De Bilde zet twee Bruggelingen naast Haaland en Mbappé

door
De Bilde zet twee Bruggelingen naast Haaland en Mbappé

Een foutloos Club Brugge kan zich vanavond verzekeren van Europees overwinteren als het erin slaagt te stunten in en tegen het grote Atlético Madrid. Vorige week wonnen de West-Vlamingen nog met 2-0 in eigen huis van de manschappen van Diego Simeone. Benieuwd of ze dat kunstje kunnen herhalen!


Met negen op negen staat Blauw-Zwart aan kop in Groep B en schaarst zich daarmee bij een select groepje club die dit seizoen al alles wonnen in de Champions League. Naast Club Brugge wisten immers enkel Bayern München en SC Napoli al hun wedstrijden te winnen. De Belgische landskampioen kan dan ook beroep doen op enkele toppers, en dat vindt ook Gilles De Bilde. De analist van Het Laatste Nieuws stelde zijn top vijf op uit de groepsfase van de CL tot nog toe. 

Erling Braut Haaland wordt door De Bilde resoluut op nummer één geplaatst. Het Noorse wonder wist al maar liefst vijf keer te scoren in amper vier Champions Leaguewedstrijden. Leroy Sané volgt op plek twee met vier goals en een assist, Kylian Mbappé vervolledigd de top drie met vier doelpunten. Op plaatsen vier en vijf kiest de analist voor twee toppers uit de Belgische competitie: Ferran Jutgla en Akabar Sylla. 

Jutgla speelde in de partij tegen Atlético Madrid de pannen van het dak. De Spanjaard wist te scoren en leverde een assist af. In vier wedstrijden zit hij ondertussen aan twee doelpunten en evenveel assists.  De Bilde plaatst Sylla op de vijfde plek. De jonge Ivoriaanse centrale verdediger maakte enorm veel indruk en zorgde voor het enige doelpunt in de openingspartij tegen Leverkusen. 

LEES OOK: Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Ben jij het eens met de top vijf van De Bilde?

Meest recent

‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

6
6
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

7
7
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

37
37
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

91
91
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

60
60
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

57
57
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

96
96
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

226
226
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

200
200
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

58
58
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

147
147
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

47
47
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

299
299
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

144
144
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

126
126
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

131
131
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

44
44
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

437
437
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

194
194
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

92
92
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

358
358

Meer sportnieuws