De Witte schiet met scherp: "Dit tolereren we niet langer"

328
De Witte schiet met scherp:

KAA Gent werd gisteren met 4-2 over de knie gelegd tegen de Zweden van Djurgarden. Een zware opdoffer voor de manschappen van coach Hein Vanhaezebrouck, die opnieuw ondermaats presteerden. Gent heeft nog een waterkansje om Europees te overwinteren in de Conference League, maar zal daarvoor uit een ander vaatje moeten tappen. 


"Dit was AA Gent onwaardig. Onaanvaardbaar", liet Ivan De Witte na de partij optekenen bij Sporza. De voorzitter was er sinds de coronacrisis voor het eerst terug bij tijdens een Europese wedstrijd van de Buffalo's, maar moest met lede ogen toezien hoe zijn ploeg met 4-0 achterstond vroeg in de tweede helft. "Ik wist eigenlijk niet goed wat ik zag. Ik kon het niet plaatsen. Mijn emoties gingen van ongeloof tot ontgoocheling en zelfs een beetje boosheid. Ik ben al meer dan 20 jaar voorzitter en ik heb al veel matchen gezien, ook Europees, maar wat ik gisteren zag, heb ik nog maar zelden meegemaakt."

De Witte begint zich dan ook vragen te stellen bij de spelers, staf en zelfs het bestuur. Het draait vierkant bij Gent en de voorzitter weet dat er dringend verandering nodig is. "Ik heb de spelersgroep vorige week al eens gewezen op hun verplichtingen als werknemer tegenover die werkgever die hen betaalt." Vooral het gebrek aan grinta en inzet tijdens de wedstrijd tegen Djurgarden stootte De Witte tegen borst. 

De Gentse voorzitter hoopt dat coach Vanhaezebrouck zijn manschappen kan klaarstomen voor de partij tegen KV Mechelen dit weekend. Bij een nieuw slecht resultaat zullen er misschien wel drastische maatregelen moeten genomen worden. "Dit kan niet blijven duren. Ik wil absoluut verandering zien. Dan spreek ik niet over een andere coach, maar over een verandering van concept. We kunnen dit niet langer tolereren. De groep moet meer gesystematiseerd en gedisciplineerd gaan spelen. Die zaken laten we over aan de trainer."

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Geraakt Gent door deze moeilijke periode met de huidige kern?

Meest recent

Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

15
15
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

21
21
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

44
44
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

81
81
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

180
180
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

370
370
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

165
165
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

144
144
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

336
336
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

60
60
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

349
349
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

114
114
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

269
269
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

146
146
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

21
21
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

380
380
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

214
214

Meer sportnieuws