Exit Vanhaezebrouck? "Méér dan een haar in de boter"

door
Exit Vanhaezebrouck?

Hein Vanhaezebrouck is als coach altijd zeer gevoelig geweest als er kritiek komt op zijn persoon. De trainer van AA Gent haalde zelfs uit naar voorzitter Ivan De Witte. Het spel zit op de wagen.


Marc Degryse ziet een ongezonde situatie. "Daar zit volgens mij méér dan een haar in de boter tussen hem en de voorzitter, die zich na de nederlaag in Djurgårdens kritisch had uitgelaten over de ploeg, onder meer dat er onvoldoende inzet was getoond. De Witte zei dat er geen excuses meer waren. Wel, gisteren diende Vanhaezebrouck hem van antwoord. Hij was duidelijk heel geprikkeld door de woorden van zijn voorzitter. Vanhaezebrouck ervaarde de situatie een beetje zoals Priske bij Antwerp vorig jaar, toen Gheysens aan de rust in de kleedkamer was gekomen. De Witte gaf ook serieuze kritiek op speltechnische zaken en Vanhaezebrouck zei: ‘Als je met mij over voetbalzaken wil discussiëren, dan moet je ook wat van voetbal kennen’ - als sneer kan dat wel tellen", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Vanhaezebrouck haalde ook aan dat hij AA Gent twee keer uit de miserie heeft gehaald. De trainer mag echter niet vergeten dat dit andersom ook zo is. Vanhaezebrouck faalde eerder al aan de (sub)top bij KRC Genk en na een sterke tweede passage bij KV Kortrijk gaven de Buffalo's hem een nieuwe kans om zich te tonen op een hoger niveau. Hij greep die met beide handen met een titel en een straf Europees parcours.

Nadien flopte Vanhaezebrouck bij Anderlecht en nam hij een sabbatical. De grote interesse uit Europa was er niet meer en AA Gent gaf hem een tweede kans om zijn carrière te herlanceren. De Beker van België werd gewonnen, maar in de competitie presteert AA Gent sinds de terugkeer van de coach matig. Dat er kritiek kwam over de prestaties van dit seizoen was logisch, al was het misschien beter geweest om dit intern te bespreken in plaats van in de media.

Is dit einde verhaal?

Meest recent

Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

39
39
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

38
38
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

128
128
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

171
171
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

75
75
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

31
31
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

143
143
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

94
94
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

65
65
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

86
86
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

41
41
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

218
218
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

246
246
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

229
229
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

198
198
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

299
299
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

338
338
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

433
433
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

726
726
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

499
499
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

120
120
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

74
74
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

203
203
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

384
384
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

321
321

Meer sportnieuws