Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

door
Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

De Nederlandse connectie levert uitstekend werk bij Antwerp FC. Op het veld zijn Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs absolute sterkhouders, maar de echte architecten van de huidige sportieve hoogconjunctuur bevinden zich naast het veld. Mark Van Bommel maakt een stevig en quasi onverslaanbaar collectief van de Great Old, terwijl Marc Overmars puik werk leverde met zijn inkomende transfers. De technisch directeur heeft zelfs al een volgend topdoelwit geïdentificeerd.


CAVANI, FORLAN, NUNEZ & SUAREZ

Antwerp FC heeft namelijk een oogje laten vallen op Thiago Borbas, zo meldt het Nederlandse medium 1908. De 20-jarige aanvaller komt momenteel uit voor Atlético River Plate Montevideo, maar daar zal hij niet lang meer spelen. De jonge spits is momenteel de topschutter van de Primera Division met 18 competitiedoelpunten en zijn bijnaam luidt niet voor niets ‘El Goleador’ of ‘El Bombardero’. Daarnaast leverde hij ook al 5 assists, waardoor hij momenteel de meest beslissende speler is van de ganse Uruguayaanse competitie. Borbas is op z’n eentje zelfs goed voor 42% van de doelpuntenproductie van River Plate dit seizoen.



Foto Instagram: irmaosdacolina

Hij wordt dan ook niet voor niets omschreven als één van de beste jonge talenten in Uruguay en zo lonkt stilaan een transfer naar het buitenland, iets waar Thiago Borbas ook van droomt. Zijn grote idolen zijn ook niet toevallig Edinson Cavani, Diego Forlan, Darwin Nunez en Luis Suarez, stuk voor stuk pure Uruguayaanse goalgetters die furore maakten in Europa. En zoals het er nu naar uitziet, ligt Antwerp FC zelfs in pole positie om het ‘next best thing’ van het Uruguayaanse voetbal naar het oude continent te halen. In de zomermercato visten Feyenoord en Vasco da Gama achter het net voor hem.

FYSIEK MONSTER

Thiago Borbas maakt een grote indruk bij Los Darseneros, waarbij vooral zijn indrukwekkende neus voor doelpunten en klinische afwerking in het oog springt. Daarnaast is de 20-jarige snel, krachtig en atletisch, waardoor hij het begeerde profiel van een echte moderne spits bezit. Borbas is ook mobiel, explosief, sterk in de lucht, balvast en hij kan goed combineren met zijn ploegmaats. Aníbal Saralegui ontdekte hem op 13-jarige leeftijd en hij haalde Borbas naar River Plate. “Fysiek gezien is hij een beest”, verklaarde Saralegui op de Uruguayaanse TV-zender Tenfield.

“Hij een snelle en krachtige speler met een goede mentaliteit. Hij is ongetwijfeld een spits met enorme vooruitzichten.” Op latere leeftijd nam Luis Alberto Romero, zelf een gewezen spits met grote verdiensten in het Uruguayaanse voetbal, hem onder handen bij River Plate. En ook hij was meteen wild van Thiago Borbas. “Hij heeft alles om te slagen en om een echt idool te worden”, zei Romero aan Tenfield. “Hij is de ideale ‘negen’ voor Penarol.” Penarol is, samen met Nacional, de grootste club in Uruguay, maar het ziet er dus naar uit dat Borbas’ toekomst eerder in Europa zal liggen.



Foto Instagram: golalangulo_uy

Ook El Chavo Gustavo Diaz, de hoofdcoach van River Plate, liet de opmerkelijke evolutie en opmars van de talentvolle Thiago Borbas uiteraard niet onbesproken. Hij noemt de spits de beste jongere in het Uruguayaanse voetbal van vandaag, niet onlogisch omdat Borbas dit seizoen op z’n eentje garant staat voor 42% van de totale doelpuntenproductie voor zijn club. “Zijn jaar is fenomenaal geweest”, zei de coach op ESPN. “Hij maakt mij heel gelukkig als trainer, maar alle credits komen hem toe. Thiago krijgt heel wat lof, helemaal verdiend ook, maar hij blijft nederig en hij blijft zich constant verbeteren en hij staat tevens open voor opbouwende kritiek.”

DE NEUS VAN OVERMARS

Antwerp FC heeft met Thiago Borbas dus duidelijk een ruwe diamant op het oog, eentje die met zijn modern profiel en torinstinct een grote impact kan maken in Europa. De 20-jarige aanvaller hoeft zelfs niet zo’n dure vogel te zijn, want de gespecialiseerde website Transfermarkt.com schat zijn actuele marktwaarde op amper 1,3 miljoen euro. Borbas’ huidige verbintenis bij River Plate loopt eind 2023 af, waardoor de Uruguayanen zich in een erg benarde onderhandelingspositie bevindt om een mooie deal uit de brand te slepen bij een verkoop van hun goudhaantje. Marc Overmars heeft aldus duidelijk een extreem interessante transferdeal geroken.

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Overmars moet niet twijfelen om hem te halen

Meest recent

Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

3
3
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

33
33
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

59
59
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

61
61
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

5
5
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

24
24
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

55
55
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

155
155
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

44
44
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

376
376
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

37
37
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

224
224
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

48
48
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

44
44
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

268
268
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

35
35
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

227
227
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

161
161
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

269
269
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

103
103
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

451
451
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

159
159

Meer sportnieuws