Real-legende kiest voor opvallend avontuur in Mexico

17 stemmen
Real-legende kiest voor opvallend avontuur in Mexico

De Real Madrid-supporters verkeren op dit moment naar alle waarschijnlijkheid nog in extase. De Koninklijke won gisteren immers de ‘Clasico’ met 3-1, en staat door die zege opnieuw alleen aan de leiding in La Liga. Ondertussen maakte een voormalige Real-legende vandaag een opmerkelijke overstap bekend. 

Zo werd Fernando Hierro vandaag voorgesteld als nieuwe sportief directeur van Chivas Guadalajara. De inmiddels 54-jarige Spanjaard moet de Mexicaanse topclub opnieuw naar zijn hoogdagen van weleer loodsen. De eerste belangrijke taak van Hierro bij Chivas is het zoeken naar een nieuwe hoofdtrainer. Volgens diverse Mexicaanse bronnen wil de Spanjaard een Europeaan richting Mexico loodsen mét heel wat ervaring in de Europese topcompetities.

Chivas staat momenteel op een teleurstellende negende plaats in de hoogste klasse van Mexico. Het telt ondertussen al een achterstand van zestien punten op leider América. De sterspelers van Chivas zijn Alexis Vega, Fernando Beltran, Roberto Alvarado en José Macias. Het viertal is ook Mexicaans international. 

Scorende Real-legende

De naam Fernando Hierro staat ongetwijfeld in het geheugen gegrift van heel wat Real-fans. De centrale verdediger was tussen 1989 en 2003 actief voor de Koninklijke, en wist daarin 439 wedstrijden te spelen. Daarin wist Hierro ook 102 doelpunten te scoren. Een bijzonder opvallend cijfer aangezien de Spanjaard een centrale verdediger was. Sindsdien was Hierro (zonder al te veel succes) actief als sportief directeur van Malaga en Spanje. Als trainer probeerde hij het dan weer bij Real Oviedo. Sinds 2018 was Hierro op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: 'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Hierro kan beschouwd worden als de beste Real-verdediger aller tijden.

Meest recent

Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

66
66
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

229
229
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

70
70
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

16
16
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

184
184
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

65
65
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

62
62
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

43
43
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

335
335
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

192
192
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

231
231
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

119
119
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

153
153
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

393
393
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

285
285
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

247
247
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

206
206
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

297
297
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

96
96
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

562
562
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

244
244
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

411
411
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

191
191

Meer sportnieuws