Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

782
Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

Geen enkele voetballer stond in de afgelopen weken meer in de spotlights dan Wesley Hoedt. De Nederlander kreeg bakken kritiek te slikken in de media maar zondag herpakte hij zich met een knappe prestatie tegen Club Brugge. Hoedt zal nooit de mooiste of snelste voetballer worden, maar op het defensief gebied kan hij bakens verzetten. En dat bewees hij met overdaad. Hoedt werd in ere hersteld, met de groeten van Felice Mazzu.


DE LICHAAMSTAAL VAN WESLEY

Wesley Hoedt heeft een probleem bij Anderlecht. Een imagoprobleem. Eentje die vooral met zijn lichaamstaal te maken heeft. “Wesley is een echte leider in de kleedkamer, he leads by example. Maar af en toe heeft hij een negatieve lichaamshouding, waar we ook met hem over praten. Hij weet dat dat zijn werkpunt is”, zei Peter Verbeke twee weken geleden in een interview met La Dernière Heure, de CEO van Anderlecht die het niet eens was met de - toen al - scherpe commentaren op de Nederlandse verdediger.

DIEPSTE DIEPTEPUNT

Kort na het bewuste interview van Peter Verbeke ging het licht uit bij Wesley Hoedt in de wedstrijd tegen KV Mechelen. De 28-jarige speelde een dramatische eerste helft tegen Malinwa en hij veroorzaakte ook een enorm domme strafschop, waaruit de openingstreffer voortkwam. Om Hoedt tegen zichzelf - en ook tegen de buitenwereld - te beschermen, besliste Felice Mazzu tijdens de rust om zijn ervaren verdediger in de kleedkamer te houden. Anderlecht won alsnog met 3-1. Extra pijnlijk voor Hoedt.



De populariteit van Wesley Hoedt bereikte een dramatisch dieptepunt na de wedstrijd tegen KV Mechelen. Zijn verhaal leek stilaan over te zijn bij de Belgische recordkampioen en La Dernière Heure berichtte zelfs dat een vertrek niet uitgesloten was: Hoedt is immers één van de grootverdieners in het Lotto Park. Op de bank zitten in de komende weken hoort dan niet bij die status en betekent een non-rendement voor de nog steeds financieel broze Brusselaars. Maar zover liet Felice Mazzu het niet komen.

MAZZU SCHIET MET SCHERP

De Italo-Belg haalde zijn beste peoplemanagement skills naar boven, een kwaliteit waarmee hij vorig seizoen grote lof oogstte bij Union SG. De coach van Anderlecht schoot met scherp naar de media en hij nam het openlijk op voor Wesley Hoedt. “Jullie zijn te ver gegaan, vind ik”, aldus een gepikeerde Mazzu. “De manier waarop Wesley Hoedt is aangepakt, was niet correct, dit verdient hij niet. Hij heeft een bepaalde stijl en die kan soms arrogant overkomen, maar ik wil hem verdedigen.”



“Wesley is op en top professioneel en hij doet alles voor deze ploeg. Het beeld dat de buitenwereld van hem heeft, omdat jullie hem op die manier neerzetten, strookt niet met de waarheid. De Hoedt die jullie denken te kennen, is niet de Hoedt die ik ken. Dat wou ik even kwijt.” Felice Mazzu hield Wesley Hoedt vervolgens op de bank tegen West Ham, hij mocht wel invallen, maar in de clash tegen Club Brugge dropte hij de Nederlander - eerder verrassend toch - terug in het elftal.

DE REVANCHE VAN HOEDT

“Wel, als Hoedt straks naast Vertonghen speelt, moet hij maar eens bewijzen dat al zijn criticasters er weinig van kennen. De hartstochtelijke verdediging die Mazzu in zijn naam voerde, zou anders hol gaan klinken”, schreef Het Nieuwsblad in aanloop naar de Klassieker. En Hoedt bewees blijkbaar dat al zijn criticasters er inderdaad weinig van kennen. Hij speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd maar hij stond wel zijn mannetje tegen Ferran Jutglà en Kamal Sowah. Toch ook niet van de minste.

“In ere hersteld na zijn vervanging op KV Mechelen. Maakte een zeer gefocuste indruk. wilde duidelijk iets rechtzetten”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn wedstrijd tegen Club Brugge. Wesley Hoedt won zondag namelijk al zijn luchtduels (vier op vier), hij was na Abakar Sylla het meest succesvol in al zijn aangegane acties en hij won bovendien 78% van zijn duels - het hoogste gemiddelde van alle spelers op het veld bij Club Brugge en RSC Anderlecht. Qua sportieve revanche kan dat dus wel tellen. “Had zich voorgenomen géén risico’s te nemen, zelfs al moest hij daarvoor een bal het stadion uit trappen”, beschreef Het Laatste Nieuws correct de wedstrijd van Hoedt.



En het is op dat elan dat de Nederlander verder zal moeten. Door zijn sterke prestatie tegen Club Brugge heeft Wesley Hoedt zich terug op de kaart geplaatst en zich in de (positieve) spotlights gevoetbald. “Dit niveau halen is het absolute minimum”, zoals hij zelf zei na de match. Hoedt greep de uitgereikte hand van peoplemanager Felice Mazzu, die weigerde om de ‘veilige’ keuze van Hannes Delcroix te hanteren tegen Club Brugge. Een gok die duidelijk goed uitpakte.

LEES OOK: 'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

Verdient Hoedt meer krediet?

Meest recent

Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

43
43
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

260
260
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

215
215
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

84
84
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

317
317
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

46
46
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

488
488
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

101
101
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

49
49
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

252
252
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

94
94
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

131
131
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

416
416
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

67
67
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

658
658
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

191
191
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

277
277
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

183
183
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

93
93
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

305
305
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

986
986
'Barça lang niet voldaan: in extremis dubbele toptransfer'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

324
324
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

598
598
Nieuwe stadiondomper voor Club: schepen spreekt heldere taal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

864
864
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

481
481

Meer sportnieuws