Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

door
Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

Geen enkele voetballer stond in de afgelopen weken meer in de spotlights dan Wesley Hoedt. De Nederlander kreeg bakken kritiek te slikken in de media maar zondag herpakte hij zich met een knappe prestatie tegen Club Brugge. Hoedt zal nooit de mooiste of snelste voetballer worden, maar op het defensief gebied kan hij bakens verzetten. En dat bewees hij met overdaad. Hoedt werd in ere hersteld, met de groeten van Felice Mazzu.


DE LICHAAMSTAAL VAN WESLEY

Wesley Hoedt heeft een probleem bij Anderlecht. Een imagoprobleem. Eentje die vooral met zijn lichaamstaal te maken heeft. “Wesley is een echte leider in de kleedkamer, he leads by example. Maar af en toe heeft hij een negatieve lichaamshouding, waar we ook met hem over praten. Hij weet dat dat zijn werkpunt is”, zei Peter Verbeke twee weken geleden in een interview met La Dernière Heure, de CEO van Anderlecht die het niet eens was met de - toen al - scherpe commentaren op de Nederlandse verdediger.

DIEPSTE DIEPTEPUNT

Kort na het bewuste interview van Peter Verbeke ging het licht uit bij Wesley Hoedt in de wedstrijd tegen KV Mechelen. De 28-jarige speelde een dramatische eerste helft tegen Malinwa en hij veroorzaakte ook een enorm domme strafschop, waaruit de openingstreffer voortkwam. Om Hoedt tegen zichzelf - en ook tegen de buitenwereld - te beschermen, besliste Felice Mazzu tijdens de rust om zijn ervaren verdediger in de kleedkamer te houden. Anderlecht won alsnog met 3-1. Extra pijnlijk voor Hoedt.



De populariteit van Wesley Hoedt bereikte een dramatisch dieptepunt na de wedstrijd tegen KV Mechelen. Zijn verhaal leek stilaan over te zijn bij de Belgische recordkampioen en La Dernière Heure berichtte zelfs dat een vertrek niet uitgesloten was: Hoedt is immers één van de grootverdieners in het Lotto Park. Op de bank zitten in de komende weken hoort dan niet bij die status en betekent een non-rendement voor de nog steeds financieel broze Brusselaars. Maar zover liet Felice Mazzu het niet komen.

MAZZU SCHIET MET SCHERP

De Italo-Belg haalde zijn beste peoplemanagement skills naar boven, een kwaliteit waarmee hij vorig seizoen grote lof oogstte bij Union SG. De coach van Anderlecht schoot met scherp naar de media en hij nam het openlijk op voor Wesley Hoedt. “Jullie zijn te ver gegaan, vind ik”, aldus een gepikeerde Mazzu. “De manier waarop Wesley Hoedt is aangepakt, was niet correct, dit verdient hij niet. Hij heeft een bepaalde stijl en die kan soms arrogant overkomen, maar ik wil hem verdedigen.”



“Wesley is op en top professioneel en hij doet alles voor deze ploeg. Het beeld dat de buitenwereld van hem heeft, omdat jullie hem op die manier neerzetten, strookt niet met de waarheid. De Hoedt die jullie denken te kennen, is niet de Hoedt die ik ken. Dat wou ik even kwijt.” Felice Mazzu hield Wesley Hoedt vervolgens op de bank tegen West Ham, hij mocht wel invallen, maar in de clash tegen Club Brugge dropte hij de Nederlander - eerder verrassend toch - terug in het elftal.

DE REVANCHE VAN HOEDT

“Wel, als Hoedt straks naast Vertonghen speelt, moet hij maar eens bewijzen dat al zijn criticasters er weinig van kennen. De hartstochtelijke verdediging die Mazzu in zijn naam voerde, zou anders hol gaan klinken”, schreef Het Nieuwsblad in aanloop naar de Klassieker. En Hoedt bewees blijkbaar dat al zijn criticasters er inderdaad weinig van kennen. Hij speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd maar hij stond wel zijn mannetje tegen Ferran Jutglà en Kamal Sowah. Toch ook niet van de minste.

“In ere hersteld na zijn vervanging op KV Mechelen. Maakte een zeer gefocuste indruk. wilde duidelijk iets rechtzetten”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn wedstrijd tegen Club Brugge. Wesley Hoedt won zondag namelijk al zijn luchtduels (vier op vier), hij was na Abakar Sylla het meest succesvol in al zijn aangegane acties en hij won bovendien 78% van zijn duels - het hoogste gemiddelde van alle spelers op het veld bij Club Brugge en RSC Anderlecht. Qua sportieve revanche kan dat dus wel tellen. “Had zich voorgenomen géén risico’s te nemen, zelfs al moest hij daarvoor een bal het stadion uit trappen”, beschreef Het Laatste Nieuws correct de wedstrijd van Hoedt.



En het is op dat elan dat de Nederlander verder zal moeten. Door zijn sterke prestatie tegen Club Brugge heeft Wesley Hoedt zich terug op de kaart geplaatst en zich in de (positieve) spotlights gevoetbald. “Dit niveau halen is het absolute minimum”, zoals hij zelf zei na de match. Hoedt greep de uitgereikte hand van peoplemanager Felice Mazzu, die weigerde om de ‘veilige’ keuze van Hannes Delcroix te hanteren tegen Club Brugge. Een gok die duidelijk goed uitpakte.

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Verdient Hoedt meer krediet?

Meest recent

‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

67
67
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

9
9
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

112
112
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

21
21
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

173
173
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

198
198
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

70
70
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

128
128
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

503
503
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

296
296
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

110
110
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

389
389
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

127
127
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

566
566
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

79
79
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

221
221
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

217
217
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

125
125
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

329
329
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

125
125
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

209
209
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1199
1199
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

509
509

Meer sportnieuws