'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

1577
'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

De transferperikelen rond Selim Amallah houden Standard in de ban. De Marokkaanse international werd vorig weekend uit de selectie geweerd voor de match tegen Sporting Charleroi, omdat hij bepaalde afspraken met betrekking tot zijn nieuw contractvoorstel niet nakomt. De Rouches willen hem langer aan boord houden, hij beschikt namelijk over een aflopend contract, maar Amallah streeft echter hogere sportieve ambities na. Zoals die van Club Brugge bijvoorbeeld, dat in de vorige zomermercato nog stevig geïnteresseerd was om Amallah over te nemen.


MISLUKTE TRANSFER

SudPresse meldde eind juni dat Selim Amallah hoog op het verlanglijstje van Club Brugge stond. Na drie tegenvallende seizoenen van de Rouches had de sterk presterende aanvallende middenvelder het wel gezien bij Standard en naar verluidt wilde hij absoluut vertrekken op Sclessin. Naast Club Brugge toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah. Deze drie clubs waren het meest concreet om de Marokkaanse international aan te trekken, terwijl ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas op de loer lagen voor hem.

Een buitenlands vertrek was aanlokkelijk voor Selim Amallah, maar ook het uitzicht op Champions League-voetbal met Club Brugge was erg aantrekkelijk voor de talentvolle middenvelder. Ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard niet te happig om hem zomaar te laten vertrekken. “We willen Raskin en Amallah houden", zei Fergal Harkin in augustus duidelijk aan La Dernière Heure. “We hebben de gesprekken ook opgestart om hun contracten te verlengen”, klonk het zelfs ambitieus.



Maar een contractverlenging bij Standard maakte niet meteen deel uit van de plannen van Selim Amallah. Hij wilde aan het eind van de zomermercato nog steeds vertrekken bij de Rouches en zijn gedrag leidde zelfs tot ergernis bij zijn ploegmaats. “Ik wilde een stap zetten naar een andere omgeving, ik denk dat dat normaal is”, blikte Amallah in september terug bij L’Avenir. “Maar hoe meer de dagen verstreken, hoe meer ik begreep dat het niet zou gebeuren en dat het niet het juiste moment was”, zei hij aan de Franstalige krant.

JAARSALARIS: ÉÉN MILJOEN EURO

Door de gemiste zomertransfer van Selim Amallah zag Standard zijn kans schoon om de sterkhouder een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg - wellicht onverhoopt - een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de bestbestaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar voorlopig blijft het in het kamp-Amallah bij mondelinge afspraken en worden er geen concrete stappen gezet om het nieuwe contract op papier te zetten.



Selim Amallah zou Standard zelfs al maand aan het lijntje houden om tijd te rekken tot aan de start van het WK in Qatar, waar hij in actie zal komen met de Marokkaanse nationale ploeg. En dat is niet netjes van de speler. De nieuwe clubleiding van Standard was vastbesloten om dergelijke dikbetaalde contracten niet meer toe te kennen, maar de Rouches toonden zich uiteindelijk dan toch bereid om een contract van meer dan één miljoen euro te geven aan Amallah. Dit dispuut was de reden waarom hij vorig weekend geen deel uitmaakte van de selectie tegen Charleroi en op non-actief werd geplaatst.

TOPPER VOOR EEN PRIKJE OP TE HALEN

Indien Selim Amallah zijn huidige verbintenis niet verlengt bij Standard, dan wordt hij straks wel een erg gegeerd target op de transfermarkt. In de voorbije zomermercato heerste er al heel wat belangstelling voor de aanvallende middenvelder en met een aflopend contract kan die straks zowaar nóg groter zijn. Wie weet zal Club Brugge dan nog eens contact opnemen met zijn entourage, want Amallah behoort op zijn positie nog steeds tot één van de beste spelers van de Belgische competitie én hij bezit bovendien ook een erg aantrekkelijk profiel.

Selim Amallah koppelt fysieke kracht met creativiteit en veel offensieve impulsen. Met zijn 1 meter 86 staat hij stevig in de duels en hij schuwt deze ook niet. Hij gaat per wedstrijd gemiddeld 33 duels aan, wat dit seizoen goed is voor een vierde plaats onder alle (!) spelers van de Jupiler Pro League. Ook op het defensief vlak is hij niet bang om zich vuil te maken, iets wat hij eerder dit seizoen tegen Club Brugge bewees met een verdedigende sprint van tachtig meter. Ook dat zal ongetwijfeld indruk gemaakt hebben op de huidige landskampioen.



Selim Amallah is daarnaast ook de offensief regelmatigste aanvallende middenvelder van de Belgische competitie, alsook de meest dreigende. En dat wil toch wat zeggen want zijn positionele collega’s zijn niet meteen van de minste: Bilal El Khannouss (KRC Genk), Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC), Mathieu Maertens (OH Leuven), Rob Schoofs (KV Mechelen), Hong Hyun-Seok (AA Gent), Radja Nainggolan (Antwerp FC) en Ali Gholizadeh (Sporting Charleroi). Met 5 beslissende acties (4 goals en 1 assist) is Amallah tevens de vijftiende beslissende speler van de ganse Belgische competitie.

LEES OOK: Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Past Amallah bij Club Brugge?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

6
6
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

37
37
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

96
96
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

95
95
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

89
89
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

593
593
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

301
301
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

187
187
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

480
480
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

769
769
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

155
155
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

105
105
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

97
97
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

520
520
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

434
434
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

74
74
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

113
113
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

137
137
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

246
246
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

545
545
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

524
524
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

487
487
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

421
421

Meer sportnieuws