'AA Gent neemt beslissing over ontslag Vanhaezebrouck'

door
'AA Gent neemt beslissing over ontslag Vanhaezebrouck'

AA Gent kent geen goed seizoen, dat is een zekerheid. De club moet vooral in de competitie hoger gaan staan in de rangschikking. De match tegen Union SG is zeer belangrijk.


AA Gent greep al twee jaar naast de top vier en dat is 'not done' voor een topclub. Het is dan ook logisch dat voorzitter Ivan De Witte de druk opvoerde. Hein Vanhaezebrouck voelde zich aangevallen en haalde ongezien uit naar zijn baas. Zelfkritiek is nooit zijn grootste kwaliteit geweest. De coach moet echter voorlopig niet vrezen voor een ontslag, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Witte en Vanhaezebrouck zullen wellicht een goed gesprek voeren.

Toch zal de druk groot blijven, want AA Gent moét dit jaar de top vier halen; Bovendien zou het ook een povere prestatie zijn als de club zich niet weet te plaatsen in die groep in de Conference League. Vanhaezebrouck was volgens HLN ook teleurgesteld dat zijn eisen op de transfermarkt niet werden ingewilligd. Nochtans liet AA Gent van zich horen.

Het haalde toch voor 10 miljoen euro aan spelers binnen. Bovendien vertrokken er geen sterkhouders, waardoor AA Gent een voorsprong had op alle andere topclubs. Ploegen als Union SG, KRC Genk en Anderlecht zagen immers heel wat sterkhouders vertrokken. Toch loopt AA Gent al serieus achter op Union SG en KRC Genk. Tarik Tissoudali viel uit, maar AA Gent had niet de middelen om een topper te halen zonder dat er iemand vertrok. Vanhaezebrouck had de club wat extra geld kunnen opleveren door de Europa League te halen, waar de verdiensten hoger liggen dan in de Conference League. Alleen werden ze in de voorrondes kansloos uitgeschakeld door een bescheiden tegenstander als Omonia Nicosia.

Gaat Gent woensdag winnen bij Union?

Meest recent

Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

27
27
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

110
110
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

47
47
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

26
26
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

112
112
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

132
132
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

246
246
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

225
225
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

196
196
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

124
124
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

58
58
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

63
63
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

542
542
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

197
197
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

285
285
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

223
223
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

306
306
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

44
44
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

261
261
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

288
288
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

171
171
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

241
241
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

164
164
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

448
448

Meer sportnieuws