Heeft Club Brugge pech? "Hij is gevaarlijk"

door
Heeft Club Brugge pech?

Club Brugge kende gisteren heel wat moeite met RSC Anderlecht. Tegen de Brusselaars dankte de landskampioen (opnieuw) een ijzersterke Simon Mignolet. In het slot van de partij moest Blauw-Zwart het ook even met een man minder doen. Abakar Sylla kreeg namelijk een rood karton onder de neus geschoven na een harde tackle op Mario Stroeykens. 


Een rode kaart waarover achteraf bijzonder weinig discussie heerste. De tackle van de jonge Sylla op Stroeykens was dan ook ongeoorloofd, en de jongeling diende (terecht) ook een zware schorsing te vrezen. Die vrees kwam vandaag ook uit want het Bondsparket besliste om de centrale verdediger op te roepen voor het Disciplinair Comité. Daarin zal duidelijk worden wat de effectieve strafmaat voor de Senegalees zal worden. 

Volgens Het Nieuwsblad zal het schorsingsvoorstel voor Abakar Sylla drie speeldagen omvatten. Daarnaast zou hij ook nog een geldboete moeten ophoesten. Ondertussen heeft men het op de sociale media ook dan niet meteen begrepen op de actie van de jonge Bruggeling. Zo staat steevast te lezen dat Sylla een schorsing van zes speeldagen dient te krijgen. Langs de andere kant zijn er ook enkelingen die vinden dat het vooral om een 'ongelukkige' actie ging. 

Recidivist? 

Vorig seizoen kreeg Aba Sylla al een voorwaardelijke straf toegekend van het Bondsparket na een drieste rode kaart bij Club NXT. Het ziet er dus naar uit dat men in Brussel weinig medelijden zal hebben met de onfortuinlijke actie van de Senegalees. In onderstaande berichten is verder ook duidelijk dat Sylla evenmin op medelijden van de voetballiefhebber kan rekenen. 
 

LEES OOK: 'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Welke schorsing zou passen voor Sylla?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

85
85
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

112
112
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

157
157
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

265
265
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

461
461
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

196
196
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

246
246
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

297
297
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

366
366
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

237
237
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

612
612
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

427
427
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

168
168
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

869
869
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws