'"Hand van God"-bal van Maradona levert duizelingwekkend bedrag op"

61 stemmen
'

De bal waarmee Diego Maradona zijn befaamde "Hand van God"-doelpunt maakte in 1986 zal binnen enkele weken te koop aangeboden worden. Het Londense veilinghuis Graham Budd Auctions zal het kleinood half november ter beschikking stellen aan het publiek en er wordt verwacht dat de bal tussen de 2,8 en 3,4 miljoen euro zal opbrengen. 


De wedstrijd tussen Argentinië en Engeland in de kwartfinale van het WK 1986 zal voor altijd de geschiedenisboeken ingaan dankzij de actie van Diego Maradona. De Argentijnse legende sloeg in de 51e minuut de bal met de linkerhand binnen, voorbij doelman Peter Schilman. Maradaona vertelde achteraf aan de pers dat hij “een beetje met het hoofd en een beetje met de hand van God” had weten te scoren. Vier minuten later trapte hij zijn twee van de avond binnen na een fabelachtige dribbel. 

Het doelpunt zorgde destijds voor heel wat controverse. De Tunesische scheidsrechter die de partij arbitreerde, Ali Bin Nasser, is nu de persoon die de matchbal laat veilen. "Deze bal maakt deel uit van de geschiedenis van het internationale voetbal. Het is ongetwijfeld het juiste moment om hem te delen met de wereld."

De veilig gaat van start op 16 november, maar geïnteresseerden kunnen zich online in schrijven tot en et 28 oktober. In mei werd het truitje dat de Argentijn droeg in de bewuste kwartfinale al geveild bij Sotheby's en bracht 9,3 miljoen dollar op, meer dan het dubbele van de geschatte waarde. 

The ball with which Diego Maradona scored his two goals during the 1986 World Cup quarter-final (and also headed in by @GaryLineker to secure the Golden Boot) is to be sold at auction next month and is expected to fetch between £2.5-3m https://t.co/bZo6QAD5NU pic.twitter.com/30d3diNV03


Denk jij dat de bal meer dan 3,4 miljoen euro gaat opleveren?

Meest recent

"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

15
15
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

153
153
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

420
420
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

153
153
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

216
216
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

65
65
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

671
671
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

401
401
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

119
119
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

388
388
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

441
441
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

65
65
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

93
93
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

167
167
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

447
447
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

442
442
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

152
152
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

580
580
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

179
179

Meer sportnieuws