Real-legende kiest voor opvallend avontuur in Mexico

17
Real-legende kiest voor opvallend avontuur in Mexico

De Real Madrid-supporters verkeren op dit moment naar alle waarschijnlijkheid nog in extase. De Koninklijke won gisteren immers de ‘Clasico’ met 3-1, en staat door die zege opnieuw alleen aan de leiding in La Liga. Ondertussen maakte een voormalige Real-legende vandaag een opmerkelijke overstap bekend. 

Zo werd Fernando Hierro vandaag voorgesteld als nieuwe sportief directeur van Chivas Guadalajara. De inmiddels 54-jarige Spanjaard moet de Mexicaanse topclub opnieuw naar zijn hoogdagen van weleer loodsen. De eerste belangrijke taak van Hierro bij Chivas is het zoeken naar een nieuwe hoofdtrainer. Volgens diverse Mexicaanse bronnen wil de Spanjaard een Europeaan richting Mexico loodsen mét heel wat ervaring in de Europese topcompetities.

Chivas staat momenteel op een teleurstellende negende plaats in de hoogste klasse van Mexico. Het telt ondertussen al een achterstand van zestien punten op leider América. De sterspelers van Chivas zijn Alexis Vega, Fernando Beltran, Roberto Alvarado en José Macias. Het viertal is ook Mexicaans international. 

Scorende Real-legende

De naam Fernando Hierro staat ongetwijfeld in het geheugen gegrift van heel wat Real-fans. De centrale verdediger was tussen 1989 en 2003 actief voor de Koninklijke, en wist daarin 439 wedstrijden te spelen. Daarin wist Hierro ook 102 doelpunten te scoren. Een bijzonder opvallend cijfer aangezien de Spanjaard een centrale verdediger was. Sindsdien was Hierro (zonder al te veel succes) actief als sportief directeur van Malaga en Spanje. Als trainer probeerde hij het dan weer bij Real Oviedo. Sinds 2018 was Hierro op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

🚀

Hierro kan beschouwd worden als de beste Real-verdediger aller tijden.

Meest recent

'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

107
107
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

92
92
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

222
222
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

123
123
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

376
376
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

42
42
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

31
31
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

142
142
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

91
91
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

326
326
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

275
275
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

114
114
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

110
110
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

715
715
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

558
558
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

301
301
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

140
140
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

533
533
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

373
373
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

172
172
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

109
109
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

91
91
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

699
699
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

218
218

Meer sportnieuws