"Top vier? Ik weet niet hoe RSCA daar gaat geraken"

406 stemmen

RSC Anderlecht staat nog maar eens zwaar onder druk. Tegen Club Brugge moet er een resultaat worden behaald. Lorenzo Staelens ziet een groot probleem.


"Ik vind het geweldig om zoveel jonge spelers als Debast, Duranville, Verschaeren, Amuzu en Stroeykens te zien spelen, maar je kunt niet verwachten dat ze het team zullen dragen”, begint hij positief bij 7 Sur 7. Staelens is van mening dat Felice Mazzu een probleem heeft.

"Er ontbreekt een baas op het middenveld. Ik hoor vaak over het Mazzu-systeem, maar dit systeem was vorig jaar bij Union gebaseerd op spelers als Nielsen en Teuma, die niet hetzelfde profiel hebben als de spelers van RSCA.” Adrien Trebel kreeg die rol, maar hij acteerde ook wisselvallig voor zijn blessure. Ook toen had Anderlecht, ondanks de matige tegenstand, al de nodige problemen.

SYSTEEM

Staelens ziet het somber in voor de top vier. “Vorig jaar moesten ze al tot de laatste speeldag knokken voor de top vier en ik weet niet hoe ze daar in gaan geraken. Antwerp kende een geweldige start, Genk speelt opvallend goed en daarachter heeft een club als OHL grote stappen gemaakt. De concurrentie zal veel sterker zijn.” Hij raadt Mazzu aan om in een 4-3-3 te spelen, zodat Fabio Silva – volgens Staelens wel een steengoede spits – meer aanvoer krijgt. De Portugees moet het te vaak alleen oplossen vooraan en voorlopig is enkel Lior Refaelov al bij machte geweest om hem goed bij te staan. Ook Mario Stroeykens komt stilaan aan de oppervlakte.

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Gaat RSCA de top vier halen?

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

73
73
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

66
66
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

36
36
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

14
14
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

84
84
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

56
56
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

409
409
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

47
47
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

177
177
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

212
212
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

93
93
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

155
155
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

191
191
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

270
270
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

120
120
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

213
213
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

136
136
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

279
279
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

116
116
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

242
242
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1296
1296

Meer sportnieuws