Heeft Club Brugge pech? "Hij is gevaarlijk"

395 stemmen
Heeft Club Brugge pech?

Club Brugge kende gisteren heel wat moeite met RSC Anderlecht. Tegen de Brusselaars dankte de landskampioen (opnieuw) een ijzersterke Simon Mignolet. In het slot van de partij moest Blauw-Zwart het ook even met een man minder doen. Abakar Sylla kreeg namelijk een rood karton onder de neus geschoven na een harde tackle op Mario Stroeykens. 


Een rode kaart waarover achteraf bijzonder weinig discussie heerste. De tackle van de jonge Sylla op Stroeykens was dan ook ongeoorloofd, en de jongeling diende (terecht) ook een zware schorsing te vrezen. Die vrees kwam vandaag ook uit want het Bondsparket besliste om de centrale verdediger op te roepen voor het Disciplinair Comité. Daarin zal duidelijk worden wat de effectieve strafmaat voor de Senegalees zal worden. 

Volgens Het Nieuwsblad zal het schorsingsvoorstel voor Abakar Sylla drie speeldagen omvatten. Daarnaast zou hij ook nog een geldboete moeten ophoesten. Ondertussen heeft men het op de sociale media ook dan niet meteen begrepen op de actie van de jonge Bruggeling. Zo staat steevast te lezen dat Sylla een schorsing van zes speeldagen dient te krijgen. Langs de andere kant zijn er ook enkelingen die vinden dat het vooral om een 'ongelukkige' actie ging. 

Recidivist? 

Vorig seizoen kreeg Aba Sylla al een voorwaardelijke straf toegekend van het Bondsparket na een drieste rode kaart bij Club NXT. Het ziet er dus naar uit dat men in Brussel weinig medelijden zal hebben met de onfortuinlijke actie van de Senegalees. In onderstaande berichten is verder ook duidelijk dat Sylla evenmin op medelijden van de voetballiefhebber kan rekenen. 
 

LEES OOK: Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Welke schorsing zou passen voor Sylla?

Meest recent

Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

68
68
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

97
97
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

73
73
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

32
32
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

146
146
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

176
176
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

331
331
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

188
188
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1083
1083
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

454
454
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

223
223
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

142
142
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

280
280
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

310
310
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

895
895
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

361
361
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

128
128
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

445
445
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1332
1332
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

218
218
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

141
141
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

394
394
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

189
189
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

359
359

Meer sportnieuws