Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

627 stemmen
Ruzie in Gent: Vanhaezebrouck heeft geen poot om op te staan

De sfeer is te snijden in de Ghelamco Arena. Hein Vanhaezebrouck en Michel De Witte clashten vorig weekend openlijk met elkaar in de media en de sfeer tussen beide heren, die in normale omstandigheden nochtans hoog oplopen met elkaar, lijkt momenteel zwaar verziekt te zijn. De feiten zijn vandaag zoals ze zijn: Vanhaezebrouck is bezig aan zijn slechtste seizoen ooit als coach van AA Gent.


OOK DE PAUS IS NIET ONFEILBAAR

Vorig seizoen speelde AA Gent mooi voetbal, was het defensief één van de beste ploegen in België, haalde het na een indrukwekkende remonte net geen Champions’ Play-offs én won het de beker. “We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren”, zei een ambitieuze Hein Vanhaezebrouck in het voorbije tussenseizoen. “Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen”, waarschuwde hij. Maar blijkbaar volgt de ploeg de instructies van Vanhaezebrouck niet genoeg goed op, want de prestaties en resultaten zijn momenteel helemaal niet naar behoren.



AA Gent presteert dit seizoen veel te wisselvallig en het slikt ook al veel te veel tegendoelpunten. Na de nederlaag tegen Djurgarden vorige week hekelde Ivan De Witte al het gebrek aan een ‘vikingmentaliteit’ en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten “die behoren tot de kleuterklas.” De voorzitter nam zijn spelers in het vizier door de individuele fouten aan te halen, maar ook Hein Vanhaezebrouck door het gebrek aan een goed geordend systeem te citeren. “Ik blijf een pleitbezorger van Vanhaezebrouck maar weet je, ook de paus is niet onfeilbaar”, klonk het ondubbelzinnig bij De Witte.

IS DE WITTE EEN VOETBALKENNER?

Hein Vanhaezebrouck vermeed zondag een crisis bij AA Gent door KV Mechelen te verslaan met 3-0. Maar na de wedstrijd reageerde hij als een wesp gestoken op de stevige kritiek van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck gaf toe dat er donderdag fouten gemaakt zijn tegen Djurgardens, maar de coach kan niet aanvaarden dat er mensen zijn die zeggen dat er geen drive en overtuiging in de ploeg zit. Met dat laatste reageerde hij ondubbelzinnig op de uitspraken van Ivan De Witte. Daarna ging Vanhaezebrouck nóg steviger in op de uitspraken van zijn voorzitter.



“Om tegen mij te spreken over systemen en manier van voetballen, ­publiekelijk, moet je een kenner zijn. De voorzitter en ik hebben vrijdag samengezeten op het vliegtuig. Daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had terug­gezien van de wedstrijd”, nam hij geen blad meer voor de mond. “Ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan. Of wij nog verder kunnen werken? Daar moet ik niet over beslissen”, zei Hein Vanhaezebrouck zondagavond op de persconferentie.

SLECHTSTE RESULTATEN ALS AA GENT-COACH

De huidige sportieve laagconjunctuur bij AA Gent is zorgwekkend te noemen want momenteel is Hein Vanhaezebrouck bezig aan zijn slechtste passage ooit bij de Buffalo’s. Hij startte zijn zesde jaargang in de Arteveldestad en zijn gemiddelde puntenwinst per wedstrijd (1,28) - over alle competities heen - onder de coach lag nooit lager dan dit seizoen. Gemiddelde puntenwinst per wedstrijd AA Gent per seizoen onder Vanhaezebrouck: 22/23 (1,28), 21/22 (1,85), 20/21 (1,73), 16/17 (1,67), 15/16 (1,80) en 14/15 (1,93). In vergelijking met het vorige seizoen pakken de Buffalo’s dus gemiddeld 30% minder punten per wedstrijd. En dat is toch alarmerend te noemen.

Het was de doelstelling van Hein Vanhaezebrouck om dit jaar de realisaties van het vorige seizoen te evenaren, maar AA Gent ligt duidelijk niet op schema. De Buffalo’s bezetten momenteel de zesde plaats in de Jupiler Pro League en de derde plaats in groep F in de Conference League. Daarnaast is het voetbal niet mooi en slikt de ploeg veel te veel doelpunten. Dit seizoen incasseert Gent namelijk 1,28 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat vorig seizoen nog amper 0,81 tegendoelpunt per wedstrijd was. Desondanks blijven de expected goals against op hetzelfde niveau zoals vorig jaar.



Dat betekent dus dat de defensie van AA Gent veel inefficiënter presteert in vergelijking met het vorig seizoen. Nochtans beschikt Hein Vanhaezebrouck over dezelfde verdedigende pionnen zoals toen. Anderzijds scoort AA Gent per wedstrijd wel iets meer doelpunten (1,56) in vergelijking met het vorige seizoen (1,52), maar dat puik werk is dus tevergeefs door de gebrekkige defensieve prestaties. Uiteindelijk zijn het de punten die tellen en voorlopig kan Hein Vanhaezebrouck niets anders doen dan te beamen dat hij momenteel aan de slechtste van zijn zes AA Gent-campagnes bezig is.

LEES OOK: Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Ligt het probleem bij Hein of bij de spelers?

Meest recent

Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

37
37
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

306
306
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

62
62
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

203
203
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

364
364
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

289
289
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

204
204
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

182
182
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

53
53
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

66
66
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

243
243
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

55
55
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

253
253
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

97
97
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

412
412
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

398
398
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

178
178
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

231
231
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

414
414
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

56
56
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

210
210
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

438
438
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

446
446
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

690
690

Meer sportnieuws