'"Hand van God"-bal van Maradona levert duizelingwekkend bedrag op"

61 stemmen
'

De bal waarmee Diego Maradona zijn befaamde "Hand van God"-doelpunt maakte in 1986 zal binnen enkele weken te koop aangeboden worden. Het Londense veilinghuis Graham Budd Auctions zal het kleinood half november ter beschikking stellen aan het publiek en er wordt verwacht dat de bal tussen de 2,8 en 3,4 miljoen euro zal opbrengen. 


De wedstrijd tussen Argentinië en Engeland in de kwartfinale van het WK 1986 zal voor altijd de geschiedenisboeken ingaan dankzij de actie van Diego Maradona. De Argentijnse legende sloeg in de 51e minuut de bal met de linkerhand binnen, voorbij doelman Peter Schilman. Maradaona vertelde achteraf aan de pers dat hij “een beetje met het hoofd en een beetje met de hand van God” had weten te scoren. Vier minuten later trapte hij zijn twee van de avond binnen na een fabelachtige dribbel. 

Het doelpunt zorgde destijds voor heel wat controverse. De Tunesische scheidsrechter die de partij arbitreerde, Ali Bin Nasser, is nu de persoon die de matchbal laat veilen. "Deze bal maakt deel uit van de geschiedenis van het internationale voetbal. Het is ongetwijfeld het juiste moment om hem te delen met de wereld."

De veilig gaat van start op 16 november, maar geïnteresseerden kunnen zich online in schrijven tot en et 28 oktober. In mei werd het truitje dat de Argentijn droeg in de bewuste kwartfinale al geveild bij Sotheby's en bracht 9,3 miljoen dollar op, meer dan het dubbele van de geschatte waarde. 

The ball with which Diego Maradona scored his two goals during the 1986 World Cup quarter-final (and also headed in by @GaryLineker to secure the Golden Boot) is to be sold at auction next month and is expected to fetch between £2.5-3m https://t.co/bZo6QAD5NU pic.twitter.com/30d3diNV03


Denk jij dat de bal meer dan 3,4 miljoen euro gaat opleveren?

Meest recent

Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

16
16
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

12
12
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

173
173
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

166
166
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

236
236
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

441
441
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

61
61
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

570
570
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

747
747
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

118
118
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

308
308
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

508
508
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

216
216
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

462
462
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

181
181
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

100
100
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

538
538
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

319
319
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1565
1565
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

103
103
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

64
64
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

509
509
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

468
468
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

355
355

Meer sportnieuws