Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

door
Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

De sfeer is te snijden in de Ghelamco Arena. Hein Vanhaezebrouck en Michel De Witte clashten vorig weekend openlijk met elkaar in de media en de sfeer tussen beide heren, die in normale omstandigheden nochtans hoog oplopen met elkaar, lijkt momenteel zwaar verziekt te zijn. De feiten zijn vandaag zoals ze zijn: Vanhaezebrouck is bezig aan zijn slechtste seizoen ooit als coach van AA Gent.


OOK DE PAUS IS NIET ONFEILBAAR

Vorig seizoen speelde AA Gent mooi voetbal, was het defensief één van de beste ploegen in België, haalde het na een indrukwekkende remonte net geen Champions’ Play-offs én won het de beker. “We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren”, zei een ambitieuze Hein Vanhaezebrouck in het voorbije tussenseizoen. “Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen”, waarschuwde hij. Maar blijkbaar volgt de ploeg de instructies van Vanhaezebrouck niet genoeg goed op, want de prestaties en resultaten zijn momenteel helemaal niet naar behoren.



AA Gent presteert dit seizoen veel te wisselvallig en het slikt ook al veel te veel tegendoelpunten. Na de nederlaag tegen Djurgarden vorige week hekelde Ivan De Witte al het gebrek aan een ‘vikingmentaliteit’ en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” De voorzitter nam zijn spelers in het vizier door de individuele fouten aan te halen, maar ook Hein Vanhaezebrouck door het gebrek aan een goed geordend systeem te citeren. “Ik blijf een pleitbezorger van Vanhaezebrouck maar weet je, ook de paus is niet onfeilbaar”, klonk het ondubbelzinnig bij De Witte.

IS DE WITTE EEN VOETBALKENNER?

Hein Vanhaezebrouck vermeed zondag een crisis bij AA Gent door KV Mechelen te verslaan met 3-0. Maar na de wedstrijd reageerde hij als een wesp gestoken op de stevige kritiek van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck gaf toe dat er donderdag fouten gemaakt zijn tegen Djurgardens, maar de coach kan niet aanvaarden dat er mensen zijn die zeggen dat er geen drive en overtuiging in de ploeg zit. Met dat laatste reageerde hij ondubbelzinnig op de uitspraken van Ivan De Witte. Daarna ging Vanhaezebrouck nóg steviger in op de uitspraken van zijn voorzitter.



“Om tegen mij te spreken over systemen en manier van voetballen, ­publiekelijk, moet je een kenner zijn. De voorzitter en ik hebben vrijdag samengezeten op het vliegtuig. Daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had terug­gezien van de wedstrijd”, nam hij geen blad meer voor de mond. “Ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan. Of wij nog verder kunnen werken? Daar moet ik niet over beslissen”, zei Hein Vanhaezebrouck zondagavond op de persconferentie.

SLECHTSTE RESULTATEN ALS AA GENT-COACH

De huidige sportieve laagconjunctuur bij AA Gent is zorgwekkend te noemen want momenteel is Hein Vanhaezebrouck bezig aan zijn slechtste passage ooit bij de Buffalo’s. Hij startte zijn zesde jaargang in de Arteveldestad en zijn gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,28) - over alle competities heen - onder de coach lag nooit lager dan dit seizoen. Gemiddelde puntenwinst per wedstrijd AA Gent per seizoen onder Vanhaezebrouck: 22/23 (1,28), 21/22 (1,85), 20/21 (1,73), 16/17 (1,67), 15/16 (1,80) en 14/15 (1,93). In vergelijking met het vorige seizoen pakken de Buffalo’s dus gemiddeld 30% minder punten per wedstrijd. En dat is toch alarmerend te noemen.

Het was de doelstelling van Hein Vanhaezebrouck om dit jaar de realisaties van het vorige seizoen te evenaren, maar AA Gent ligt duidelijk niet op schema. De Buffalo’s bezetten momenteel de zesde plaats in de Jupiler Pro League en de derde plaats in groep F in de Conference League. Daarnaast is het voetbal niet mooi en slikt de ploeg veel te veel doelpunten. Dit seizoen incasseert Gent namelijk 1,28 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat vorig seizoen nog amper 0,81 tegendoelpunt per wedstrijd was. Desondanks blijven de expected goals against op hetzelfde niveau zoals vorig jaar.



Dat betekent dus dat de defensie van AA Gent veel inefficiënter presteert in vergelijking met het vorig seizoen. Nochtans beschikt Hein Vanhaezebrouck over dezelfde verdedigende pionnen zoals toen. Anderzijds scoort AA Gent per wedstrijd wel iets meer doelpunten (1,56) in vergelijking met het vorige seizoen (1,52), maar dat puik werk is dus tevergeefs door de gebrekkige defensieve prestaties. Uiteindelijk zijn het de punten die tellen en voorlopig kan Hein Vanhaezebrouck niets anders doen dan te beamen dat hij momenteel aan de slechtste van zijn zes AA Gent-campagnes bezig is.

LEES OOK: HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

Ligt het probleem bij Hein of bij de spelers?

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

31
31
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

15
15
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

123
123
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

54
54
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

273
273
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

80
80
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

153
153
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

122
122
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

317
317
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

255
255
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

139
139
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

362
362
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

160
160
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1172
1172
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

195
195
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

133
133
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

31
31
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

635
635
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

841
841
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

427
427
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

454
454
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

157
157
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

253
253
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

419
419

Meer sportnieuws