'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

1577
'Club Brugge pleegt transfercoup met JPL-topper'

De transferperikelen rond Selim Amallah houden Standard in de ban. De Marokkaanse international werd vorig weekend uit de selectie geweerd voor de match tegen Sporting Charleroi, omdat hij bepaalde afspraken met betrekking tot zijn nieuw contractvoorstel niet nakomt. De Rouches willen hem langer aan boord houden, hij beschikt namelijk over een aflopend contract, maar Amallah streeft echter hogere sportieve ambities na. Zoals die van Club Brugge bijvoorbeeld, dat in de vorige zomermercato nog stevig geïnteresseerd was om Amallah over te nemen.


MISLUKTE TRANSFER

SudPresse meldde eind juni dat Selim Amallah hoog op het verlanglijstje van Club Brugge stond. Na drie tegenvallende seizoenen van de Rouches had de sterk presterende aanvallende middenvelder het wel gezien bij Standard en naar verluidt wilde hij absoluut vertrekken op Sclessin. Naast Club Brugge toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah. Deze drie clubs waren het meest concreet om de Marokkaanse international aan te trekken, terwijl ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas op de loer lagen voor hem.

Een buitenlands vertrek was aanlokkelijk voor Selim Amallah, maar ook het uitzicht op Champions League-voetbal met Club Brugge was erg aantrekkelijk voor de talentvolle middenvelder. Ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard niet te happig om hem zomaar te laten vertrekken. “We willen Raskin en Amallah houden", zei Fergal Harkin in augustus duidelijk aan La Dernière Heure. “We hebben de gesprekken ook opgestart om hun contracten te verlengen”, klonk het zelfs ambitieus.



Maar een contractverlenging bij Standard maakte niet meteen deel uit van de plannen van Selim Amallah. Hij wilde aan het eind van de zomermercato nog steeds vertrekken bij de Rouches en zijn gedrag leidde zelfs tot ergernis bij zijn ploegmaats. “Ik wilde een stap zetten naar een andere omgeving, ik denk dat dat normaal is”, blikte Amallah in september terug bij L’Avenir. “Maar hoe meer de dagen verstreken, hoe meer ik begreep dat het niet zou gebeuren en dat het niet het juiste moment was”, zei hij aan de Franstalige krant.

JAARSALARIS: ÉÉN MILJOEN EURO

Door de gemiste zomertransfer van Selim Amallah zag Standard zijn kans schoon om de sterkhouder een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg - wellicht onverhoopt - een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de bestbestaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar voorlopig blijft het in het kamp-Amallah bij mondelinge afspraken en worden er geen concrete stappen gezet om het nieuwe contract op papier te zetten.



Selim Amallah zou Standard zelfs al maand aan het lijntje houden om tijd te rekken tot aan de start van het WK in Qatar, waar hij in actie zal komen met de Marokkaanse nationale ploeg. En dat is niet netjes van de speler. De nieuwe clubleiding van Standard was vastbesloten om dergelijke dikbetaalde contracten niet meer toe te kennen, maar de Rouches toonden zich uiteindelijk dan toch bereid om een contract van meer dan één miljoen euro te geven aan Amallah. Dit dispuut was de reden waarom hij vorig weekend geen deel uitmaakte van de selectie tegen Charleroi en op non-actief werd geplaatst.

TOPPER VOOR EEN PRIKJE OP TE HALEN

Indien Selim Amallah zijn huidige verbintenis niet verlengt bij Standard, dan wordt hij straks wel een erg gegeerd target op de transfermarkt. In de voorbije zomermercato heerste er al heel wat belangstelling voor de aanvallende middenvelder en met een aflopend contract kan die straks zowaar nóg groter zijn. Wie weet zal Club Brugge dan nog eens contact opnemen met zijn entourage, want Amallah behoort op zijn positie nog steeds tot één van de beste spelers van de Belgische competitie én hij bezit bovendien ook een erg aantrekkelijk profiel.

Selim Amallah koppelt fysieke kracht met creativiteit en veel offensieve impulsen. Met zijn 1 meter 86 staat hij stevig in de duels en hij schuwt deze ook niet. Hij gaat per wedstrijd gemiddeld 33 duels aan, wat dit seizoen goed is voor een vierde plaats onder alle (!) spelers van de Jupiler Pro League. Ook op het defensief vlak is hij niet bang om zich vuil te maken, iets wat hij eerder dit seizoen tegen Club Brugge bewees met een verdedigende sprint van tachtig meter. Ook dat zal ongetwijfeld indruk gemaakt hebben op de huidige landskampioen.



Selim Amallah is daarnaast ook de offensief regelmatigste aanvallende middenvelder van de Belgische competitie, alsook de meest dreigende. En dat wil toch wat zeggen want zijn positionele collega’s zijn niet meteen van de minste: Bilal El Khannouss (KRC Genk), Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp FC), Mathieu Maertens (OH Leuven), Rob Schoofs (KV Mechelen), Hong Hyun-Seok (AA Gent), Radja Nainggolan (Antwerp FC) en Ali Gholizadeh (Sporting Charleroi). Met 5 beslissende acties (4 goals en 1 assist) is Amallah tevens de vijftiende beslissende speler van de ganse Belgische competitie.

LEES OOK: 'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Past Amallah bij Club Brugge?

Meest recent

Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

44
44
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

71
71
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

19
19
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

64
64
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

430
430
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

123
123
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

133
133
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

228
228
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

29
29
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

508
508
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

408
408
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

461
461
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

152
152
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

134
134
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

83
83
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

370
370
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

109
109
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

383
383
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

263
263
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

95
95
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

276
276
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

243
243
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

116
116
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

432
432
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

161
161

Meer sportnieuws