JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge: "Zou mijn hart vasthouden"

door
JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge:

Club Brugge was de voorbije seizoenen al oppermachtig in eigen land met drie titels op rij, maar nu plakt het daar ook nog eens Europees succes aan vast. De voorbije jaren bleek een derde plaats in de groepsfase van de Champions League telkens het hoogst haalbare, maar daar is nu verandering in gekomen. Club pakte een straffe tien op twaalf en is na vier speeldagen al zeker van een plaats in de achtste finales.


Daarmee doet het Belgische voetbal een uitstekende zaak, want de prestaties van Club trekken de coëfficiënt van ons land stevig omhoog. Anderzijds zouden de Brugse exploten op het grootste Europees toneel er wel voor kunnen zorgen dat de Jupiler Pro League de komende jaren nog wat eenzijdiger wordt, want de voorsprong van Club op zijn concurrenten groeit alleen maar.

"Ik zou mijn hart vasthouden", zegt ook Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist legt uit hoe Club in een spiraal van toenemende inkomsten terecht is gekomen. Het incasseert nog eens 10 miljoen euro extra voor de kwalificatie en zal ook nog hogere transfersommen kunnen vragen voor zijn spelers, nu die zich getoond hebben in de Champions League.

STADION
Club werd de voorbije jaren weleens het Bayern van België genoemd en Vandenbempt ziet nog een factor die dat scenario in de hand kan werken. "Zeker als het nieuwe stadion er straks ook nog eens staat. Dan zet Club nog een extra stap voorwaarts, want er zullen meer commerciële mogelijkheden zijn en plaatsen voor extra fans", voorspelt hij. "Daarbij komt dat blauw-zwart nog maar begonnen is aan het nemen van een voorsprong. Eigenlijk kwam die stroomversnelling er pas de laatste 3 jaar. En ze lijkt niet meteen te stoppen. Op termijn is een Bayern-scenario dus goed mogelijk."

LEES OOK: KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

Ben je het eens met hem?

Meest recent

“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

5
5
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

61
61
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

41
41
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

92
92
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

264
264
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

119
119
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

186
186
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

452
452
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

111
111
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

715
715
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

269
269
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

224
224
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

504
504
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

122
122
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

411
411
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

265
265
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

713
713
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

204
204
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

654
654
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

114
114
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

112
112
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

260
260
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

71
71
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

180
180
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

211
211

Meer sportnieuws