Hommeles bij Gent: Vanhaezebrouck pakt De Witte aan

627 stemmen
Hommeles bij Gent: Vanhaezebrouck pakt De Witte aan

Bij AA Gent was de sfeer de voorbije dagen onder het vriespunt gezakt. De Buffalo's gingen donderdag met de billen bloot tegen Djurgardens, waar ze na 46 minuten al 4-0 achter stonden. Dat zorgde ervoor dat zelfs voorzitter Ivan De Witte zich ging moeien. Hij zette na de wedstrijd serieus druk op zijn ploeg én zijn trainer voor de match tegen KV Mechelen.


In een emotioneel interview liet De Witte weten dat de prestatie in Zweden voor hem onaanvaardbaar was. Hij signaleerde ook een gebrek aan grinta in de groep en leek ook kritiek te uiten op de tactische keuzes van Vanhaezebrouck. Hij vond dat de ploeg meer 'georganiseerd' moest spelen en verklaarde dat er een pakket aan maatregelen genomen moest worden.

Die woorden schoten volledig in het verkeerde keelgat bij Vanhaezebrouck, die na de 3-0-zege tegen KVM stevig terugsloeg. "Als je publiekelijk spreekt over een systeem en manier van voetballen, dan ga ik ervan uit dat je een kenner moet zijn om daar tegen mij over te kunnen spreken", tekende Het Laatste Nieuws op. "Op het vliegtuig heb ik met hem gesproken. En daar heb ik vastgesteld dat hij nog geen enkel beeld had herbekeken van de wedstrijd."

SAMENWERKING OP DE HELLING
"Kijk, ik ben twee keer naar AA Gent gekomen om ze uit de miserie te halen. Twee keer, hé. Als zij vinden dat ik niet de man ben om dat te doen in de toekomst... Oké, geen probleem dan", ging Vanhaezebrouck verder, die zo ook een vraagteken achter een verdere samenwerking leek te zetten. "Dat weet ik niet. Dat moet ik niet beslissen", besloot hij onheilspellend.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

Denk je dat er een scheiding zit aan te komen?

Meest recent

Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

3
3
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

39
39
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

67
67
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

47
47
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

233
233
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

30
30
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

382
382
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

560
560
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

137
137
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

280
280
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

814
814
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

493
493
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

137
137
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

852
852
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

231
231
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

294
294
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

181
181
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

64
64
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

52
52
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

86
86
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

164
164
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

600
600
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

114
114

Meer sportnieuws