"Top vier? Ik weet niet hoe RSCA daar gaat geraken"

door

RSC Anderlecht staat nog maar eens zwaar onder druk. Tegen Club Brugge moet er een resultaat worden behaald. Lorenzo Staelens ziet een groot probleem.


"Ik vind het geweldig om zoveel jonge spelers als Debast, Duranville, Verschaeren, Amuzu en Stroeykens te zien spelen, maar je kunt niet verwachten dat ze het team zullen dragen”, begint hij positief bij 7 Sur 7. Staelens is van mening dat Felice Mazzu een probleem heeft.

"Er ontbreekt een baas op het middenveld. Ik hoor vaak over het Mazzu-systeem, maar dit systeem was vorig jaar bij Union gebaseerd op spelers als Nielsen en Teuma, die niet hetzelfde profiel hebben als de spelers van RSCA.” Adrien Trebel kreeg die rol, maar hij acteerde ook wisselvallig voor zijn blessure. Ook toen had Anderlecht, ondanks de matige tegenstand, al de nodige problemen.

SYSTEEM

Staelens ziet het somber in voor de top vier. “Vorig jaar moesten ze al tot de laatste speeldag knokken voor de top vier en ik weet niet hoe ze daar in gaan geraken. Antwerp kende een geweldige start, Genk speelt opvallend goed en daarachter heeft een club als OHL grote stappen gemaakt. De concurrentie zal veel sterker zijn.” Hij raadt Mazzu aan om in een 4-3-3 te spelen, zodat Fabio Silva – volgens Staelens wel een steengoede spits – meer aanvoer krijgt. De Portugees moet het te vaak alleen oplossen vooraan en voorlopig is enkel Lior Refaelov al bij machte geweest om hem goed bij te staan. Ook Mario Stroeykens komt stilaan aan de oppervlakte.

LEES OOK: Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Gaat RSCA de top vier halen?

Meest recent

'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

26
26
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

163
163
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

139
139
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

75
75
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

146
146
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

229
229
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

270
270
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

145
145
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

62
62
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

44
44
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

219
219
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

45
45
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

71
71
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

171
171
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

70
70
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

99
99
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

499
499
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

77
77
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

123
123
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

51
51
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

278
278
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

127
127
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

482
482

Meer sportnieuws