Heeft Club Brugge pech? "Hij is gevaarlijk"

door
Heeft Club Brugge pech?

Club Brugge kende gisteren heel wat moeite met RSC Anderlecht. Tegen de Brusselaars dankte de landskampioen (opnieuw) een ijzersterke Simon Mignolet. In het slot van de partij moest Blauw-Zwart het ook even met een man minder doen. Abakar Sylla kreeg namelijk een rood karton onder de neus geschoven na een harde tackle op Mario Stroeykens. 


Een rode kaart waarover achteraf bijzonder weinig discussie heerste. De tackle van de jonge Sylla op Stroeykens was dan ook ongeoorloofd, en de jongeling diende (terecht) ook een zware schorsing te vrezen. Die vrees kwam vandaag ook uit want het Bondsparket besliste om de centrale verdediger op te roepen voor het Disciplinair Comité. Daarin zal duidelijk worden wat de effectieve strafmaat voor de Senegalees zal worden. 

Volgens Het Nieuwsblad zal het schorsingsvoorstel voor Abakar Sylla drie speeldagen omvatten. Daarnaast zou hij ook nog een geldboete moeten ophoesten. Ondertussen heeft men het op de sociale media ook dan niet meteen begrepen op de actie van de jonge Bruggeling. Zo staat steevast te lezen dat Sylla een schorsing van zes speeldagen dient te krijgen. Langs de andere kant zijn er ook enkelingen die vinden dat het vooral om een 'ongelukkige' actie ging. 

Recidivist? 

Vorig seizoen kreeg Aba Sylla al een voorwaardelijke straf toegekend van het Bondsparket na een drieste rode kaart bij Club NXT. Het ziet er dus naar uit dat men in Brussel weinig medelijden zal hebben met de onfortuinlijke actie van de Senegalees. In onderstaande berichten is verder ook duidelijk dat Sylla evenmin op medelijden van de voetballiefhebber kan rekenen. 
 

LEES OOK: Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Welke schorsing zou passen voor Sylla?

Meest recent

Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

3
3
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

9
9
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

126
126
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

84
84
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

67
67
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

26
26
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

59
59
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

76
76
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

266
266
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

179
179
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

262
262
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

72
72
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

244
244
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

573
573
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

385
385
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

474
474
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

438
438
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

71
71
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236

Meer sportnieuws