JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge: "Zou mijn hart vasthouden"

door
JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge:

Club Brugge was de voorbije seizoenen al oppermachtig in eigen land met drie titels op rij, maar nu plakt het daar ook nog eens Europees succes aan vast. De voorbije jaren bleek een derde plaats in de groepsfase van de Champions League telkens het hoogst haalbare, maar daar is nu verandering in gekomen. Club pakte een straffe tien op twaalf en is na vier speeldagen al zeker van een plaats in de achtste finales.


Daarmee doet het Belgische voetbal een uitstekende zaak, want de prestaties van Club trekken de coëfficiënt van ons land stevig omhoog. Anderzijds zouden de Brugse exploten op het grootste Europees toneel er wel voor kunnen zorgen dat de Jupiler Pro League de komende jaren nog wat eenzijdiger wordt, want de voorsprong van Club op zijn concurrenten groeit alleen maar.

"Ik zou mijn hart vasthouden", zegt ook Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist legt uit hoe Club in een spiraal van toenemende inkomsten terecht is gekomen. Het incasseert nog eens 10 miljoen euro extra voor de kwalificatie en zal ook nog hogere transfersommen kunnen vragen voor zijn spelers, nu die zich getoond hebben in de Champions League.

STADION
Club werd de voorbije jaren weleens het Bayern van België genoemd en Vandenbempt ziet nog een factor die dat scenario in de hand kan werken. "Zeker als het nieuwe stadion er straks ook nog eens staat. Dan zet Club nog een extra stap voorwaarts, want er zullen meer commerciële mogelijkheden zijn en plaatsen voor extra fans", voorspelt hij. "Daarbij komt dat blauw-zwart nog maar begonnen is aan het nemen van een voorsprong. Eigenlijk kwam die stroomversnelling er pas de laatste 3 jaar. En ze lijkt niet meteen te stoppen. Op termijn is een Bayern-scenario dus goed mogelijk."

LEES OOK: "Onaanvaardbaar" - Gent-spelers geven oorzaak zure nederlaag

Ben je het eens met hem?

Meest recent

"Onaanvaardbaar" - Gent-spelers geven oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

29
29
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

4
4
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

125
125
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

287
287
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

240
240
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

326
326
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

253
253
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

53
53
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

663
663
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

529
529
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

402
402
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

321
321
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

148
148
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

791
791
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

157
157
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

148
148
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

181
181
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

934
934
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

177
177
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

270
270
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

128
128
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

251
251

Meer sportnieuws