'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

1577 stemmen
'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

De transferperikelen rond Selim Amallah houden Standard in de ban. De Marokkaanse international werd vorig weekend uit de selectie geweerd voor de match tegen Sporting Charleroi, omdat hij bepaalde afspraken met betrekking tot zijn nieuw contractvoorstel niet nakomt. De Rouches willen hem langer aan boord houden, hij beschikt namelijk over een aflopend contract, maar Amallah streeft echter hogere sportieve ambities na. Zoals die van Club Brugge bijvoorbeeld, dat in de vorige zomermercato nog stevig geïnteresseerd was om Amallah over te nemen.


MISLUKTE TRANSFER

SudPresse meldde eind juni dat Selim Amallah hoog op het verlanglijstje van Club Brugge stond. Na drie tegenvallende seizoenen van de Rouches had de sterk presterende aanvallende middenvelder het wel gezien bij Standard en naar verluidt wilde hij absoluut vertrekken op Sclessin. Naast Club Brugge toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah. Deze drie clubs waren het meest concreet om de Marokkaanse international aan te trekken, terwijl ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas op de loer lagen voor hem.

Een buitenlands vertrek was aanlokkelijk voor Selim Amallah, maar ook het uitzicht op Champions League-voetbal met Club Brugge was erg aantrekkelijk voor de talentvolle middenvelder. Ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard niet te happig om hem zomaar te laten vertrekken. “We willen Raskin en Amallah houden", zei Fergal Harkin in augustus duidelijk aan La Dernière Heure. “We hebben de gesprekken ook opgestart om hun contracten te verlengen”, klonk het zelfs ambitieus.



Maar een contractverlenging bij Standard maakte niet meteen deel uit van de plannen van Selim Amallah. Hij wilde aan het eind van de zomermercato nog steeds vertrekken bij de Rouches en zijn gedrag leidde zelfs tot ergernis bij zijn ploegmaats. “Ik wilde een stap zetten naar een andere omgeving, ik denk dat dat normaal is”, blikte Amallah in september terug bij L’Avenir. “Maar hoe meer de dagen verstreken, hoe meer ik begreep dat het niet zou gebeuren en dat het niet het juiste moment was”, zei hij aan de Franstalige krant.

JAARSALARIS: ÉÉN MILJOEN EURO

Door de gemiste zomertransfer van Selim Amallah zag Standard zijn kans schoon om de sterkhouder een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg - wellicht onverhoopt - een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de bestbestaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar voorlopig blijft het in het kamp-Amallah bij mondelinge afspraken en worden er geen concrete stappen gezet om het nieuwe contract op papier te zetten.



Selim Amallah zou Standard zelfs al maand aan het lijntje houden om tijd te rekken tot aan de start van het WK in Qatar, waar hij in actie zal komen met de Marokkaanse nationale ploeg. En dat is niet netjes van de speler. De nieuwe clubleiding van Standard was vastbesloten om dergelijke dikbetaalde contracten niet meer toe te kennen, maar de Rouches toonden zich uiteindelijk dan toch bereid om een contract van meer dan één miljoen euro te geven aan Amallah. Dit dispuut was de reden waarom hij vorig weekend geen deel uitmaakte van de selectie tegen Charleroi en op non-actief werd geplaatst.

TOPPER VOOR EEN PRIKJE OP TE HALEN

Indien Selim Amallah zijn huidige verbintenis niet verlengt bij Standard, dan wordt hij straks wel een erg gegeerd target op de transfermarkt. In de voorbije zomermercato heerste er al heel wat belangstelling voor de aanvallende middenvelder en met een aflopend contract kan die straks zowaar nóg groter zijn. Wie weet zal Club Brugge dan nog eens contact opnemen met zijn entourage, want Amallah behoort op zijn positie nog steeds tot één van de beste spelers van de Belgische competitie én hij bezit bovendien ook een erg aantrekkelijk profiel.

Selim Amallah koppelt fysieke kracht met creativiteit en veel offensieve impulsen. Met zijn 1 meter 86 staat hij stevig in de duels en hij schuwt deze ook niet. Hij gaat per wedstrijd gemiddeld 33 duels aan, wat dit seizoen goed is voor een vierde plaats onder alle (!) spelers van de Jupiler Pro League. Ook op het defensief vlak is hij niet bang om zich vuil te maken, iets wat hij eerder dit seizoen tegen Club Brugge bewees met een verdedigende sprint van tachtig meter. Ook dat zal ongetwijfeld indruk gemaakt hebben op de huidige landskampioen.



Selim Amallah is daarnaast ook de offensief regelmatigste aanvallende middenvelder van de Belgische competitie, alsook de meest dreigende. En dat wil toch wat zeggen want zijn positionele collega’s zijn niet meteen van de minste: Bilal El Khannouss (KRC Genk), Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC), Mathieu Maertens (OH Leuven), Rob Schoofs (KV Mechelen), Hong Hyun-Seok (AA Gent), Radja Nainggolan (Antwerp FC) en Ali Gholizadeh (Sporting Charleroi). Met 5 beslissende acties (4 goals en 1 assist) is Amallah tevens de vijftiende beslissende speler van de ganse Belgische competitie.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Past Amallah bij Club Brugge?

Meest recent

Vraagteken bij Rode Duivels: Defour ziet oplossing

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

2
2
'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

40
40
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

47
47
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

66
66
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

266
266
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

99
99
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

71
71
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

265
265
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

185
185
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

67
67
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

492
492
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

190
190
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

150
150
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

441
441
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

305
305
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

427
427
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

780
780
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3731
3731
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

230
230

Meer sportnieuws