Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

627
Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

De sfeer is te snijden in de Ghelamco Arena. Hein Vanhaezebrouck en Michel De Witte clashten vorig weekend openlijk met elkaar in de media en de sfeer tussen beide heren, die in normale omstandigheden nochtans hoog oplopen met elkaar, lijkt momenteel zwaar verziekt te zijn. De feiten zijn vandaag zoals ze zijn: Vanhaezebrouck is bezig aan zijn slechtste seizoen ooit als coach van AA Gent.


OOK DE PAUS IS NIET ONFEILBAAR

Vorig seizoen speelde AA Gent mooi voetbal, was het defensief één van de beste ploegen in België, haalde het na een indrukwekkende remonte net geen Champions’ Play-offs én won het de beker. “We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren”, zei een ambitieuze Hein Vanhaezebrouck in het voorbije tussenseizoen. “Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen”, waarschuwde hij. Maar blijkbaar volgt de ploeg de instructies van Vanhaezebrouck niet genoeg goed op, want de prestaties en resultaten zijn momenteel helemaal niet naar behoren.



AA Gent presteert dit seizoen veel te wisselvallig en het slikt ook al veel te veel tegendoelpunten. Na de nederlaag tegen Djurgarden vorige week hekelde Ivan De Witte al het gebrek aan een ‘vikingmentaliteit’ en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” De voorzitter nam zijn spelers in het vizier door de individuele fouten aan te halen, maar ook Hein Vanhaezebrouck door het gebrek aan een goed geordend systeem te citeren. “Ik blijf een pleitbezorger van Vanhaezebrouck maar weet je, ook de paus is niet onfeilbaar”, klonk het ondubbelzinnig bij De Witte.

IS DE WITTE EEN VOETBALKENNER?

Hein Vanhaezebrouck vermeed zondag een crisis bij AA Gent door KV Mechelen te verslaan met 3-0. Maar na de wedstrijd reageerde hij als een wesp gestoken op de stevige kritiek van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck gaf toe dat er donderdag fouten gemaakt zijn tegen Djurgardens, maar de coach kan niet aanvaarden dat er mensen zijn die zeggen dat er geen drive en overtuiging in de ploeg zit. Met dat laatste reageerde hij ondubbelzinnig op de uitspraken van Ivan De Witte. Daarna ging Vanhaezebrouck nóg steviger in op de uitspraken van zijn voorzitter.



“Om tegen mij te spreken over systemen en manier van voetballen, ­publiekelijk, moet je een kenner zijn. De voorzitter en ik hebben vrijdag samengezeten op het vliegtuig. Daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had terug­gezien van de wedstrijd”, nam hij geen blad meer voor de mond. “Ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan. Of wij nog verder kunnen werken? Daar moet ik niet over beslissen”, zei Hein Vanhaezebrouck zondagavond op de persconferentie.

SLECHTSTE RESULTATEN ALS AA GENT-COACH

De huidige sportieve laagconjunctuur bij AA Gent is zorgwekkend te noemen want momenteel is Hein Vanhaezebrouck bezig aan zijn slechtste passage ooit bij de Buffalo’s. Hij startte zijn zesde jaargang in de Arteveldestad en zijn gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,28) - over alle competities heen - onder de coach lag nooit lager dan dit seizoen. Gemiddelde puntenwinst per wedstrijd AA Gent per seizoen onder Vanhaezebrouck: 22/23 (1,28), 21/22 (1,85), 20/21 (1,73), 16/17 (1,67), 15/16 (1,80) en 14/15 (1,93). In vergelijking met het vorige seizoen pakken de Buffalo’s dus gemiddeld 30% minder punten per wedstrijd. En dat is toch alarmerend te noemen.

Het was de doelstelling van Hein Vanhaezebrouck om dit jaar de realisaties van het vorige seizoen te evenaren, maar AA Gent ligt duidelijk niet op schema. De Buffalo’s bezetten momenteel de zesde plaats in de Jupiler Pro League en de derde plaats in groep F in de Conference League. Daarnaast is het voetbal niet mooi en slikt de ploeg veel te veel doelpunten. Dit seizoen incasseert Gent namelijk 1,28 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat vorig seizoen nog amper 0,81 tegendoelpunt per wedstrijd was. Desondanks blijven de expected goals against op hetzelfde niveau zoals vorig jaar.



Dat betekent dus dat de defensie van AA Gent veel inefficiënter presteert in vergelijking met het vorig seizoen. Nochtans beschikt Hein Vanhaezebrouck over dezelfde verdedigende pionnen zoals toen. Anderzijds scoort AA Gent per wedstrijd wel iets meer doelpunten (1,56) in vergelijking met het vorige seizoen (1,52), maar dat puik werk is dus tevergeefs door de gebrekkige defensieve prestaties. Uiteindelijk zijn het de punten die tellen en voorlopig kan Hein Vanhaezebrouck niets anders doen dan te beamen dat hij momenteel aan de slechtste van zijn zes AA Gent-campagnes bezig is.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Ligt het probleem bij Hein of bij de spelers?

Meest recent

'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

27
27
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

27
27
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

23
23
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

297
297
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

23
23
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

236
236
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

113
113
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

127
127
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

78
78
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

60
60
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

147
147
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

705
705
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

430
430
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

48
48
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

200
200
AA Gent verrast met nieuwe aanwinst

AA Gent heeft nog een nieuwe speler naar de club weten te halen. De Buffalo's shopten bij het ...

158
158
Martinez nieuwe bondscoach Oranje? Zaakwaarnemer glashelder

Terwijl verschillende andere grote Europese voetballanden inmiddels hun nieuwe bondscoach beet ...

146
146
Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Club Brugge haalde ondertussen al zes zomeraanwinsten in huis tijdens de huidige mercato. Daarmee is ...

1101
1101
'Real Madrid huivert: Barça op zucht van supertransfer'

Terwijl aartsrivaal Real Madrid al een waslijst aan grote namen binnenhaalde, hield FC Barcelona het ...

393
393
Union genekt in Europa? Boeckx fileert cruciale rode kaart

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

432
432
'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Romelu Lukaku heeft zijn nieuwe club gevonden. Behoudens onwaarschijnlijke wendingen wordt hij ...

935
935
'Club Brugge hakt knopen door: viertal mag vertrekken'

Bij Club Brugge nadert het einde van een nu al historische transferperiode. Maar in de slotweken van ...

1364
1364
Fatale De Bruyne-blunder: Italië maakt hem genadeloos af

Kevin De Bruyne beleefde tegen Celta de Vigo een bijzonder pijnlijke avond. Eén fout aan de ...

298
298
'El Ouahdi naar topcompetitie: Genk legt prijskaartje vast'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

595
595

Meer sportnieuws