Lewa: "Hij is favoriet voor Ballon d'or, als ze niet weer aflasten"

77 stemmen
Lewa:

Robert Lewandowski maakte afgelopen zomer de overstap van Bayern München naar FC Barcelona. In Catalonië doet de Pool gewoon verder waar hij goed in is: goals maken. Hij zit al aan twaalf stuks dit seizoen over alle competities heen.


Lewandowski speelt al zijn hele carrière op een erg hoog niveau, maar won nog nooit de Gouden Bal. Twee jaar geleden leek hij de trofee eindelijk eens op zak te gaan steken. Hij had er een boerenjaar opzitten, met onder meer de winst in de Champions League. De coronapandemie stak daar echter een stokje voor. De verkiezing werd afgelast. Dat steekt blijkbaar nog bij Lewandowski, die bij Movistar Plus zijn favoriet voor de komende editie gaf.

De spits denkt dat collega Karim Benzema (Real Madrid) de grootste kanshebber is op de prijs. "Hij is wel de grote favoriet ja", aldus Lewandowski. "Als ze de verkiezing niet weer aflassen dan is de kans heel groot dat Benzema inderdaad gaat winnen", klonk het daarna ietwat cynisch. Benzema heeft er een sterk jaar opzitten. De Fransman werd kampioen in Spanje en won ook de Champions League.

TALLOZE GOALS

Benzema had een belangrijk aandeel in die successen met talloze goals. Hij legde er maar liefst 44 in het mandje, waaronder heel wat in het kampioenenbal. Op zijn 34ste lijkt er zo geen sleet te zitten op de aanvaller, die nog tot eind dit seizoen vastligt in de Spaanse hoofdstad. Het lijkt waarschijnlijk dat die overeenkomst verlengd wordt en dat beide partijen langer met elkaar zullen doorgaan. Dit seizoen zit Benzema aan 'amper' vier goals, omdat hij al af te rekenen kreeg met de nodige blessures.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

Wie vind jij de beste?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

3
3
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

7
7
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

24
24
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

66
66
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

43
43
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

72
72
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

330
330
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

166
166
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

355
355
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

115
115
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

727
727
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

100
100
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

367
367
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

333
333
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

560
560
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

968
968
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws