Guillaume Gillet is de nieuwe aanvoerder van RSC
Anderlecht. De rechtsachter is bijzonder opgetogen met zijn nieuwe rol binnen de ploeg. De 29-jarige Gillet, die sinds medio 2008 voor Anderlecht speelt, liet dat weten op de officiële website van Anderlecht.
Gillet is alvast zeer trots dat hij voortaan de kapiteinsband mag dragen bij de landskampioen. "Het is een hele eer kapitein te worden van de club van mijn hart." Gillet neemt de band over van de onlangs vertrokken Lucas Biglia.
Toen zijn coach, John van den Brom, hem vroeg of hij Biglia wilde opvolgen als kapitein, twijfelde hij geen moment. "De coach riep me 's avonds bij hem en vroeg me of ik het zag zitten om de nieuwe kapitein van deze ploeg te worden", vertelt Gillet. "Uiteraard heb ik dit met veel plezier aanvaard. Ik wil een goed voorbeeld zijn voor de vele jongeren in deze ploeg."
Anderlecht haalde nog maar amper versterking voor komend seizoen, maar dat is voor Gillet geen reden tot paniek. “Er is absoluut geen reden voor ongerustheid. Er schuilt ontzettend veel talent in deze groep en de competitie duurt nog zeer lang."