Rode Duivel misnoegd over Martinez: "Dacht even aan stoppen"

door
Rode Duivel misnoegd over Martinez:

Bondscoach Roberto Martinez kreeg al regelmatig kritiek dat hij te weinig verjonging doorvoert. Eén speler is alvast niet tevreden dat hij geen minuten krijgt. Enkele maanden geleden was er een dispuut met een jonge Duivel.


Sambi Lokonga kreeg sinds Roberto Martinez bondscoach is nog maar één keer een kans. De ex-speler van RSC Anderlecht  mocht op 2 september 2021 16 minuten invallen tegen Estland. Nadien werd Lokonga nog een aantal keren opgeroepen, maar hij zat ook al een tijdje niet meer in de selectie. De speler van Arsenal, waar hij in anderhalf jaar toch 33 matchen speelde, was vooral misnoegd dat hij in maart geen minuten kreeg. Martinez liet toen in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso zijn ervaren spelers thuis. De 'jongeren' kregen een kans, maar Lokonga bleef twee keer op de bank. Tegenover La Dernière Heure sprak hij zijn ongenoegen uit.

ZOALS NAINGGOLAN

"Ik nam nadoen telefonisch contact op met Martinez, want ik was echt boos. Ik dacht zelfs om misschien er de brui aan te geven. Zo boos was ik. Martinez gaf uitleg en meldde dat hij de voorkeur gaf aan spelers die toen bij hun club in actie kwamen. Hij was ook niet echt tevreden over mijn trainingen. Ik vond dat een vreemde uitleg, want mij afschilderen als een 'bad boy' is een makkelijk excuus om mij geen kansen te geven. Ik vond het vreemd dat ik zelfs in die oefenmatchen geen enkele kans kreeg. Misschien gelooft hij niet in mijn kwaliteiten of staat mijn stijl hem niet aan. Ik zou liever horen dat hij een andere speler boven mij verkiest, dat sluit het debat.  Het WK? Als ik mee mag gaan, zoveel te beter. Als ik geen selectie krijg, dan ga ik op vakantie", aldus Lokonga.

Opvallend genoeg haalde Lokonga nadien de selectie niet meer. De 22-jarige middenvelder zijn uitleg doet terugdenken aan die van Radja Nainggolan. Die kreeg naar eigen zeggen ook nooit een concrete uitleg waarom de bondscoach het niet in hem zag zitten.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Moet Martinez Lokonga meer kansen geven?

Meest recent

Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

37
37
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

12
12
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

100
100
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

23
23
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

495
495
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

76
76
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

272
272
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

308
308
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

432
432
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

329
329
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

287
287
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

403
403
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

386
386
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

404
404
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

217
217
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

347
347
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

171
171
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

222
222
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

187
187
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

182
182
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

538
538
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

104
104
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

185
185

Meer sportnieuws