Rode Duivel misnoegd over Martinez: "Dacht even aan stoppen"

door
Rode Duivel misnoegd over Martinez:

Bondscoach Roberto Martinez kreeg al regelmatig kritiek dat hij te weinig verjonging doorvoert. Eén speler is alvast niet tevreden dat hij geen minuten krijgt. Enkele maanden geleden was er een dispuut met een jonge Duivel.


Sambi Lokonga kreeg sinds Roberto Martinez bondscoach is nog maar één keer een kans. De ex-speler van RSC Anderlecht  mocht op 2 september 2021 16 minuten invallen tegen Estland. Nadien werd Lokonga nog een aantal keren opgeroepen, maar hij zat ook al een tijdje niet meer in de selectie. De speler van Arsenal, waar hij in anderhalf jaar toch 33 matchen speelde, was vooral misnoegd dat hij in maart geen minuten kreeg. Martinez liet toen in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso zijn ervaren spelers thuis. De 'jongeren' kregen een kans, maar Lokonga bleef twee keer op de bank. Tegenover La Dernière Heure sprak hij zijn ongenoegen uit.

ZOALS NAINGGOLAN

"Ik nam nadoen telefonisch contact op met Martinez, want ik was echt boos. Ik dacht zelfs om misschien er de brui aan te geven. Zo boos was ik. Martinez gaf uitleg en meldde dat hij de voorkeur gaf aan spelers die toen bij hun club in actie kwamen. Hij was ook niet echt tevreden over mijn trainingen. Ik vond dat een vreemde uitleg, want mij afschilderen als een 'bad boy' is een makkelijk excuus om mij geen kansen te geven. Ik vond het vreemd dat ik zelfs in die oefenmatchen geen enkele kans kreeg. Misschien gelooft hij niet in mijn kwaliteiten of staat mijn stijl hem niet aan. Ik zou liever horen dat hij een andere speler boven mij verkiest, dat sluit het debat.  Het WK? Als ik mee mag gaan, zoveel te beter. Als ik geen selectie krijg, dan ga ik op vakantie", aldus Lokonga.

Opvallend genoeg haalde Lokonga nadien de selectie niet meer. De 22-jarige middenvelder zijn uitleg doet terugdenken aan die van Radja Nainggolan. Die kreeg naar eigen zeggen ook nooit een concrete uitleg waarom de bondscoach het niet in hem zag zitten.

LEES OOK: Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Moet Martinez Lokonga meer kansen geven?

Meest recent

Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

4
4
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

22
22
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

86
86
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

131
131
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

87
87
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

145
145
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

270
270
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

52
52
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

61
61
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

55
55
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

356
356
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

262
262
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

272
272
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

365
365
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

493
493
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

203
203
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

213
213
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

607
607
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

221
221
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

199
199
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

260
260
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

702
702

Meer sportnieuws