Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

door
Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

De Nederlandse connectie levert uitstekend werk bij Antwerp FC. Op het veld zijn Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs absolute sterkhouders, maar de echte architecten van de huidige sportieve hoogconjunctuur bevinden zich naast het veld. Mark Van Bommel maakt een stevig en quasi onverslaanbaar collectief van de Great Old, terwijl Marc Overmars puik werk leverde met zijn inkomende transfers. De technisch directeur heeft zelfs al een volgend topdoelwit geïdentificeerd.


CAVANI, FORLAN, NUNEZ & SUAREZ

Antwerp FC heeft namelijk een oogje laten vallen op Thiago Borbas, zo meldt het Nederlandse medium 1908. De 20-jarige aanvaller komt momenteel uit voor Atlético River Plate Montevideo, maar daar zal hij niet lang meer spelen. De jonge spits is momenteel de topschutter van de Primera Division met 18 competitiedoelpunten en zijn bijnaam luidt niet voor niets ‘El Goleador’ of ‘El Bombardero’. Daarnaast leverde hij ook al 5 assists, waardoor hij momenteel de meest beslissende speler is van de ganse Uruguayaanse competitie. Borbas is op z’n eentje zelfs goed voor 42% van de doelpuntenproductie van River Plate dit seizoen.



Foto Instagram: irmaosdacolina

Hij wordt dan ook niet voor niets omschreven als één van de beste jonge talenten in Uruguay en zo lonkt stilaan een transfer naar het buitenland, iets waar Thiago Borbas ook van droomt. Zijn grote idolen zijn ook niet toevallig Edinson Cavani, Diego Forlan, Darwin Nunez en Luis Suarez, stuk voor stuk pure Uruguayaanse goalgetters die furore maakten in Europa. En zoals het er nu naar uitziet, ligt Antwerp FC zelfs in pole positie om het ‘next best thing’ van het Uruguayaanse voetbal naar het oude continent te halen. In de zomermercato visten Feyenoord en Vasco da Gama achter het net voor hem.

FYSIEK MONSTER

Thiago Borbas maakt een grote indruk bij Los Darseneros, waarbij vooral zijn indrukwekkende neus voor doelpunten en klinische afwerking in het oog springt. Daarnaast is de 20-jarige snel, krachtig en atletisch, waardoor hij het begeerde profiel van een echte moderne spits bezit. Borbas is ook mobiel, explosief, sterk in de lucht, balvast en hij kan goed combineren met zijn ploegmaats. Aníbal Saralegui ontdekte hem op 13-jarige leeftijd en hij haalde Borbas naar River Plate. “Fysiek gezien is hij een beest”, verklaarde Saralegui op de Uruguayaanse TV-zender Tenfield.

“Hij een snelle en krachtige speler met een goede mentaliteit. Hij is ongetwijfeld een spits met enorme vooruitzichten.” Op latere leeftijd nam Luis Alberto Romero, zelf een gewezen spits met grote verdiensten in het Uruguayaanse voetbal, hem onder handen bij River Plate. En ook hij was meteen wild van Thiago Borbas. “Hij heeft alles om te slagen en om een echt idool te worden”, zei Romero aan Tenfield. “Hij is de ideale ‘negen’ voor Penarol.” Penarol is, samen met Nacional, de grootste club in Uruguay, maar het ziet er dus naar uit dat Borbas’ toekomst eerder in Europa zal liggen.



Foto Instagram: golalangulo_uy

Ook El Chavo Gustavo Diaz, de hoofdcoach van River Plate, liet de opmerkelijke evolutie en opmars van de talentvolle Thiago Borbas uiteraard niet onbesproken. Hij noemt de spits de beste jongere in het Uruguayaanse voetbal van vandaag, niet onlogisch omdat Borbas dit seizoen op z’n eentje garant staat voor 42% van de totale doelpuntenproductie voor zijn club. “Zijn jaar is fenomenaal geweest”, zei de coach op ESPN. “Hij maakt mij heel gelukkig als trainer, maar alle credits komen hem toe. Thiago krijgt heel wat lof, helemaal verdiend ook, maar hij blijft nederig en hij blijft zich constant verbeteren en hij staat tevens open voor opbouwende kritiek.”

DE NEUS VAN OVERMARS

Antwerp FC heeft met Thiago Borbas dus duidelijk een ruwe diamant op het oog, eentje die met zijn modern profiel en torinstinct een grote impact kan maken in Europa. De 20-jarige aanvaller hoeft zelfs niet zo’n dure vogel te zijn, want de gespecialiseerde website Transfermarkt.com schat zijn actuele marktwaarde op amper 1,3 miljoen euro. Borbas’ huidige verbintenis bij River Plate loopt eind 2023 af, waardoor de Uruguayanen zich in een erg benarde onderhandelingspositie bevindt om een mooie deal uit de brand te slepen bij een verkoop van hun goudhaantje. Marc Overmars heeft aldus duidelijk een extreem interessante transferdeal geroken.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Overmars moet niet twijfelen om hem te halen

Meest recent

Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

13
13
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

24
24
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

15
15
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

429
429
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

60
60
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

42
42
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

76
76
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

42
42
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

66
66
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

145
145
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

46
46
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

9
9
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

92
92
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

84
84
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

92
92
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

110
110
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

149
149
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

18
18
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

383
383
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

102
102
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

294
294
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

264
264
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

381
381
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

317
317
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

329
329

Meer sportnieuws