Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

door
Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

De Nederlandse connectie levert uitstekend werk bij Antwerp FC. Op het veld zijn Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs absolute sterkhouders, maar de echte architecten van de huidige sportieve hoogconjunctuur bevinden zich naast het veld. Mark Van Bommel maakt een stevig en quasi onverslaanbaar collectief van de Great Old, terwijl Marc Overmars puik werk leverde met zijn inkomende transfers. De technisch directeur heeft zelfs al een volgend topdoelwit geïdentificeerd.


CAVANI, FORLAN, NUNEZ & SUAREZ

Antwerp FC heeft namelijk een oogje laten vallen op Thiago Borbas, zo meldt het Nederlandse medium 1908. De 20-jarige aanvaller komt momenteel uit voor Atlético River Plate Montevideo, maar daar zal hij niet lang meer spelen. De jonge spits is momenteel de topschutter van de Primera Division met 18 competitiedoelpunten en zijn bijnaam luidt niet voor niets ‘El Goleador’ of ‘El Bombardero’. Daarnaast leverde hij ook al 5 assists, waardoor hij momenteel de meest beslissende speler is van de ganse Uruguayaanse competitie. Borbas is op z’n eentje zelfs goed voor 42% van de doelpuntenproductie van River Plate dit seizoen.



Foto Instagram: irmaosdacolina

Hij wordt dan ook niet voor niets omschreven als één van de beste jonge talenten in Uruguay en zo lonkt stilaan een transfer naar het buitenland, iets waar Thiago Borbas ook van droomt. Zijn grote idolen zijn ook niet toevallig Edinson Cavani, Diego Forlan, Darwin Nunez en Luis Suarez, stuk voor stuk pure Uruguayaanse goalgetters die furore maakten in Europa. En zoals het er nu naar uitziet, ligt Antwerp FC zelfs in pole positie om het ‘next best thing’ van het Uruguayaanse voetbal naar het oude continent te halen. In de zomermercato visten Feyenoord en Vasco da Gama achter het net voor hem.

FYSIEK MONSTER

Thiago Borbas maakt een grote indruk bij Los Darseneros, waarbij vooral zijn indrukwekkende neus voor doelpunten en klinische afwerking in het oog springt. Daarnaast is de 20-jarige snel, krachtig en atletisch, waardoor hij het begeerde profiel van een echte moderne spits bezit. Borbas is ook mobiel, explosief, sterk in de lucht, balvast en hij kan goed combineren met zijn ploegmaats. Aníbal Saralegui ontdekte hem op 13-jarige leeftijd en hij haalde Borbas naar River Plate. “Fysiek gezien is hij een beest”, verklaarde Saralegui op de Uruguayaanse TV-zender Tenfield.

“Hij een snelle en krachtige speler met een goede mentaliteit. Hij is ongetwijfeld een spits met enorme vooruitzichten.” Op latere leeftijd nam Luis Alberto Romero, zelf een gewezen spits met grote verdiensten in het Uruguayaanse voetbal, hem onder handen bij River Plate. En ook hij was meteen wild van Thiago Borbas. “Hij heeft alles om te slagen en om een echt idool te worden”, zei Romero aan Tenfield. “Hij is de ideale ‘negen’ voor Penarol.” Penarol is, samen met Nacional, de grootste club in Uruguay, maar het ziet er dus naar uit dat Borbas’ toekomst eerder in Europa zal liggen.



Foto Instagram: golalangulo_uy

Ook El Chavo Gustavo Diaz, de hoofdcoach van River Plate, liet de opmerkelijke evolutie en opmars van de talentvolle Thiago Borbas uiteraard niet onbesproken. Hij noemt de spits de beste jongere in het Uruguayaanse voetbal van vandaag, niet onlogisch omdat Borbas dit seizoen op z’n eentje garant staat voor 42% van de totale doelpuntenproductie voor zijn club. “Zijn jaar is fenomenaal geweest”, zei de coach op ESPN. “Hij maakt mij heel gelukkig als trainer, maar alle credits komen hem toe. Thiago krijgt heel wat lof, helemaal verdiend ook, maar hij blijft nederig en hij blijft zich constant verbeteren en hij staat tevens open voor opbouwende kritiek.”

DE NEUS VAN OVERMARS

Antwerp FC heeft met Thiago Borbas dus duidelijk een ruwe diamant op het oog, eentje die met zijn modern profiel en torinstinct een grote impact kan maken in Europa. De 20-jarige aanvaller hoeft zelfs niet zo’n dure vogel te zijn, want de gespecialiseerde website Transfermarkt.com schat zijn actuele marktwaarde op amper 1,3 miljoen euro. Borbas’ huidige verbintenis bij River Plate loopt eind 2023 af, waardoor de Uruguayanen zich in een erg benarde onderhandelingspositie bevindt om een mooie deal uit de brand te slepen bij een verkoop van hun goudhaantje. Marc Overmars heeft aldus duidelijk een extreem interessante transferdeal geroken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

Overmars moet niet twijfelen om hem te halen

Meest recent

'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

2
2
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

42
42
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

11
11
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

21
21
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

37
37
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

216
216
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

18
18
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

236
236
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

51
51
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

112
112
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

58
58
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

84
84
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

60
60
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

41
41
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

82
82
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

734
734
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

239
239
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

301
301
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

99
99
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

581
581
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20

Meer sportnieuws