Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

627
Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

De sfeer is te snijden in de Ghelamco Arena. Hein Vanhaezebrouck en Michel De Witte clashten vorig weekend openlijk met elkaar in de media en de sfeer tussen beide heren, die in normale omstandigheden nochtans hoog oplopen met elkaar, lijkt momenteel zwaar verziekt te zijn. De feiten zijn vandaag zoals ze zijn: Vanhaezebrouck is bezig aan zijn slechtste seizoen ooit als coach van AA Gent.


OOK DE PAUS IS NIET ONFEILBAAR

Vorig seizoen speelde AA Gent mooi voetbal, was het defensief één van de beste ploegen in België, haalde het na een indrukwekkende remonte net geen Champions’ Play-offs én won het de beker. “We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren”, zei een ambitieuze Hein Vanhaezebrouck in het voorbije tussenseizoen. “Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen”, waarschuwde hij. Maar blijkbaar volgt de ploeg de instructies van Vanhaezebrouck niet genoeg goed op, want de prestaties en resultaten zijn momenteel helemaal niet naar behoren.



AA Gent presteert dit seizoen veel te wisselvallig en het slikt ook al veel te veel tegendoelpunten. Na de nederlaag tegen Djurgarden vorige week hekelde Ivan De Witte al het gebrek aan een ‘vikingmentaliteit’ en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” De voorzitter nam zijn spelers in het vizier door de individuele fouten aan te halen, maar ook Hein Vanhaezebrouck door het gebrek aan een goed geordend systeem te citeren. “Ik blijf een pleitbezorger van Vanhaezebrouck maar weet je, ook de paus is niet onfeilbaar”, klonk het ondubbelzinnig bij De Witte.

IS DE WITTE EEN VOETBALKENNER?

Hein Vanhaezebrouck vermeed zondag een crisis bij AA Gent door KV Mechelen te verslaan met 3-0. Maar na de wedstrijd reageerde hij als een wesp gestoken op de stevige kritiek van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck gaf toe dat er donderdag fouten gemaakt zijn tegen Djurgardens, maar de coach kan niet aanvaarden dat er mensen zijn die zeggen dat er geen drive en overtuiging in de ploeg zit. Met dat laatste reageerde hij ondubbelzinnig op de uitspraken van Ivan De Witte. Daarna ging Vanhaezebrouck nóg steviger in op de uitspraken van zijn voorzitter.



“Om tegen mij te spreken over systemen en manier van voetballen, ­publiekelijk, moet je een kenner zijn. De voorzitter en ik hebben vrijdag samengezeten op het vliegtuig. Daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had terug­gezien van de wedstrijd”, nam hij geen blad meer voor de mond. “Ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan. Of wij nog verder kunnen werken? Daar moet ik niet over beslissen”, zei Hein Vanhaezebrouck zondagavond op de persconferentie.

SLECHTSTE RESULTATEN ALS AA GENT-COACH

De huidige sportieve laagconjunctuur bij AA Gent is zorgwekkend te noemen want momenteel is Hein Vanhaezebrouck bezig aan zijn slechtste passage ooit bij de Buffalo’s. Hij startte zijn zesde jaargang in de Arteveldestad en zijn gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,28) - over alle competities heen - onder de coach lag nooit lager dan dit seizoen. Gemiddelde puntenwinst per wedstrijd AA Gent per seizoen onder Vanhaezebrouck: 22/23 (1,28), 21/22 (1,85), 20/21 (1,73), 16/17 (1,67), 15/16 (1,80) en 14/15 (1,93). In vergelijking met het vorige seizoen pakken de Buffalo’s dus gemiddeld 30% minder punten per wedstrijd. En dat is toch alarmerend te noemen.

Het was de doelstelling van Hein Vanhaezebrouck om dit jaar de realisaties van het vorige seizoen te evenaren, maar AA Gent ligt duidelijk niet op schema. De Buffalo’s bezetten momenteel de zesde plaats in de Jupiler Pro League en de derde plaats in groep F in de Conference League. Daarnaast is het voetbal niet mooi en slikt de ploeg veel te veel doelpunten. Dit seizoen incasseert Gent namelijk 1,28 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat vorig seizoen nog amper 0,81 tegendoelpunt per wedstrijd was. Desondanks blijven de expected goals against op hetzelfde niveau zoals vorig jaar.



Dat betekent dus dat de defensie van AA Gent veel inefficiënter presteert in vergelijking met het vorig seizoen. Nochtans beschikt Hein Vanhaezebrouck over dezelfde verdedigende pionnen zoals toen. Anderzijds scoort AA Gent per wedstrijd wel iets meer doelpunten (1,56) in vergelijking met het vorige seizoen (1,52), maar dat puik werk is dus tevergeefs door de gebrekkige defensieve prestaties. Uiteindelijk zijn het de punten die tellen en voorlopig kan Hein Vanhaezebrouck niets anders doen dan te beamen dat hij momenteel aan de slechtste van zijn zes AA Gent-campagnes bezig is.

LEES OOK: Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

Ligt het probleem bij Hein of bij de spelers?

Meest recent

Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

14
14
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

5
5
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

133
133
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

96
96
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

42
42
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

117
117
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

213
213
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

23
23
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

106
106
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

180
180
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

125
125
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

154
154
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

98
98
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

555
555
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

56
56
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

139
139
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

146
146
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

400
400
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

223
223
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

548
548
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

52
52
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

332
332
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

105
105
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

84
84
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

640
640

Meer sportnieuws