Ondermaats Anderlecht kan tactisch plan van Mazzu niet aan

door
Ondermaats Anderlecht kan tactisch plan van Mazzu niet aan

Voor de tweede week op rij moest RSC Anderlecht zijn meerdere erkennen in het Engelse West ham United. De Brusselaars verloren met 2-1 in Londen en zullen nu moeten knokken voor de tweede plaats in hun Conference League-groep. Coach Felice Mazzu probeerde om uit te pakken met een viermansverdefensie, maar zag zijn team opnieuw verschalkt worden in de laatste meters. 


En dat mag niet verbazen als je maar op 80% speelt. Na een half uur spelen stond het al 2-0 voor de Londenaars, Anderlecht toonde amper grinta op het terrein. "West Ham was goed, maar Anderlecht speelde ondermaats", aldus Frank Boeckx achteraf bij Sporza. "Het sjokte maar wat aan de bal, ik miste agressiviteit in de verdedigende acties." De Paars-Witte aanhang wou al langer een viermansdefensie zien spelen en Mazzu gaf het volk wat ze wouden. Het plan van de oefenmeester draaide jammer genoeg niet uit zoals hij het had voorzien. 

"Ik denk dat het vooral te maken heeft met lef in balbezit en mentaliteit in balverlies. Of je nu met 3 of 4 verdedigers speelt, maakt niet uit, je moet altijd met genoeg mensen druk zetten op de man in balbezit. Theoretisch klopte het plannetje van Mazzu wel en stonden ze goed, maar er werd niet goed gecommuniceerd", redeneerde Wesley Sonck. Zeker het feit dat de verdedigers amper leken moeite te doen om de ruimtes dicht te lopen stootte beide analisten tegen de borst. 

"Dat heeft niets te maken met wat de trainer vraagt. Ik kan me niet voorstellen dat Mazzu aan zijn spelers vraagt: "Loop tegen 80% terug." Dit is een toneel - tegen een Premier League-team - waar je je kunt tonen. Op zo'n moment moeten spelers zich afvragen hoe hard ze zichzelf willen pijnigen om zich te tonen op dat niveau", besloot Sonck. Dit weekend zullen de Brusselaars zich moeten herpakken. Ze ontvangen zondag in eigen huis landskampioen en Champions League-revelatie Club Brugge.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Denk jij dat een viermansdefensie een goed idee is?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

43
43
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

31
31
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

51
51
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

65
65
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

96
96
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

27
27
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

75
75
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

265
265
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

90
90
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

90
90
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

351
351
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

236
236
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

333
333
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

306
306
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

444
444
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

375
375

Meer sportnieuws