Rode Duivel misnoegd over Martinez: "Dacht even aan stoppen"

226 stemmen
Rode Duivel misnoegd over Martinez:

Bondscoach Roberto Martinez kreeg al regelmatig kritiek dat hij te weinig verjonging doorvoert. Eén speler is alvast niet tevreden dat hij geen minuten krijgt. Enkele maanden geleden was er een dispuut met een jonge Duivel.


Sambi Lokonga kreeg sinds Roberto Martinez bondscoach is nog maar één keer een kans. De ex-speler van RSC Anderlecht  mocht op 2 september 2021 16 minuten invallen tegen Estland. Nadien werd Lokonga nog een aantal keren opgeroepen, maar hij zat ook al een tijdje niet meer in de selectie. De speler van Arsenal, waar hij in anderhalf jaar toch 33 matchen speelde, was vooral misnoegd dat hij in maart geen minuten kreeg. Martinez liet toen in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso zijn ervaren spelers thuis. De 'jongeren' kregen een kans, maar Lokonga bleef twee keer op de bank. Tegenover La Dernière Heure sprak hij zijn ongenoegen uit.

ZOALS NAINGGOLAN

"Ik nam nadoen telefonisch contact op met Martinez, want ik was echt boos. Ik dacht zelfs om misschien er de brui aan te geven. Zo boos was ik. Martinez gaf uitleg en meldde dat hij de voorkeur gaf aan spelers die toen bij hun club in actie kwamen. Hij was ook niet echt tevreden over mijn trainingen. Ik vond dat een vreemde uitleg, want mij afschilderen als een 'bad boy' is een makkelijk excuus om mij geen kansen te geven. Ik vond het vreemd dat ik zelfs in die oefenmatchen geen enkele kans kreeg. Misschien gelooft hij niet in mijn kwaliteiten of staat mijn stijl hem niet aan. Ik zou liever horen dat hij een andere speler boven mij verkiest, dat sluit het debat.  Het WK? Als ik mee mag gaan, zoveel te beter. Als ik geen selectie krijg, dan ga ik op vakantie", aldus Lokonga.

Opvallend genoeg haalde Lokonga nadien de selectie niet meer. De 22-jarige middenvelder zijn uitleg doet terugdenken aan die van Radja Nainggolan. Die kreeg naar eigen zeggen ook nooit een concrete uitleg waarom de bondscoach het niet in hem zag zitten.

LEES OOK: Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Moet Martinez Lokonga meer kansen geven?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

118
118
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

670
670
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

121
121
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

144
144

Meer sportnieuws