JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge: "Zou mijn hart vasthouden"

door
JPL-clubs gewaarschuwd voor Club Brugge:

Club Brugge was de voorbije seizoenen al oppermachtig in eigen land met drie titels op rij, maar nu plakt het daar ook nog eens Europees succes aan vast. De voorbije jaren bleek een derde plaats in de groepsfase van de Champions League telkens het hoogst haalbare, maar daar is nu verandering in gekomen. Club pakte een straffe tien op twaalf en is na vier speeldagen al zeker van een plaats in de achtste finales.


Daarmee doet het Belgische voetbal een uitstekende zaak, want de prestaties van Club trekken de coëfficiënt van ons land stevig omhoog. Anderzijds zouden de Brugse exploten op het grootste Europees toneel er wel voor kunnen zorgen dat de Jupiler Pro League de komende jaren nog wat eenzijdiger wordt, want de voorsprong van Club op zijn concurrenten groeit alleen maar.

"Ik zou mijn hart vasthouden", zegt ook Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist legt uit hoe Club in een spiraal van toenemende inkomsten terecht is gekomen. Het incasseert nog eens 10 miljoen euro extra voor de kwalificatie en zal ook nog hogere transfersommen kunnen vragen voor zijn spelers, nu die zich getoond hebben in de Champions League.

STADION
Club werd de voorbije jaren weleens het Bayern van België genoemd en Vandenbempt ziet nog een factor die dat scenario in de hand kan werken. "Zeker als het nieuwe stadion er straks ook nog eens staat. Dan zet Club nog een extra stap voorwaarts, want er zullen meer commerciële mogelijkheden zijn en plaatsen voor extra fans", voorspelt hij. "Daarbij komt dat blauw-zwart nog maar begonnen is aan het nemen van een voorsprong. Eigenlijk kwam die stroomversnelling er pas de laatste 3 jaar. En ze lijkt niet meteen te stoppen. Op termijn is een Bayern-scenario dus goed mogelijk."

LEES OOK: Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

7
7
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

67
67
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

181
181
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

83
83
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

123
123
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

155
155
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

175
175
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

419
419
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

372
372
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

24
24
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

56
56
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

880
880
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

264
264
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

155
155
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

132
132
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

194
194
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

58
58
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

715
715
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

351
351
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

228
228
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

167
167
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

959
959
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

213
213
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

322
322

Meer sportnieuws