Gent boezemt Zweedse toppers angst in

129 stemmen
Gent boezemt Zweedse toppers angst in

KAA Gent reist vandaag af naar Zweden om er morgen partij te geven aan Djurgarden in de groepsfase van de Conference League. De manschappen van coach Lagerlöf wonnen vorige week de heenwedstrijd in Gent met 0-1, maar moeten in de terugwedstrijd twee sleutelpionnen missen. 


In de mooie, maar niet uitverkochte, Tele2 Arena ontvangt Djurgarden donderdagavond KAA Gent. De Zweedse topploeg staat aan de leiding in Groep F van de Conference League, maar de Buffalo's kunnen langszij komen als ze erin slagen morgen te winnen. Coach Lagerlöf van Djurgarden heeft alvast het nodige respect voor zijn Belgische tegenstanders en hoopt ook morgen met de drie punten aan de haal te gaan. 

Djurgarden speelde dit seizoen al 25 wedstrijden, maar de Conference League blijft één van de grootste prioriteiten. “We willen elk wedstrijd winnen en dat geldt ook voor het duel tegen AA Gent. We hebben natuurlijk ook nog een titelstrijd. We zijn daar nog niet uitgeteld", klonk het op de een persconferentie daags voor de wedstrijd. Djurgarden verloor afgelopen weekend nog met 3-0 tegen titelrivaal Haecken en daar kan Gent gebruik van maken. “We weten niet zeker hoe Gent het zal aanpakken, maar we hebben onze bronnen. Ik ga ook niet alles prijsgeven, hoor. Laat ons afwachten, Gent is wellicht het beste team dat we dit seizoen al hebben ontmoet. Maar we mogen onszelf niet onderschatten.”

De Zweden zullen het alvast moeten stellen zonder enkele sterkhouders en rekenen op hun enthousiaste supporters en ijzersterke thuisreputatie. Zowel Hampus Finndell (hersenschudding) en Rasmus Schüller (dijbeenblessure) waren niet aanwezig op de laatste, open training. 

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Kan Gent winnen op het veld van Djurgarden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

29
29
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

24
24
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

146
146
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

118
118
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

325
325
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

414
414
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

501
501
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1077
1077
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

245
245
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

506
506
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

634
634

Meer sportnieuws