Vanaken zwaar onder de indruk: "Hij is te goed voor België"

288 stemmen
Vanaken zwaar onder de indruk:

Club Brugge heeft een zeer sterke kern en naar Belgische normen is de weelde bijna ongezien. Hans Vanaken is uiteraard altijd zeker van zijn plaats. Net als een andere ploegmaat, die heel veel indruk maakt.


Simon Mignolet is de beste doelman in België en de kans lijkt groot te zijn dat hij met de Gouden Schoen aan de haal zal gaan. 'Big Si' was heel het jaar sterk en mede dankzij hem wist Club Brugge alsnog voor een derde opeenvolgende keer de landstitel te grijpen. Vanaken is zwaar onder de indruk gekomen van zijn ploegmaat.

TOT ZIJN 38STE

"Laat ons zeggen dat hij een fenomenaal kalenderjaar speelt. Nochtans waren er de eerste maanden mensen die aan Simon twijfelden door enkele foutjes. Zelf heb ik dat nooit gedaan. Iedere dag op training zie ik zijn kwaliteit - hij stond niet zomaar in doel bij Liverpool, hé. Eigenlijk is Simon zelfs te goed voor België. Ik vind het ook mooi dat zijn motivatie niet voortkomt uit revanchegevoelens op critici. Hij blijft daar heel nuchter en rustig in, omdat Simon van zichzelf weet hoe goed hij is", aldus Vanaken bij Sporza.

Mignolet werd afgelopen zomer gelinkt aan Napoli, maar tot een transfer kwam het niet. De Rode Duivel verlengde zijn contract tot medio 2026 en daardoor ligt hij nog tot zijn 38ste. Als Mignolet zijn contract zou uitdoen bij Club Brugge, dan zou hij maar liefst zeven jaar voor de Bruggelingen hebben gespeeld. Hij wordt nu al aanzien als één van de beste doelmannen ooit uit de clubgeschiedenis.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Is Mignolet de beste doelman ooit van Club?

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

55
55
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

40
40
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

46
46
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

167
167
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

64
64
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

22
22
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

51
51
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

130
130
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

264
264
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

27
27
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

183
183
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

34
34
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

356
356
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

486
486
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

385
385
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

705
705
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

259
259
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

366
366
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

602
602
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

660
660
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

461
461
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

698
698
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136

Meer sportnieuws