'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

door
'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

De transferperikelen rond Selim Amallah houden Standard in de ban. De Marokkaanse international werd vorig weekend uit de selectie geweerd voor de match tegen Sporting Charleroi, omdat hij bepaalde afspraken met betrekking tot zijn nieuw contractvoorstel niet nakomt. De Rouches willen hem langer aan boord houden, hij beschikt namelijk over een aflopend contract, maar Amallah streeft echter hogere sportieve ambities na. Zoals die van Club Brugge bijvoorbeeld, dat in de vorige zomermercato nog stevig geïnteresseerd was om Amallah over te nemen.


MISLUKTE TRANSFER

SudPresse meldde eind juni dat Selim Amallah hoog op het verlanglijstje van Club Brugge stond. Na drie tegenvallende seizoenen van de Rouches had de sterk presterende aanvallende middenvelder het wel gezien bij Standard en naar verluidt wilde hij absoluut vertrekken op Sclessin. Naast Club Brugge toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah. Deze drie clubs waren het meest concreet om de Marokkaanse international aan te trekken, terwijl ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas op de loer lagen voor hem.

Een buitenlands vertrek was aanlokkelijk voor Selim Amallah, maar ook het uitzicht op Champions League-voetbal met Club Brugge was erg aantrekkelijk voor de talentvolle middenvelder. Ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard niet te happig om hem zomaar te laten vertrekken. “We willen Raskin en Amallah houden", zei Fergal Harkin in augustus duidelijk aan La Dernière Heure. “We hebben de gesprekken ook opgestart om hun contracten te verlengen”, klonk het zelfs ambitieus.



Maar een contractverlenging bij Standard maakte niet meteen deel uit van de plannen van Selim Amallah. Hij wilde aan het eind van de zomermercato nog steeds vertrekken bij de Rouches en zijn gedrag leidde zelfs tot ergernis bij zijn ploegmaats. “Ik wilde een stap zetten naar een andere omgeving, ik denk dat dat normaal is”, blikte Amallah in september terug bij L’Avenir. “Maar hoe meer de dagen verstreken, hoe meer ik begreep dat het niet zou gebeuren en dat het niet het juiste moment was”, zei hij aan de Franstalige krant.

JAARSALARIS: ÉÉN MILJOEN EURO

Door de gemiste zomertransfer van Selim Amallah zag Standard zijn kans schoon om de sterkhouder een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg - wellicht onverhoopt - een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de bestbestaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar voorlopig blijft het in het kamp-Amallah bij mondelinge afspraken en worden er geen concrete stappen gezet om het nieuwe contract op papier te zetten.



Selim Amallah zou Standard zelfs al maand aan het lijntje houden om tijd te rekken tot aan de start van het WK in Qatar, waar hij in actie zal komen met de Marokkaanse nationale ploeg. En dat is niet netjes van de speler. De nieuwe clubleiding van Standard was vastbesloten om dergelijke dikbetaalde contracten niet meer toe te kennen, maar de Rouches toonden zich uiteindelijk dan toch bereid om een contract van meer dan één miljoen euro te geven aan Amallah. Dit dispuut was de reden waarom hij vorig weekend geen deel uitmaakte van de selectie tegen Charleroi en op non-actief werd geplaatst.

TOPPER VOOR EEN PRIKJE OP TE HALEN

Indien Selim Amallah zijn huidige verbintenis niet verlengt bij Standard, dan wordt hij straks wel een erg gegeerd target op de transfermarkt. In de voorbije zomermercato heerste er al heel wat belangstelling voor de aanvallende middenvelder en met een aflopend contract kan die straks zowaar nóg groter zijn. Wie weet zal Club Brugge dan nog eens contact opnemen met zijn entourage, want Amallah behoort op zijn positie nog steeds tot één van de beste spelers van de Belgische competitie én hij bezit bovendien ook een erg aantrekkelijk profiel.

Selim Amallah koppelt fysieke kracht met creativiteit en veel offensieve impulsen. Met zijn 1 meter 86 staat hij stevig in de duels en hij schuwt deze ook niet. Hij gaat per wedstrijd gemiddeld 33 duels aan, wat dit seizoen goed is voor een vierde plaats onder alle (!) spelers van de Jupiler Pro League. Ook op het defensief vlak is hij niet bang om zich vuil te maken, iets wat hij eerder dit seizoen tegen Club Brugge bewees met een verdedigende sprint van tachtig meter. Ook dat zal ongetwijfeld indruk gemaakt hebben op de huidige landskampioen.



Selim Amallah is daarnaast ook de offensief regelmatigste aanvallende middenvelder van de Belgische competitie, alsook de meest dreigende. En dat wil toch wat zeggen want zijn positionele collega’s zijn niet meteen van de minste: Bilal El Khannouss (KRC Genk), Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC), Mathieu Maertens (OH Leuven), Rob Schoofs (KV Mechelen), Hong Hyun-Seok (AA Gent), Radja Nainggolan (Antwerp FC) en Ali Gholizadeh (Sporting Charleroi). Met 5 beslissende acties (4 goals en 1 assist) is Amallah tevens de vijftiende beslissende speler van de ganse Belgische competitie.

LEES OOK: Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Past Amallah bij Club Brugge?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

47
47
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

50
50
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

165
165
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

157
157
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

254
254
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

360
360
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

519
519
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

293
293
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

276
276
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

175
175
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

283
283
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

70
70
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

137
137
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

258
258
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

216
216
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

129
129

Meer sportnieuws