Gent boezemt Zweedse toppers angst in

door
Gent boezemt Zweedse toppers angst in

KAA Gent reist vandaag af naar Zweden om er morgen partij te geven aan Djurgarden in de groepsfase van de Conference League. De manschappen van coach Lagerlöf wonnen vorige week de heenwedstrijd in Gent met 0-1, maar moeten in de terugwedstrijd twee sleutelpionnen missen. 


In de mooie, maar niet uitverkochte, Tele2 Arena ontvangt Djurgarden donderdagavond KAA Gent. De Zweedse topploeg staat aan de leiding in Groep F van de Conference League, maar de Buffalo's kunnen langszij komen als ze erin slagen morgen te winnen. Coach Lagerlöf van Djurgarden heeft alvast het nodige respect voor zijn Belgische tegenstanders en hoopt ook morgen met de drie punten aan de haal te gaan. 

Djurgarden speelde dit seizoen al 25 wedstrijden, maar de Conference League blijft één van de grootste prioriteiten. “We willen elk wedstrijd winnen en dat geldt ook voor het duel tegen AA Gent. We hebben natuurlijk ook nog een titelstrijd. We zijn daar nog niet uitgeteld", klonk het op de een persconferentie daags voor de wedstrijd. Djurgarden verloor afgelopen weekend nog met 3-0 tegen titelrivaal Haecken en daar kan Gent gebruik van maken. “We weten niet zeker hoe Gent het zal aanpakken, maar we hebben onze bronnen. Ik ga ook niet alles prijsgeven, hoor. Laat ons afwachten, Gent is wellicht het beste team dat we dit seizoen al hebben ontmoet. Maar we mogen onszelf niet onderschatten.”

De Zweden zullen het alvast moeten stellen zonder enkele sterkhouders en rekenen op hun enthousiaste supporters en ijzersterke thuisreputatie. Zowel Hampus Finndell (hersenschudding) en Rasmus Schüller (dijbeenblessure) waren niet aanwezig op de laatste, open training. 

LEES OOK: KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

Kan Gent winnen op het veld van Djurgarden?

Meest recent

'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

33
33
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

100
100
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

400
400
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

410
410
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

81
81
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

24
24
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

897
897
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

217
217
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

254
254
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

114
114
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

151
151
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

478
478
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

530
530
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

302
302
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

470
470
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

149
149
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

669
669
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

675
675
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

463
463
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

409
409
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

177
177
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

364
364
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

74
74
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

579
579
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

359
359

Meer sportnieuws