De Witte schiet met scherp: "Dit tolereren we niet langer"

door
De Witte schiet met scherp:

KAA Gent werd gisteren met 4-2 over de knie gelegd tegen de Zweden van Djurgarden. Een zware opdoffer voor de manschappen van coach Hein Vanhaezebrouck, die opnieuw ondermaats presteerden. Gent heeft nog een waterkansje om Europees te overwinteren in de Conference League, maar zal daarvoor uit een ander vaatje moeten tappen. 


"Dit was AA Gent onwaardig. Onaanvaardbaar", liet Ivan De Witte na de partij optekenen bij Sporza. De voorzitter was er sinds de coronacrisis voor het eerst terug bij tijdens een Europese wedstrijd van de Buffalo's, maar moest met lede ogen toezien hoe zijn ploeg met 4-0 achterstond vroeg in de tweede helft. "Ik wist eigenlijk niet goed wat ik zag. Ik kon het niet plaatsen. Mijn emoties gingen van ongeloof tot ontgoocheling en zelfs een beetje boosheid. Ik ben al meer dan 20 jaar voorzitter en ik heb al veel matchen gezien, ook Europees, maar wat ik gisteren zag, heb ik nog maar zelden meegemaakt."

De Witte begint zich dan ook vragen te stellen bij de spelers, staf en zelfs het bestuur. Het draait vierkant bij Gent en de voorzitter weet dat er dringend verandering nodig is. "Ik heb de spelersgroep vorige week al eens gewezen op hun verplichtingen als werknemer tegenover die werkgever die hen betaalt." Vooral het gebrek aan grinta en inzet tijdens de wedstrijd tegen Djurgarden stootte De Witte tegen borst. 

De Gentse voorzitter hoopt dat coach Vanhaezebrouck zijn manschappen kan klaarstomen voor de partij tegen KV Mechelen dit weekend. Bij een nieuw slecht resultaat zullen er misschien wel drastische maatregelen moeten genomen worden. "Dit kan niet blijven duren. Ik wil absoluut verandering zien. Dan spreek ik niet over een andere coach, maar over een verandering van concept. We kunnen dit niet langer tolereren. De groep moet meer gesystematiseerd en gedisciplineerd gaan spelen. Die zaken laten we over aan de trainer."

LEES OOK: ‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

Geraakt Gent door deze moeilijke periode met de huidige kern?

Meest recent

Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

3
3
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

18
18
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

80
80
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

85
85
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

416
416
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

34
34
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

34
34
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

31
31
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

249
249
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

136
136
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

207
207
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

193
193
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

66
66
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

274
274
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

307
307
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

338
338
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

424
424
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

491
491
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

228
228
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

115
115
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

211
211
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

87
87

Meer sportnieuws