Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

782
Mazzu ontmijnt grote transferbom bij Anderlecht

Geen enkele voetballer stond in de afgelopen weken meer in de spotlights dan Wesley Hoedt. De Nederlander kreeg bakken kritiek te slikken in de media maar zondag herpakte hij zich met een knappe prestatie tegen Club Brugge. Hoedt zal nooit de mooiste of snelste voetballer worden, maar op het defensief gebied kan hij bakens verzetten. En dat bewees hij met overdaad. Hoedt werd in ere hersteld, met de groeten van Felice Mazzu.


DE LICHAAMSTAAL VAN WESLEY

Wesley Hoedt heeft een probleem bij Anderlecht. Een imagoprobleem. Eentje die vooral met zijn lichaamstaal te maken heeft. “Wesley is een echte leider in de kleedkamer, he leads by example. Maar af en toe heeft hij een negatieve lichaamshouding, waar we ook met hem over praten. Hij weet dat dat zijn werkpunt is”, zei Peter Verbeke twee weken geleden in een interview met La Dernière Heure, de CEO van Anderlecht die het niet eens was met de - toen al - scherpe commentaren op de Nederlandse verdediger.

DIEPSTE DIEPTEPUNT

Kort na het bewuste interview van Peter Verbeke ging het licht uit bij Wesley Hoedt in de wedstrijd tegen KV Mechelen. De 28-jarige speelde een dramatische eerste helft tegen Malinwa en hij veroorzaakte ook een enorm domme strafschop, waaruit de openingstreffer voortkwam. Om Hoedt tegen zichzelf - en ook tegen de buitenwereld - te beschermen, besliste Felice Mazzu tijdens de rust om zijn ervaren verdediger in de kleedkamer te houden. Anderlecht won alsnog met 3-1. Extra pijnlijk voor Hoedt.



De populariteit van Wesley Hoedt bereikte een dramatisch dieptepunt na de wedstrijd tegen KV Mechelen. Zijn verhaal leek stilaan over te zijn bij de Belgische recordkampioen en La Dernière Heure berichtte zelfs dat een vertrek niet uitgesloten was: Hoedt is immers één van de grootverdieners in het Lotto Park. Op de bank zitten in de komende weken hoort dan niet bij die status en betekent een non-rendement voor de nog steeds financieel broze Brusselaars. Maar zover liet Felice Mazzu het niet komen.

MAZZU SCHIET MET SCHERP

De Italo-Belg haalde zijn beste peoplemanagement skills naar boven, een kwaliteit waarmee hij vorig seizoen grote lof oogstte bij Union SG. De coach van Anderlecht schoot met scherp naar de media en hij nam het openlijk op voor Wesley Hoedt. “Jullie zijn te ver gegaan, vind ik”, aldus een gepikeerde Mazzu. “De manier waarop Wesley Hoedt is aangepakt, was niet correct, dit verdient hij niet. Hij heeft een bepaalde stijl en die kan soms arrogant overkomen, maar ik wil hem verdedigen.”



“Wesley is op en top professioneel en hij doet alles voor deze ploeg. Het beeld dat de buitenwereld van hem heeft, omdat jullie hem op die manier neerzetten, strookt niet met de waarheid. De Hoedt die jullie denken te kennen, is niet de Hoedt die ik ken. Dat wou ik even kwijt.” Felice Mazzu hield Wesley Hoedt vervolgens op de bank tegen West Ham, hij mocht wel invallen, maar in de clash tegen Club Brugge dropte hij de Nederlander - eerder verrassend toch - terug in het elftal.

DE REVANCHE VAN HOEDT

“Wel, als Hoedt straks naast Vertonghen speelt, moet hij maar eens bewijzen dat al zijn criticasters er weinig van kennen. De hartstochtelijke verdediging die Mazzu in zijn naam voerde, zou anders hol gaan klinken”, schreef Het Nieuwsblad in aanloop naar de Klassieker. En Hoedt bewees blijkbaar dat al zijn criticasters er inderdaad weinig van kennen. Hij speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd maar hij stond wel zijn mannetje tegen Ferran Jutglà en Kamal Sowah. Toch ook niet van de minste.

“In ere hersteld na zijn vervanging op KV Mechelen. Maakte een zeer gefocuste indruk. wilde duidelijk iets rechtzetten”, beoordeelde Het Laatste Nieuws zijn wedstrijd tegen Club Brugge. Wesley Hoedt won zondag namelijk al zijn luchtduels (vier op vier), hij was na Abakar Sylla het meest succesvol in al zijn aangegane acties en hij won bovendien 78% van zijn duels - het hoogste gemiddelde van alle spelers op het veld bij Club Brugge en RSC Anderlecht. Qua sportieve revanche kan dat dus wel tellen. “Had zich voorgenomen géén risico’s te nemen, zelfs al moest hij daarvoor een bal het stadion uit trappen”, beschreef Het Laatste Nieuws correct de wedstrijd van Hoedt.



En het is op dat elan dat de Nederlander verder zal moeten. Door zijn sterke prestatie tegen Club Brugge heeft Wesley Hoedt zich terug op de kaart geplaatst en zich in de (positieve) spotlights gevoetbald. “Dit niveau halen is het absolute minimum”, zoals hij zelf zei na de match. Hoedt greep de uitgereikte hand van peoplemanager Felice Mazzu, die weigerde om de ‘veilige’ keuze van Hannes Delcroix te hanteren tegen Club Brugge. Een gok die duidelijk goed uitpakte.

LEES OOK: Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Verdient Hoedt meer krediet?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

15
15
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

20
20
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

69
69
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

31
31
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

45
45
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

41
41
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

49
49
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

59
59
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

153
153
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

67
67
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

146
146
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

73
73
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

97
97
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

75
75
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

172
172
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

69
69
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

104
104
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

200
200
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

294
294
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

250
250
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

360
360
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

137
137
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

102
102

Meer sportnieuws