'"Hand van God"-bal van Maradona levert duizelingwekkend bedrag op"

door
'

De bal waarmee Diego Maradona zijn befaamde "Hand van God"-doelpunt maakte in 1986 zal binnen enkele weken te koop aangeboden worden. Het Londense veilinghuis Graham Budd Auctions zal het kleinood half november ter beschikking stellen aan het publiek en er wordt verwacht dat de bal tussen de 2,8 en 3,4 miljoen euro zal opbrengen. 


De wedstrijd tussen Argentinië en Engeland in de kwartfinale van het WK 1986 zal voor altijd de geschiedenisboeken ingaan dankzij de actie van Diego Maradona. De Argentijnse legende sloeg in de 51e minuut de bal met de linkerhand binnen, voorbij doelman Peter Schilman. Maradaona vertelde achteraf aan de pers dat hij “een beetje met het hoofd en een beetje met de hand van God” had weten te scoren. Vier minuten later trapte hij zijn twee van de avond binnen na een fabelachtige dribbel. 

Het doelpunt zorgde destijds voor heel wat controverse. De Tunesische scheidsrechter die de partij arbitreerde, Ali Bin Nasser, is nu de persoon die de matchbal laat veilen. "Deze bal maakt deel uit van de geschiedenis van het internationale voetbal. Het is ongetwijfeld het juiste moment om hem te delen met de wereld."

De veilig gaat van start op 16 november, maar geïnteresseerden kunnen zich online in schrijven tot en et 28 oktober. In mei werd het truitje dat de Argentijn droeg in de bewuste kwartfinale al geveild bij Sotheby's en bracht 9,3 miljoen dollar op, meer dan het dubbele van de geschatte waarde. 

The ball with which Diego Maradona scored his two goals during the 1986 World Cup quarter-final (and also headed in by @GaryLineker to secure the Golden Boot) is to be sold at auction next month and is expected to fetch between £2.5-3m https://t.co/bZo6QAD5NU pic.twitter.com/30d3diNV03


Denk jij dat de bal meer dan 3,4 miljoen euro gaat opleveren?

Meest recent

Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

9
9
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

50
50
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

25
25
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

102
102
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

218
218
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

125
125
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

425
425
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

190
190
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

382
382
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

173
173
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

60
60
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

251
251
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

250
250
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

76
76
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

508
508
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

105
105
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

126
126

Meer sportnieuws