'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

1577 stemmen
'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

De transferperikelen rond Selim Amallah houden Standard in de ban. De Marokkaanse international werd vorig weekend uit de selectie geweerd voor de match tegen Sporting Charleroi, omdat hij bepaalde afspraken met betrekking tot zijn nieuw contractvoorstel niet nakomt. De Rouches willen hem langer aan boord houden, hij beschikt namelijk over een aflopend contract, maar Amallah streeft echter hogere sportieve ambities na. Zoals die van Club Brugge bijvoorbeeld, dat in de vorige zomermercato nog stevig geïnteresseerd was om Amallah over te nemen.


MISLUKTE TRANSFER

SudPresse meldde eind juni dat Selim Amallah hoog op het verlanglijstje van Club Brugge stond. Na drie tegenvallende seizoenen van de Rouches had de sterk presterende aanvallende middenvelder het wel gezien bij Standard en naar verluidt wilde hij absoluut vertrekken op Sclessin. Naast Club Brugge toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah. Deze drie clubs waren het meest concreet om de Marokkaanse international aan te trekken, terwijl ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas op de loer lagen voor hem.

Een buitenlands vertrek was aanlokkelijk voor Selim Amallah, maar ook het uitzicht op Champions League-voetbal met Club Brugge was erg aantrekkelijk voor de talentvolle middenvelder. Ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard niet te happig om hem zomaar te laten vertrekken. “We willen Raskin en Amallah houden", zei Fergal Harkin in augustus duidelijk aan La Dernière Heure. “We hebben de gesprekken ook opgestart om hun contracten te verlengen”, klonk het zelfs ambitieus.



Maar een contractverlenging bij Standard maakte niet meteen deel uit van de plannen van Selim Amallah. Hij wilde aan het eind van de zomermercato nog steeds vertrekken bij de Rouches en zijn gedrag leidde zelfs tot ergernis bij zijn ploegmaats. “Ik wilde een stap zetten naar een andere omgeving, ik denk dat dat normaal is”, blikte Amallah in september terug bij L’Avenir. “Maar hoe meer de dagen verstreken, hoe meer ik begreep dat het niet zou gebeuren en dat het niet het juiste moment was”, zei hij aan de Franstalige krant.

JAARSALARIS: ÉÉN MILJOEN EURO

Door de gemiste zomertransfer van Selim Amallah zag Standard zijn kans schoon om de sterkhouder een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg - wellicht onverhoopt - een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de bestbestaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar voorlopig blijft het in het kamp-Amallah bij mondelinge afspraken en worden er geen concrete stappen gezet om het nieuwe contract op papier te zetten.



Selim Amallah zou Standard zelfs al maand aan het lijntje houden om tijd te rekken tot aan de start van het WK in Qatar, waar hij in actie zal komen met de Marokkaanse nationale ploeg. En dat is niet netjes van de speler. De nieuwe clubleiding van Standard was vastbesloten om dergelijke dikbetaalde contracten niet meer toe te kennen, maar de Rouches toonden zich uiteindelijk dan toch bereid om een contract van meer dan één miljoen euro te geven aan Amallah. Dit dispuut was de reden waarom hij vorig weekend geen deel uitmaakte van de selectie tegen Charleroi en op non-actief werd geplaatst.

TOPPER VOOR EEN PRIKJE OP TE HALEN

Indien Selim Amallah zijn huidige verbintenis niet verlengt bij Standard, dan wordt hij straks wel een erg gegeerd target op de transfermarkt. In de voorbije zomermercato heerste er al heel wat belangstelling voor de aanvallende middenvelder en met een aflopend contract kan die straks zowaar nóg groter zijn. Wie weet zal Club Brugge dan nog eens contact opnemen met zijn entourage, want Amallah behoort op zijn positie nog steeds tot één van de beste spelers van de Belgische competitie én hij bezit bovendien ook een erg aantrekkelijk profiel.

Selim Amallah koppelt fysieke kracht met creativiteit en veel offensieve impulsen. Met zijn 1 meter 86 staat hij stevig in de duels en hij schuwt deze ook niet. Hij gaat per wedstrijd gemiddeld 33 duels aan, wat dit seizoen goed is voor een vierde plaats onder alle (!) spelers van de Jupiler Pro League. Ook op het defensief vlak is hij niet bang om zich vuil te maken, iets wat hij eerder dit seizoen tegen Club Brugge bewees met een verdedigende sprint van tachtig meter. Ook dat zal ongetwijfeld indruk gemaakt hebben op de huidige landskampioen.



Selim Amallah is daarnaast ook de offensief regelmatigste aanvallende middenvelder van de Belgische competitie, alsook de meest dreigende. En dat wil toch wat zeggen want zijn positionele collega’s zijn niet meteen van de minste: Bilal El Khannouss (KRC Genk), Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC), Mathieu Maertens (OH Leuven), Rob Schoofs (KV Mechelen), Hong Hyun-Seok (AA Gent), Radja Nainggolan (Antwerp FC) en Ali Gholizadeh (Sporting Charleroi). Met 5 beslissende acties (4 goals en 1 assist) is Amallah tevens de vijftiende beslissende speler van de ganse Belgische competitie.

LEES OOK: Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Past Amallah bij Club Brugge?

Meest recent

"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

0
0
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

41
41
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

51
51
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

35
35
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

284
284
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

30
30
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

290
290
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

263
263
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

150
150
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

324
324
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

436
436
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

101
101
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

520
520
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

180
180
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

631
631
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

316
316
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

518
518
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101

Meer sportnieuws