Vandenbempt strooit met lof richting 'piepjong' Anderlecht

286 stemmen
Vandenbempt strooit met lof richting 'piepjong' Anderlecht

RSC Anderlecht slaagde er niet in om het tij te keren in de topper tegen Club Brugge. Ondanks een relatief goed spelbeeld van Paars-Wit, waren het toch de bezoekers uit West-Vlaanderen die aan het langste eind trokken.


Peter Vandenbempt gaf bij Sporza aan dat Anderlecht de wedstrijd misschien wel gewonnen had als er ene Simon Mignolet niet in het doel had gestaan bij Club Brugge. Daarnaast was de analist toch onder de indruk van het vertoonde spel van de thuisploeg. “Mignolet was van absolute wereldklasse. Anderlecht had misschien wel gewonnen als hij niet bij Club Brugge in doel stond. Los daarvan stond er een stevige organisatief, en speelden ze verticaal voetbal. Ze hadden genoeg kansen en speelden een uitstekende partij met zulk piepjong elftal”, aldus Vandenbempt.

Ondertussen blijft Anderlecht op zoek naar een ‘lijn’ in zijn spel. Los van de goede prestatie tegen Club Brugge zijn de supporters het stilaan beu met het regelmatige puntenverlies van de recordkampioen. Zo staat de non-wedstrijd van tegen West Ham nog steeds vers in het geheugen gegrift van de stilaan ongeduldige achterban van de Brusselaars.

Clasico in het vooruitzicht

RSC Anderlecht staat inmiddels voor een bijzonder belangrijk drieluik. Aanstaande donderdag neemt Paars-Wit het op tegen Zulte Waregem in een wedstrijd dat het absoluut moet winnen. Zondag wacht alweer de ‘Clasico’ tegen Standard Luik. Volgende week donderdag staat een Europese wedstrijd tegen Steaua Boekarest op het programma. Net als voorgaande partijen is dat een wedstrijd dat Felice Mazzu en co. absoluut dient te winnen.

LEES OOK: ‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

Het spelpeil van Anderlecht toonde beterschap.

Meest recent

Rode Duivels hebben misschien joker waar niemand over praat

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

1
1
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

30
30
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

13
13
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

5
5
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

21
21
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

86
86
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

418
418
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

443
443
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

139
139
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

78
78
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

164
164
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

71
71
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

116
116
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

403
403
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

189
189
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

329
329
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

171
171
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

76
76
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

861
861
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264

Meer sportnieuws