JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge: "Zou mijn hart vasthouden"

482 stemmen
JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge:

Club Brugge was de voorbije seizoenen al oppermachtig in eigen land met drie titels op rij, maar nu plakt het daar ook nog eens Europees succes aan vast. De voorbije jaren bleek een derde plaats in de groepsfase van de Champions League telkens het hoogst haalbare, maar daar is nu verandering in gekomen. Club pakte een straffe tien op twaalf en is na vier speeldagen al zeker van een plaats in de achtste finales.


Daarmee doet het Belgische voetbal een uitstekende zaak, want de prestaties van Club trekken de coëfficiënt van ons land stevig omhoog. Anderzijds zouden de Brugse exploten op het grootste Europees toneel er wel voor kunnen zorgen dat de Jupiler Pro League de komende jaren nog wat eenzijdiger wordt, want de voorsprong van Club op zijn concurrenten groeit alleen maar.

"Ik zou mijn hart vasthouden", zegt ook Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist legt uit hoe Club in een spiraal van toenemende inkomsten terecht is gekomen. Het incasseert nog eens 10 miljoen euro extra voor de kwalificatie en zal ook nog hogere transfersommen kunnen vragen voor zijn spelers, nu die zich getoond hebben in de Champions League.

STADION
Club werd de voorbije jaren weleens het Bayern van België genoemd en Vandenbempt ziet nog een factor die dat scenario in de hand kan werken. "Zeker als het nieuwe stadion er straks ook nog eens staat. Dan zet Club nog een extra stap voorwaarts, want er zullen meer commerciële mogelijkheden zijn en plaatsen voor extra fans", voorspelt hij. "Daarbij komt dat blauw-zwart nog maar begonnen is aan het nemen van een voorsprong. Eigenlijk kwam die stroomversnelling er pas de laatste 3 jaar. En ze lijkt niet meteen te stoppen. Op termijn is een Bayern-scenario dus goed mogelijk."

LEES OOK: 'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Borkelmans geeft WK-selectie België: grote verrassingen

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

1
1
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

16
16
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

22
22
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

108
108
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

119
119
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

28
28
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

89
89
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

182
182
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

107
107
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

291
291
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

76
76
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

461
461
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

417
417
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

306
306
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

83
83
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

158
158
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

755
755
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

43
43
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

133
133
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

106
106
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

217
217
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

95
95
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

190
190

Meer sportnieuws