Braga niet onder de indruk voor topduel tegen Union

80
Braga niet onder de indruk voor topduel tegen Union

Met Union Saint-Gilloise hebben we nog een tweede Belgische ploeg naast Club Brugge die Europees kan stunten. De Brusselaars kunnen zich verzekeren van een ticket voor de volgende ronde van de Europa League als ze erin slagen vanavond het Portugese Braga over de knie te leggen. 


Vorige week moesten de Portugezen hun meerdere erkennen in Union. In Portugal wonnen de manschappen van coach Karel Geraerts met 1-2 en dat kunstje willen ze vanavond nog eens herhalen. Arthur Jorge, de oefenmeester van Braga, laat de moed echter niet zakken en wil de drie punten koste wat het kost meepakken naar Zuid-Europa. "We komen om te winnen", klonk het op de persconferentie gisteren. "Union staat aan de leiding, maar er zijn nog drie wedstrijden te gaan, waarin we er alles aan zullen doen om het ze moeilijk te maken.”

Een makkelijke opdracht wordt het alleszins niet voor de Portugezen, want Union won al elke wedstrijd in de groepsfase van de Europa League. Braga staat echter maar drie punten achter de Brusselaars en kunnen met een overwinning op gelijke hoogte komen. "We zijn niet ver van de eerste plaats, we vechten wedstrijd voor wedstrijd. We hebben vorige week niet gewonnen, maar we hebben vertrouwen in ons voetbal."

Coach Jorge zakt wel met het nodige respect af naar Leuven, waar Union zijn Europese thuismatchen afwerkt. "Ze verdienen het om op de eerste plaats te staan, en hun prestaties in de competitie bewijzen dat. Het zal moeilijk worden om Union in goede vorm te verslaan.”

LEES OOK: Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

Overwintert Union Europees?

Meest recent

Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

20
20
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

13
13
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

9
9
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

20
20
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

36
36
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

23
23
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

70
70
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

54
54
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

48
48
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

115
115
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

142
142
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

49
49
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

331
331
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

42
42
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

83
83
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

38
38
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

290
290
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

155
155
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

69
69
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

93
93
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

242
242

Meer sportnieuws