Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

door
Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

De Nederlandse connectie levert uitstekend werk bij Antwerp FC. Op het veld zijn Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs absolute sterkhouders, maar de echte architecten van de huidige sportieve hoogconjunctuur bevinden zich naast het veld. Mark Van Bommel maakt een stevig en quasi onverslaanbaar collectief van de Great Old, terwijl Marc Overmars puik werk leverde met zijn inkomende transfers. De technisch directeur heeft zelfs al een volgend topdoelwit geïdentificeerd.


CAVANI, FORLAN, NUNEZ & SUAREZ

Antwerp FC heeft namelijk een oogje laten vallen op Thiago Borbas, zo meldt het Nederlandse medium 1908. De 20-jarige aanvaller komt momenteel uit voor Atlético River Plate Montevideo, maar daar zal hij niet lang meer spelen. De jonge spits is momenteel de topschutter van de Primera Division met 18 competitiedoelpunten en zijn bijnaam luidt niet voor niets ‘El Goleador’ of ‘El Bombardero’. Daarnaast leverde hij ook al 5 assists, waardoor hij momenteel de meest beslissende speler is van de ganse Uruguayaanse competitie. Borbas is op z’n eentje zelfs goed voor 42% van de doelpuntenproductie van River Plate dit seizoen.



Foto Instagram: irmaosdacolina

Hij wordt dan ook niet voor niets omschreven als één van de beste jonge talenten in Uruguay en zo lonkt stilaan een transfer naar het buitenland, iets waar Thiago Borbas ook van droomt. Zijn grote idolen zijn ook niet toevallig Edinson Cavani, Diego Forlan, Darwin Nunez en Luis Suarez, stuk voor stuk pure Uruguayaanse goalgetters die furore maakten in Europa. En zoals het er nu naar uitziet, ligt Antwerp FC zelfs in pole positie om het ‘next best thing’ van het Uruguayaanse voetbal naar het oude continent te halen. In de zomermercato visten Feyenoord en Vasco da Gama achter het net voor hem.

FYSIEK MONSTER

Thiago Borbas maakt een grote indruk bij Los Darseneros, waarbij vooral zijn indrukwekkende neus voor doelpunten en klinische afwerking in het oog springt. Daarnaast is de 20-jarige snel, krachtig en atletisch, waardoor hij het begeerde profiel van een echte moderne spits bezit. Borbas is ook mobiel, explosief, sterk in de lucht, balvast en hij kan goed combineren met zijn ploegmaats. Aníbal Saralegui ontdekte hem op 13-jarige leeftijd en hij haalde Borbas naar River Plate. “Fysiek gezien is hij een beest”, verklaarde Saralegui op de Uruguayaanse TV-zender Tenfield.

“Hij een snelle en krachtige speler met een goede mentaliteit. Hij is ongetwijfeld een spits met enorme vooruitzichten.” Op latere leeftijd nam Luis Alberto Romero, zelf een gewezen spits met grote verdiensten in het Uruguayaanse voetbal, hem onder handen bij River Plate. En ook hij was meteen wild van Thiago Borbas. “Hij heeft alles om te slagen en om een echt idool te worden”, zei Romero aan Tenfield. “Hij is de ideale ‘negen’ voor Penarol.” Penarol is, samen met Nacional, de grootste club in Uruguay, maar het ziet er dus naar uit dat Borbas’ toekomst eerder in Europa zal liggen.



Foto Instagram: golalangulo_uy

Ook El Chavo Gustavo Diaz, de hoofdcoach van River Plate, liet de opmerkelijke evolutie en opmars van de talentvolle Thiago Borbas uiteraard niet onbesproken. Hij noemt de spits de beste jongere in het Uruguayaanse voetbal van vandaag, niet onlogisch omdat Borbas dit seizoen op z’n eentje garant staat voor 42% van de totale doelpuntenproductie voor zijn club. “Zijn jaar is fenomenaal geweest”, zei de coach op ESPN. “Hij maakt mij heel gelukkig als trainer, maar alle credits komen hem toe. Thiago krijgt heel wat lof, helemaal verdiend ook, maar hij blijft nederig en hij blijft zich constant verbeteren en hij staat tevens open voor opbouwende kritiek.”

DE NEUS VAN OVERMARS

Antwerp FC heeft met Thiago Borbas dus duidelijk een ruwe diamant op het oog, eentje die met zijn modern profiel en torinstinct een grote impact kan maken in Europa. De 20-jarige aanvaller hoeft zelfs niet zo’n dure vogel te zijn, want de gespecialiseerde website Transfermarkt.com schat zijn actuele marktwaarde op amper 1,3 miljoen euro. Borbas’ huidige verbintenis bij River Plate loopt eind 2023 af, waardoor de Uruguayanen zich in een erg benarde onderhandelingspositie bevindt om een mooie deal uit de brand te slepen bij een verkoop van hun goudhaantje. Marc Overmars heeft aldus duidelijk een extreem interessante transferdeal geroken.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Overmars moet niet twijfelen om hem te halen

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

7
7
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

17
17
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

104
104
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

38
38
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

169
169
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

75
75
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

483
483
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

310
310
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

88
88
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

426
426
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

470
470
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

767
767
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

161
161
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

245
245
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

549
549
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

945
945
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws