Engeland ziet titularis afhaken voor WK

door
Engeland ziet titularis afhaken voor WK

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK in Qatar van start en dus houdt elke bondscoach zijn hart vast, want elke blessure in deze fase kan een kruis over het toernooi betekenen. Dat mag bijvoorbeeld Gareth Southgate ondervinden. De bondscoach van Engeland ziet één van zijn titularissen afhaken voor het toernooi.


Bij Chelsea viel Reece James eerder deze week geblesseerd uit in de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan. Enkele dagen later is het verdict ook bekend voor de 22-jarige rechtsachter. Hij heeft een knieblessure opgelopen en een bezoek aan een specialist heeft uitgewezen dat hij acht weken nodig zal hebben om daarvan te herstellen. Dat betekent dus dat hij niet fit raakt voor het WK.

Dat is een opdoffer voor Southgate, want James was zijn eerste keuze op de rechtsachter. Die zal dus op zoek moeten naar een andere oplossing. Kyle Walker of Kieran Trippier zal daardoor wellicht in de ploeg komen. De blessure kan ook goed nieuws zijn voor Trent Alexander-Arnold. De rechtsachter van Liverpool leek ook een streep door het toernooi te mogen maken omdat Southgate de drie eerder genoemde namen verkiest, maar mag nu toch plots weer hopen.

SCHADUWFAVORIET
De Engelsen zijn één van de schaduwfavorieten op het komende WK. Ze beschikken over een talentvolle generatie met spelers als Bukayo Saka en Jude Bellingham en deden het ook goed op de laatste twee toernooien. Op het WK schopten ze het vier jaar geleden tot de halve finales, terwijl ze op het laatste EK de finale pas na strafschoppen verloren. Alleen krijgt Southgate al dat talent de laatste maanden bijzonder moeilijk aan het voetballen. In de Nations League kende Engeland een rampzalige campagne, waarin het uit de A-liga degradeerde zonder een wedstrijd te winnen. Het dieptepunt was wellicht de 0-4-pandoering die het in juni op Wembley van Hongarije kreeg.


LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Een tegenvaller voor Engeland?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

18
18
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

121
121
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

236
236
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

140
140
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

101
101
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

198
198
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

99
99
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

383
383
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

160
160
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

134
134
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

31
31
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

149
149
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

344
344
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

89
89
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

336
336
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

846
846
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

482
482
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

76
76
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

585
585
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

272
272
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

472
472
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

773
773
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

639
639
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

234
234

Meer sportnieuws