Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

627
Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

De sfeer is te snijden in de Ghelamco Arena. Hein Vanhaezebrouck en Michel De Witte clashten vorig weekend openlijk met elkaar in de media en de sfeer tussen beide heren, die in normale omstandigheden nochtans hoog oplopen met elkaar, lijkt momenteel zwaar verziekt te zijn. De feiten zijn vandaag zoals ze zijn: Vanhaezebrouck is bezig aan zijn slechtste seizoen ooit als coach van AA Gent.


OOK DE PAUS IS NIET ONFEILBAAR

Vorig seizoen speelde AA Gent mooi voetbal, was het defensief één van de beste ploegen in België, haalde het na een indrukwekkende remonte net geen Champions’ Play-offs én won het de beker. “We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren”, zei een ambitieuze Hein Vanhaezebrouck in het voorbije tussenseizoen. “Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen”, waarschuwde hij. Maar blijkbaar volgt de ploeg de instructies van Vanhaezebrouck niet genoeg goed op, want de prestaties en resultaten zijn momenteel helemaal niet naar behoren.



AA Gent presteert dit seizoen veel te wisselvallig en het slikt ook al veel te veel tegendoelpunten. Na de nederlaag tegen Djurgarden vorige week hekelde Ivan De Witte al het gebrek aan een ‘vikingmentaliteit’ en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” De voorzitter nam zijn spelers in het vizier door de individuele fouten aan te halen, maar ook Hein Vanhaezebrouck door het gebrek aan een goed geordend systeem te citeren. “Ik blijf een pleitbezorger van Vanhaezebrouck maar weet je, ook de paus is niet onfeilbaar”, klonk het ondubbelzinnig bij De Witte.

IS DE WITTE EEN VOETBALKENNER?

Hein Vanhaezebrouck vermeed zondag een crisis bij AA Gent door KV Mechelen te verslaan met 3-0. Maar na de wedstrijd reageerde hij als een wesp gestoken op de stevige kritiek van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck gaf toe dat er donderdag fouten gemaakt zijn tegen Djurgardens, maar de coach kan niet aanvaarden dat er mensen zijn die zeggen dat er geen drive en overtuiging in de ploeg zit. Met dat laatste reageerde hij ondubbelzinnig op de uitspraken van Ivan De Witte. Daarna ging Vanhaezebrouck nóg steviger in op de uitspraken van zijn voorzitter.



“Om tegen mij te spreken over systemen en manier van voetballen, ­publiekelijk, moet je een kenner zijn. De voorzitter en ik hebben vrijdag samengezeten op het vliegtuig. Daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had terug­gezien van de wedstrijd”, nam hij geen blad meer voor de mond. “Ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan. Of wij nog verder kunnen werken? Daar moet ik niet over beslissen”, zei Hein Vanhaezebrouck zondagavond op de persconferentie.

SLECHTSTE RESULTATEN ALS AA GENT-COACH

De huidige sportieve laagconjunctuur bij AA Gent is zorgwekkend te noemen want momenteel is Hein Vanhaezebrouck bezig aan zijn slechtste passage ooit bij de Buffalo’s. Hij startte zijn zesde jaargang in de Arteveldestad en zijn gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,28) - over alle competities heen - onder de coach lag nooit lager dan dit seizoen. Gemiddelde puntenwinst per wedstrijd AA Gent per seizoen onder Vanhaezebrouck: 22/23 (1,28), 21/22 (1,85), 20/21 (1,73), 16/17 (1,67), 15/16 (1,80) en 14/15 (1,93). In vergelijking met het vorige seizoen pakken de Buffalo’s dus gemiddeld 30% minder punten per wedstrijd. En dat is toch alarmerend te noemen.

Het was de doelstelling van Hein Vanhaezebrouck om dit jaar de realisaties van het vorige seizoen te evenaren, maar AA Gent ligt duidelijk niet op schema. De Buffalo’s bezetten momenteel de zesde plaats in de Jupiler Pro League en de derde plaats in groep F in de Conference League. Daarnaast is het voetbal niet mooi en slikt de ploeg veel te veel doelpunten. Dit seizoen incasseert Gent namelijk 1,28 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat vorig seizoen nog amper 0,81 tegendoelpunt per wedstrijd was. Desondanks blijven de expected goals against op hetzelfde niveau zoals vorig jaar.



Dat betekent dus dat de defensie van AA Gent veel inefficiënter presteert in vergelijking met het vorig seizoen. Nochtans beschikt Hein Vanhaezebrouck over dezelfde verdedigende pionnen zoals toen. Anderzijds scoort AA Gent per wedstrijd wel iets meer doelpunten (1,56) in vergelijking met het vorige seizoen (1,52), maar dat puik werk is dus tevergeefs door de gebrekkige defensieve prestaties. Uiteindelijk zijn het de punten die tellen en voorlopig kan Hein Vanhaezebrouck niets anders doen dan te beamen dat hij momenteel aan de slechtste van zijn zes AA Gent-campagnes bezig is.

LEES OOK: Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Ligt het probleem bij Hein of bij de spelers?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

28
28
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

54
54
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

22
22
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

112
112
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

63
63
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

154
154
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

132
132
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

201
201
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

57
57
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

52
52
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

376
376
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

33
33
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

157
157
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

69
69
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

83
83
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

182
182
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

352
352
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

370
370

Meer sportnieuws