Engeland ziet titularis afhaken voor WK

door
Engeland ziet titularis afhaken voor WK

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK in Qatar van start en dus houdt elke bondscoach zijn hart vast, want elke blessure in deze fase kan een kruis over het toernooi betekenen. Dat mag bijvoorbeeld Gareth Southgate ondervinden. De bondscoach van Engeland ziet één van zijn titularissen afhaken voor het toernooi.


Bij Chelsea viel Reece James eerder deze week geblesseerd uit in de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan. Enkele dagen later is het verdict ook bekend voor de 22-jarige rechtsachter. Hij heeft een knieblessure opgelopen en een bezoek aan een specialist heeft uitgewezen dat hij acht weken nodig zal hebben om daarvan te herstellen. Dat betekent dus dat hij niet fit raakt voor het WK.

Dat is een opdoffer voor Southgate, want James was zijn eerste keuze op de rechtsachter. Die zal dus op zoek moeten naar een andere oplossing. Kyle Walker of Kieran Trippier zal daardoor wellicht in de ploeg komen. De blessure kan ook goed nieuws zijn voor Trent Alexander-Arnold. De rechtsachter van Liverpool leek ook een streep door het toernooi te mogen maken omdat Southgate de drie eerder genoemde namen verkiest, maar mag nu toch plots weer hopen.

SCHADUWFAVORIET
De Engelsen zijn één van de schaduwfavorieten op het komende WK. Ze beschikken over een talentvolle generatie met spelers als Bukayo Saka en Jude Bellingham en deden het ook goed op de laatste twee toernooien. Op het WK schopten ze het vier jaar geleden tot de halve finales, terwijl ze op het laatste EK de finale pas na strafschoppen verloren. Alleen krijgt Southgate al dat talent de laatste maanden bijzonder moeilijk aan het voetballen. In de Nations League kende Engeland een rampzalige campagne, waarin het uit de A-liga degradeerde zonder een wedstrijd te winnen. Het dieptepunt was wellicht de 0-4-pandoering die het in juni op Wembley van Hongarije kreeg.


LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Een tegenvaller voor Engeland?

Meest recent

AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

13
13
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

166
166
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

45
45
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

111
111
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

74
74
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

108
108
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

162
162
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

210
210
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

103
103
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

41
41
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

59
59
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

282
282
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

62
62
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

355
355
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

290
290
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

81
81
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

244
244
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

422
422
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

149
149
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

330
330
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

305
305
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

167
167
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

152
152
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

140
140

Meer sportnieuws