Louwagie zet zware druk op AA Gent

332
Louwagie zet zware druk op AA Gent

Ook AA Gent komt donderdag weer in actie op het Europese toneel en daar heeft het wel wat recht te zetten. Vorige week ging het immers verrassend in eigen huis onderuit tegen Djurgardens, waardoor het in zijn groep wegzakte naar de derde plaats. Na een vier op negen zullen de Buffalo's uit hun pijp moeten komen om ook na Nieuwjaar nog aan de bak te mogen in de Conference League.


In de Conference League mogen enkel de groepswinnaar in de achtste finales en de nummer twee in de play-offs in de lente nog aan de slag, voor de nummers drie en vier zit het avontuur er onverbiddelijk op. Gent heeft momenteel drie punten minder dan koploper Djurgardens en moet ook nog Molde laten voorgaan omdat de Noren meer doelpunten gescoord hebben.

Voor de terugwedstrijd tegen Djurgardens in Zweden zet Michel Louwagie alvast druk op zijn ploeg. "Gezien onze 8e plek in de Belgische competitie, wat veel te laag is voor Gent, is overwintering in Europa heel belangrijk. Tot nu toe was het onvoldoende en dat is al een paar jaren zo", is de manager scherp bij Sporza. "Wat ik vaststel, is dat de groep in sommige wedstrijden te weinig energie uitstraalt. Onvoldoende inzet is onaanvaardbaar. Daar moeten we ons toch vragen bij stellen."

WAARSCHUWING
Het is een waarschuwing die kan tellen van Louwagie. Het geduld van het Gentse bestuur lijkt stilaan op te raken. Vorig weekend herpakte Gent zich wel in de competitie met een ruime zege in Eupen (0-4). Daarvoor hadden ze wel drie nederlagen op rij geleden, want voor de uitschuiver tegen Djurgardens gingen ze ook in de competitie de boot in tegen Genk en Cercle Brugge.

LEES OOK: Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

Zal AA Gent nog overwinteren?

Meest recent

Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

5
5
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

18
18
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

20
20
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

21
21
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

92
92
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

50
50
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

99
99
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

141
141
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

37
37
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

62
62
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

259
259
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

208
208
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

148
148
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

841
841
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

331
331
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

124
124
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

193
193
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

222
222
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

270
270
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

581
581
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

273
273
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

260
260
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

347
347

Meer sportnieuws