"Top vier? Ik weet niet hoe RSCA daar gaat geraken"

door

RSC Anderlecht staat nog maar eens zwaar onder druk. Tegen Club Brugge moet er een resultaat worden behaald. Lorenzo Staelens ziet een groot probleem.


"Ik vind het geweldig om zoveel jonge spelers als Debast, Duranville, Verschaeren, Amuzu en Stroeykens te zien spelen, maar je kunt niet verwachten dat ze het team zullen dragen”, begint hij positief bij 7 Sur 7. Staelens is van mening dat Felice Mazzu een probleem heeft.

"Er ontbreekt een baas op het middenveld. Ik hoor vaak over het Mazzu-systeem, maar dit systeem was vorig jaar bij Union gebaseerd op spelers als Nielsen en Teuma, die niet hetzelfde profiel hebben als de spelers van RSCA.” Adrien Trebel kreeg die rol, maar hij acteerde ook wisselvallig voor zijn blessure. Ook toen had Anderlecht, ondanks de matige tegenstand, al de nodige problemen.

SYSTEEM

Staelens ziet het somber in voor de top vier. “Vorig jaar moesten ze al tot de laatste speeldag knokken voor de top vier en ik weet niet hoe ze daar in gaan geraken. Antwerp kende een geweldige start, Genk speelt opvallend goed en daarachter heeft een club als OHL grote stappen gemaakt. De concurrentie zal veel sterker zijn.” Hij raadt Mazzu aan om in een 4-3-3 te spelen, zodat Fabio Silva – volgens Staelens wel een steengoede spits – meer aanvoer krijgt. De Portugees moet het te vaak alleen oplossen vooraan en voorlopig is enkel Lior Refaelov al bij machte geweest om hem goed bij te staan. Ook Mario Stroeykens komt stilaan aan de oppervlakte.

LEES OOK: ‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

Gaat RSCA de top vier halen?

Meest recent

‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

11
11
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

62
62
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

35
35
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

20
20
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

232
232
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

150
150
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

112
112
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

121
121
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

398
398
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

65
65
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

555
555
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

128
128
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

235
235
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

452
452
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

450
450
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

267
267
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

596
596
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

749
749

Meer sportnieuws