'"Hand van God"-bal van Maradona levert duizelingwekkend bedrag op"

door
'

De bal waarmee Diego Maradona zijn befaamde "Hand van God"-doelpunt maakte in 1986 zal binnen enkele weken te koop aangeboden worden. Het Londense veilinghuis Graham Budd Auctions zal het kleinood half november ter beschikking stellen aan het publiek en er wordt verwacht dat de bal tussen de 2,8 en 3,4 miljoen euro zal opbrengen. 


De wedstrijd tussen Argentinië en Engeland in de kwartfinale van het WK 1986 zal voor altijd de geschiedenisboeken ingaan dankzij de actie van Diego Maradona. De Argentijnse legende sloeg in de 51e minuut de bal met de linkerhand binnen, voorbij doelman Peter Schilman. Maradaona vertelde achteraf aan de pers dat hij “een beetje met het hoofd en een beetje met de hand van God” had weten te scoren. Vier minuten later trapte hij zijn twee van de avond binnen na een fabelachtige dribbel. 

Het doelpunt zorgde destijds voor heel wat controverse. De Tunesische scheidsrechter die de partij arbitreerde, Ali Bin Nasser, is nu de persoon die de matchbal laat veilen. "Deze bal maakt deel uit van de geschiedenis van het internationale voetbal. Het is ongetwijfeld het juiste moment om hem te delen met de wereld."

De veilig gaat van start op 16 november, maar geïnteresseerden kunnen zich online in schrijven tot en et 28 oktober. In mei werd het truitje dat de Argentijn droeg in de bewuste kwartfinale al geveild bij Sotheby's en bracht 9,3 miljoen dollar op, meer dan het dubbele van de geschatte waarde. 

The ball with which Diego Maradona scored his two goals during the 1986 World Cup quarter-final (and also headed in by @GaryLineker to secure the Golden Boot) is to be sold at auction next month and is expected to fetch between £2.5-3m https://t.co/bZo6QAD5NU pic.twitter.com/30d3diNV03


Denk jij dat de bal meer dan 3,4 miljoen euro gaat opleveren?

Meest recent

Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

17
17
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

41
41
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

55
55
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

40
40
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

176
176
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

190
190
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

15
15
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

530
530
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

51
51
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

137
137
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

98
98
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

269
269
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

405
405
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

180
180
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

119
119
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

159
159
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

111
111
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

297
297
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

60
60
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

813
813
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

498
498
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

261
261
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

425
425

Meer sportnieuws