Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

782 stemmen
Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

Geen enkele voetballer stond in de afgelopen weken meer in de spotlights dan Wesley Hoedt. De Nederlander kreeg bakken kritiek te slikken in de media maar zondag herpakte hij zich met een knappe prestatie tegen Club Brugge. Hoedt zal nooit de mooiste of snelste voetballer worden, maar op het defensief gebied kan hij bakens verzetten. En dat bewees hij met overdaad. Hoedt werd in ere hersteld, met de groeten van Felice Mazzu.


DE LICHAAMSTAAL VAN WESLEY

Wesley Hoedt heeft een probleem bij Anderlecht. Een imagoprobleem. Eentje die vooral met zijn lichaamstaal te maken heeft. “Wesley is een echte leider in de kleedkamer, he leads by example. Maar af en toe heeft hij een negatieve lichaamshouding, waar we ook met hem over praten. Hij weet dat dat zijn werkpunt is”, zei Peter Verbeke twee weken geleden in een interview met La Dernière Heure, de CEO van Anderlecht die het niet eens was met de - toen al - scherpe commentaren op de Nederlandse verdediger.

DIEPSTE DIEPTEPUNT

Kort na het bewuste interview van Peter Verbeke ging het licht uit bij Wesley Hoedt in de wedstrijd tegen KV Mechelen. De 28-jarige speelde een dramatische eerste helft tegen Malinwa en hij veroorzaakte ook een enorm domme strafschop, waaruit de openingstreffer voortkwam. Om Hoedt tegen zichzelf - en ook tegen de buitenwereld - te beschermen, besliste Felice Mazzu tijdens de rust om zijn ervaren verdediger in de kleedkamer te houden. Anderlecht won alsnog met 3-1. Extra pijnlijk voor Hoedt.



De populariteit van Wesley Hoedt bereikte een dramatisch dieptepunt na de wedstrijd tegen KV Mechelen. Zijn verhaal leek stilaan over te zijn bij de Belgische recordkampioen en La Dernière Heure berichtte zelfs dat een vertrek niet uitgesloten was: Hoedt is immers één van de grootverdieners in het Lotto Park. Op de bank zitten in de komende weken hoort dan niet bij die status en betekent een non-rendement voor de nog steeds financieel broze Brusselaars. Maar zover liet Felice Mazzu het niet komen.

MAZZU SCHIET MET SCHERP

De Italo-Belg haalde zijn beste peoplemanagement skills naar boven, een kwaliteit waarmee hij vorig seizoen grote lof oogstte bij Union SG. De coach van Anderlecht schoot met scherp naar de media en hij nam het openlijk op voor Wesley Hoedt. “Jullie zijn te ver gegaan, vind ik”, aldus een gepikeerde Mazzu. “De manier waarop Wesley Hoedt is aangepakt, was niet correct, dit verdient hij niet. Hij heeft een bepaalde stijl en die kan soms arrogant overkomen, maar ik wil hem verdedigen.”



“Wesley is op en top professioneel en hij doet alles voor deze ploeg. Het beeld dat de buitenwereld van hem heeft, omdat jullie hem op die manier neerzetten, strookt niet met de waarheid. De Hoedt die jullie denken te kennen, is niet de Hoedt die ik ken. Dat wou ik even kwijt.” Felice Mazzu hield Wesley Hoedt vervolgens op de bank tegen West Ham, hij mocht wel invallen, maar in de clash tegen Club Brugge dropte hij de Nederlander - eerder verrassend toch - terug in het elftal.

DE REVANCHE VAN HOEDT

“Wel, als Hoedt straks naast Vertonghen speelt, moet hij maar eens bewijzen dat al zijn criticasters er weinig van kennen. De hartstochtelijke verdediging die Mazzu in zijn naam voerde, zou anders hol gaan klinken”, schreef Het Nieuwsblad in aanloop naar de Klassieker. En Hoedt bewees blijkbaar dat al zijn criticasters er inderdaad weinig van kennen. Hij speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd maar hij stond wel zijn mannetje tegen Ferran Jutglà en Kamal Sowah. Toch ook niet van de minste.

“In ere hersteld na zijn vervanging op KV Mechelen. Maakte een zeer gefocuste indruk. wilde duidelijk iets rechtzetten”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn wedstrijd tegen Club Brugge. Wesley Hoedt won zondag namelijk al zijn luchtduels (vier op vier), hij was na Abakar Sylla het meest succesvol in al zijn aangegane acties en hij won bovendien 78% van zijn duels - het hoogste gemiddelde van alle spelers op het veld bij Club Brugge en RSC Anderlecht. Qua sportieve revanche kan dat dus wel tellen. “Had zich voorgenomen géén risico’s te nemen, zelfs al moest hij daarvoor een bal het stadion uit trappen”, beschreef Het Laatste Nieuws correct de wedstrijd van Hoedt.



En het is op dat elan dat de Nederlander verder zal moeten. Door zijn sterke prestatie tegen Club Brugge heeft Wesley Hoedt zich terug op de kaart geplaatst en zich in de (positieve) spotlights gevoetbald. “Dit niveau halen is het absolute minimum”, zoals hij zelf zei na de match. Hoedt greep de uitgereikte hand van peoplemanager Felice Mazzu, die weigerde om de ‘veilige’ keuze van Hannes Delcroix te hanteren tegen Club Brugge. Een gok die duidelijk goed uitpakte.

LEES OOK: 'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Verdient Hoedt meer krediet?

Meest recent

'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

3
3
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

112
112
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

446
446
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

85
85
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

51
51
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

67
67
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

492
492
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

580
580
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

804
804
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

349
349
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

262
262
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

522
522
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

215
215
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

238
238
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

572
572
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

598
598
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

386
386
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

428
428
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

341
341
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

109
109
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

965
965
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

159
159
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

439
439
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1785
1785
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

423
423

Meer sportnieuws