Anderlecht maakte dieptrieste balans op van rellen in West Ham

door
Anderlecht maakte dieptrieste balans op van rellen in West Ham

De 2-1 nederlaag van Anderlecht tegen West Ham in de Conference League gisteren is bij enkele supporters in het compleet verkeerde keelgat geschoten. Het kwam tot supportersrellen in de Londen op het einde van de partij waarbij vier agenten gewon raakten. Twee van hen werden naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt Sky Sports. 


Enkele Paars-Witte fans toonden zich gisteren van hun lelijkste kant en begonnen met stoelen naar de aanhang van West Ham te gooien. Er werd ook pyrotechnisch materiaal naar de Londense supporters geworpen. Enkele agenten die probeerden tussen beide groepen te komen raakten hierbij gewond. Verschillende fans werden gearresteerd, één agent liep een gebroken pols op. 

De woordvoerder van Anderlecht, Mathias Declerq, reageerde ondertussen op de feiten en veroordeelde het gedrag van de supporters. “Wij aanvaarden dit gedrag niet, niet in ons eigen stadion en niet op verplaatsing. We zullen de supporters hierover aanspreken en ook met UEFA zullen we dit bespreken. We willen ons bij West Ham verontschuldigen voor dit gedrag.”

West Ham-trainer David Moyes reageerde begripsvol op het statement van Anderlecht.  “Het is een goeie zaak dat de perswoordvoerder zijn verantwoordelijkheid neemt voor de club. Dit siert hen want het is een grote club. Ze willen hun eigen club beschermen en daar hebben ze gelijk in. De focus van iedereen verdwijnt wanneer er op een of andere manier problemen zijn met supporters. Mij interesseerde het niet want het is een van die dingen waar je niet over wil praten. Ik wil er niet meer aandacht aan schenken dan nodig is.”

Ook Lorin Parys, de CEO van de Pro League, sprak op Twitter zijn ongenoegen uit, maar was tevreden over het snelle optreden van de Brusselaars. “Levensgevaarlijk. Goeie, snelle reactie van Anderlecht. Nu krachten bundelen om dit gedrag uit onze stadions te verbannen. Absoluut noodzakelijk."

Levensgevaarlijk. Goeie, snelle reactie van @rscanderlecht. Nu krachten bundelen om dit gedrag uit onze stadions te verbannen. Absoluut noodzakelijk. https://t.co/fI7cqkJmyr https://t.co/45f02RGkuy


LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Meest recent

Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

56
56
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

56
56
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

63
63
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

128
128
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

56
56
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

111
111
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

214
214
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

343
343
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

179
179
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

122
122
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

83
83
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

333
333
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

264
264
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

252
252
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

369
369
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

92
92
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

191
191
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1151
1151
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

430
430
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

171
171
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

555
555
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

215
215
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

183
183

Meer sportnieuws