Ondermaats Anderlecht kan tactisch plan van Mazzu niet aan

door
Ondermaats Anderlecht kan tactisch plan van Mazzu niet aan

Voor de tweede week op rij moest RSC Anderlecht zijn meerdere erkennen in het Engelse West ham United. De Brusselaars verloren met 2-1 in Londen en zullen nu moeten knokken voor de tweede plaats in hun Conference League-groep. Coach Felice Mazzu probeerde om uit te pakken met een viermansverdefensie, maar zag zijn team opnieuw verschalkt worden in de laatste meters. 


En dat mag niet verbazen als je maar op 80% speelt. Na een half uur spelen stond het al 2-0 voor de Londenaars, Anderlecht toonde amper grinta op het terrein. "West Ham was goed, maar Anderlecht speelde ondermaats", aldus Frank Boeckx achteraf bij Sporza. "Het sjokte maar wat aan de bal, ik miste agressiviteit in de verdedigende acties." De Paars-Witte aanhang wou al langer een viermansdefensie zien spelen en Mazzu gaf het volk wat ze wouden. Het plan van de oefenmeester draaide jammer genoeg niet uit zoals hij het had voorzien. 

"Ik denk dat het vooral te maken heeft met lef in balbezit en mentaliteit in balverlies. Of je nu met 3 of 4 verdedigers speelt, maakt niet uit, je moet altijd met genoeg mensen druk zetten op de man in balbezit. Theoretisch klopte het plannetje van Mazzu wel en stonden ze goed, maar er werd niet goed gecommuniceerd", redeneerde Wesley Sonck. Zeker het feit dat de verdedigers amper leken moeite te doen om de ruimtes dicht te lopen stootte beide analisten tegen de borst. 

"Dat heeft niets te maken met wat de trainer vraagt. Ik kan me niet voorstellen dat Mazzu aan zijn spelers vraagt: "Loop tegen 80% terug." Dit is een toneel - tegen een Premier League-team - waar je je kunt tonen. Op zo'n moment moeten spelers zich afvragen hoe hard ze zichzelf willen pijnigen om zich te tonen op dat niveau", besloot Sonck. Dit weekend zullen de Brusselaars zich moeten herpakken. Ze ontvangen zondag in eigen huis landskampioen en Champions League-revelatie Club Brugge.

LEES OOK: Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

Denk jij dat een viermansdefensie een goed idee is?

Meest recent

Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

12
12
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

71
71
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

108
108
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

91
91
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

253
253
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

200
200
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

118
118
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

117
117
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

153
153
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

322
322
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

176
176
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

111
111
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

142
142
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

108
108
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

177
177
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

55
55
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

129
129
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

378
378
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

151
151
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

228
228
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

61
61
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

237
237
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

35
35

Meer sportnieuws