Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

782 stemmen
Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

Geen enkele voetballer stond in de afgelopen weken meer in de spotlights dan Wesley Hoedt. De Nederlander kreeg bakken kritiek te slikken in de media maar zondag herpakte hij zich met een knappe prestatie tegen Club Brugge. Hoedt zal nooit de mooiste of snelste voetballer worden, maar op het defensief gebied kan hij bakens verzetten. En dat bewees hij met overdaad. Hoedt werd in ere hersteld, met de groeten van Felice Mazzu.


DE LICHAAMSTAAL VAN WESLEY

Wesley Hoedt heeft een probleem bij Anderlecht. Een imagoprobleem. Eentje die vooral met zijn lichaamstaal te maken heeft. “Wesley is een echte leider in de kleedkamer, he leads by example. Maar af en toe heeft hij een negatieve lichaamshouding, waar we ook met hem over praten. Hij weet dat dat zijn werkpunt is”, zei Peter Verbeke twee weken geleden in een interview met La Dernière Heure, de CEO van Anderlecht die het niet eens was met de - toen al - scherpe commentaren op de Nederlandse verdediger.

DIEPSTE DIEPTEPUNT

Kort na het bewuste interview van Peter Verbeke ging het licht uit bij Wesley Hoedt in de wedstrijd tegen KV Mechelen. De 28-jarige speelde een dramatische eerste helft tegen Malinwa en hij veroorzaakte ook een enorm domme strafschop, waaruit de openingstreffer voortkwam. Om Hoedt tegen zichzelf - en ook tegen de buitenwereld - te beschermen, besliste Felice Mazzu tijdens de rust om zijn ervaren verdediger in de kleedkamer te houden. Anderlecht won alsnog met 3-1. Extra pijnlijk voor Hoedt.



De populariteit van Wesley Hoedt bereikte een dramatisch dieptepunt na de wedstrijd tegen KV Mechelen. Zijn verhaal leek stilaan over te zijn bij de Belgische recordkampioen en La Dernière Heure berichtte zelfs dat een vertrek niet uitgesloten was: Hoedt is immers één van de grootverdieners in het Lotto Park. Op de bank zitten in de komende weken hoort dan niet bij die status en betekent een non-rendement voor de nog steeds financieel broze Brusselaars. Maar zover liet Felice Mazzu het niet komen.

MAZZU SCHIET MET SCHERP

De Italo-Belg haalde zijn beste peoplemanagement skills naar boven, een kwaliteit waarmee hij vorig seizoen grote lof oogstte bij Union SG. De coach van Anderlecht schoot met scherp naar de media en hij nam het openlijk op voor Wesley Hoedt. “Jullie zijn te ver gegaan, vind ik”, aldus een gepikeerde Mazzu. “De manier waarop Wesley Hoedt is aangepakt, was niet correct, dit verdient hij niet. Hij heeft een bepaalde stijl en die kan soms arrogant overkomen, maar ik wil hem verdedigen.”



“Wesley is op en top professioneel en hij doet alles voor deze ploeg. Het beeld dat de buitenwereld van hem heeft, omdat jullie hem op die manier neerzetten, strookt niet met de waarheid. De Hoedt die jullie denken te kennen, is niet de Hoedt die ik ken. Dat wou ik even kwijt.” Felice Mazzu hield Wesley Hoedt vervolgens op de bank tegen West Ham, hij mocht wel invallen, maar in de clash tegen Club Brugge dropte hij de Nederlander - eerder verrassend toch - terug in het elftal.

DE REVANCHE VAN HOEDT

“Wel, als Hoedt straks naast Vertonghen speelt, moet hij maar eens bewijzen dat al zijn criticasters er weinig van kennen. De hartstochtelijke verdediging die Mazzu in zijn naam voerde, zou anders hol gaan klinken”, schreef Het Nieuwsblad in aanloop naar de Klassieker. En Hoedt bewees blijkbaar dat al zijn criticasters er inderdaad weinig van kennen. Hij speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd maar hij stond wel zijn mannetje tegen Ferran Jutglà en Kamal Sowah. Toch ook niet van de minste.

“In ere hersteld na zijn vervanging op KV Mechelen. Maakte een zeer gefocuste indruk. wilde duidelijk iets rechtzetten”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn wedstrijd tegen Club Brugge. Wesley Hoedt won zondag namelijk al zijn luchtduels (vier op vier), hij was na Abakar Sylla het meest succesvol in al zijn aangegane acties en hij won bovendien 78% van zijn duels - het hoogste gemiddelde van alle spelers op het veld bij Club Brugge en RSC Anderlecht. Qua sportieve revanche kan dat dus wel tellen. “Had zich voorgenomen géén risico’s te nemen, zelfs al moest hij daarvoor een bal het stadion uit trappen”, beschreef Het Laatste Nieuws correct de wedstrijd van Hoedt.



En het is op dat elan dat de Nederlander verder zal moeten. Door zijn sterke prestatie tegen Club Brugge heeft Wesley Hoedt zich terug op de kaart geplaatst en zich in de (positieve) spotlights gevoetbald. “Dit niveau halen is het absolute minimum”, zoals hij zelf zei na de match. Hoedt greep de uitgereikte hand van peoplemanager Felice Mazzu, die weigerde om de ‘veilige’ keuze van Hannes Delcroix te hanteren tegen Club Brugge. Een gok die duidelijk goed uitpakte.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Verdient Hoedt meer krediet?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

0
0
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

17
17
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

18
18
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

23
23
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

151
151
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

122
122
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

145
145
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

294
294
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

80
80
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

184
184
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

361
361
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

166
166
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

155
155
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

261
261
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

287
287
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

340
340
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1001
1001
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

510
510
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

414
414
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

615
615
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

185
185
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

192
192

Meer sportnieuws