Louwagie zet zware druk op AA Gent

door
Louwagie zet zware druk op AA Gent

Ook AA Gent komt donderdag weer in actie op het Europese toneel en daar heeft het wel wat recht te zetten. Vorige week ging het immers verrassend in eigen huis onderuit tegen Djurgardens, waardoor het in zijn groep wegzakte naar de derde plaats. Na een vier op negen zullen de Buffalo's uit hun pijp moeten komen om ook na Nieuwjaar nog aan de bak te mogen in de Conference League.


In de Conference League mogen enkel de groepswinnaar in de achtste finales en de nummer twee in de play-offs in de lente nog aan de slag, voor de nummers drie en vier zit het avontuur er onverbiddelijk op. Gent heeft momenteel drie punten minder dan koploper Djurgardens en moet ook nog Molde laten voorgaan omdat de Noren meer doelpunten gescoord hebben.

Voor de terugwedstrijd tegen Djurgardens in Zweden zet Michel Louwagie alvast druk op zijn ploeg. "Gezien onze 8e plek in de Belgische competitie, wat veel te laag is voor Gent, is overwintering in Europa heel belangrijk. Tot nu toe was het onvoldoende en dat is al een paar jaren zo", is de manager scherp bij Sporza. "Wat ik vaststel, is dat de groep in sommige wedstrijden te weinig energie uitstraalt. Onvoldoende inzet is onaanvaardbaar. Daar moeten we ons toch vragen bij stellen."

WAARSCHUWING
Het is een waarschuwing die kan tellen van Louwagie. Het geduld van het Gentse bestuur lijkt stilaan op te raken. Vorig weekend herpakte Gent zich wel in de competitie met een ruime zege in Eupen (0-4). Daarvoor hadden ze wel drie nederlagen op rij geleden, want voor de uitschuiver tegen Djurgardens gingen ze ook in de competitie de boot in tegen Genk en Cercle Brugge.

LEES OOK: Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

Zal AA Gent nog overwinteren?

Meest recent

Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

3
3
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

22
22
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

21
21
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

26
26
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

48
48
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

155
155
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

124
124
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

96
96
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

111
111
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

110
110
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

87
87
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

247
247
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

325
325
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

47
47
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

184
184
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

175
175
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

218
218
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

178
178
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

94
94
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

913
913
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

109
109

Meer sportnieuws