'Real Madrid gaat vol voor derde Rode Duivel'

door
'Real Madrid gaat vol voor derde Rode Duivel'

Bij Real Madrid is alle focus gericht op zondag, want dan krijgen ze het bezoek van FC Barcelona voor de eerste Clasico van het seizoen. Het is voorlopig nog de vraag of we daarin een Belg in actie zullen zien. Eden Hazard kreeg deze week tegen Shakhtar Donetks nog eens zijn kans als titularis, maar kon zich allerminst in de kijker spelen en lijkt weer naar de bank te verhuizen. Thibaut Courtois is dan weer hoogst onzeker.


De twee Rode Duivels maken intussen al enkele jaren de dienst uit bij de Koninklijke. Courtois streek neer in de zomer van 2018, Hazard volgde een jaar later. Het zou goed kunnen dat er volgende zomer een derde Belg zijn opwachting zal maken in het Bernabeu. Volgens Defensa Central is Youri Tielemans namelijk één van de prioriteiten voor de zomermercato van 2023.

Real richtte zich de voorbije jaren alsmaar meer op de markt van vrije spelers. Deze zomer haalden ze nog Antonio Rüdiger gratis op bij Chelsea, terwijl een jaar eerder David Alaba transfervrij weggekaapt werd bij Bayern München. Tielemans moet de volgende naam in dat rijtje worden. Zijn overeenkomst bij Leicester City verstrijkt op het einde van het seizoen en de 25-jarige middenvelder is niet van plan om bij te tekenen.

VERJONGINGSKUUR
De komst van Tielemans zou bovendien passen in de langetermijnstrategie van Real, dat zijn middenveld graag wil verjongen. Het haalde met Eduardo Camavinga en Aurelien Tchouameni de voorbije transferperiodes al twee jonge middenvelders binnen, terwijl Casemiro deze zomer naar Manchester United mocht vertrekken. Luka Modric en Toni Kroos lijken voorlopig wel nog te zullen blijven, maar zij zullen ook geen jaren meer meegaan.

LEES OOK: Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Zou Tielemans een aanwinst zijn voor Real?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

63
63
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

118
118
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

324
324
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

476
476
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

324
324
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

93
93
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

291
291
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

246
246
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

223
223
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

559
559
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

627
627
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

643
643
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

741
741
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

575
575
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1351
1351
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

768
768
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

474
474
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

379
379
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

655
655
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1036
1036
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

361
361
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

879
879

Meer sportnieuws