"Top vier? Ik weet niet hoe RSCA daar gaat geraken"

door

RSC Anderlecht staat nog maar eens zwaar onder druk. Tegen Club Brugge moet er een resultaat worden behaald. Lorenzo Staelens ziet een groot probleem.


"Ik vind het geweldig om zoveel jonge spelers als Debast, Duranville, Verschaeren, Amuzu en Stroeykens te zien spelen, maar je kunt niet verwachten dat ze het team zullen dragen”, begint hij positief bij 7 Sur 7. Staelens is van mening dat Felice Mazzu een probleem heeft.

"Er ontbreekt een baas op het middenveld. Ik hoor vaak over het Mazzu-systeem, maar dit systeem was vorig jaar bij Union gebaseerd op spelers als Nielsen en Teuma, die niet hetzelfde profiel hebben als de spelers van RSCA.” Adrien Trebel kreeg die rol, maar hij acteerde ook wisselvallig voor zijn blessure. Ook toen had Anderlecht, ondanks de matige tegenstand, al de nodige problemen.

SYSTEEM

Staelens ziet het somber in voor de top vier. “Vorig jaar moesten ze al tot de laatste speeldag knokken voor de top vier en ik weet niet hoe ze daar in gaan geraken. Antwerp kende een geweldige start, Genk speelt opvallend goed en daarachter heeft een club als OHL grote stappen gemaakt. De concurrentie zal veel sterker zijn.” Hij raadt Mazzu aan om in een 4-3-3 te spelen, zodat Fabio Silva – volgens Staelens wel een steengoede spits – meer aanvoer krijgt. De Portugees moet het te vaak alleen oplossen vooraan en voorlopig is enkel Lior Refaelov al bij machte geweest om hem goed bij te staan. Ook Mario Stroeykens komt stilaan aan de oppervlakte.

LEES OOK: Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Gaat RSCA de top vier halen?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

23
23
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

48
48
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

73
73
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

24
24
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

118
118
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

112
112
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

109
109
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

550
550
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

167
167
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

450
450
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

132
132
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws