Preud’homme met straffe uitspraak: "Club is hen voorbij in Europa"

door
Preud’homme met straffe uitspraak:

Club Brugge doet het zeer goed en kan morgen voor het eerst de groepsfase van de Champions League overleven. Dat zorgt voor heel veel positivisme. Michel Preud’homme kwam met een heel zware uitspraak.


"Porto is altijd één van de best geleide clubs in Europa geweest. Het speelt niet in één van de grote competities, maar heeft toch vaak Europese kwartfinales halve finales bereikt, zelfs finales. Ze werken er keihard, kopen onbekende spelers en verkopen ze duur. Die avond zijn we getuige geweest van een machtsoverdracht: Club Brugge heeft in Europa de positie van Porto overgenomen”, zegt de ex-trainer van Club Brugge in Humo. Club won enkele weken geleden met 0-4 in Portugal.

FC PORTO TOCH NOG TRAPJE HOGER

Een straffe en voorlopig toch wel overdreven uitspraak. FC Porto verkoopt zijn spelers nog altijd duurder dan Club Brugge. De afgelopen jaren verkocht het zijn toppers voor 40 à 50 miljoen euro. In Europa is het dit seizoen misschien minder, maar de afgelopen vijf jaar was FC Porto sterk. Het overwinterde vier keer in de Champions League en bereikte zelfs twee keer de kwartfinales op het kampioenenbal. FC Porto staat internationaal dus nog wel een trapje hoger dan Club Brugge, maar het is wel een feit dat Club op de goede weg is.

Toch moeten de prestaties van dit seizoen de komende jaren dan wel meermaals gaan volgen in Europa. FC Porto heeft daarnaast ook nog een ultramodern stadion én een jeugdopleiding waar nog meer doorstroming uit vloeit. Op die laatste twee aspecten moet Blauw-Zwart dus nog stappen zetten, al is ook daar progressie merkbaar. Club heeft wel alles om een concurrent te worden van FC Porto.

LEES OOK: Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

Eens met MPH?

Meest recent

Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

25
25
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

301
301
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

212
212
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

90
90
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

72
72
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

89
89
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

97
97
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

160
160
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

210
210
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

169
169
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

197
197
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

180
180
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

166
166
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

497
497
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

571
571
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

105
105
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

304
304
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

104
104
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

185
185
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

467
467
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

276
276
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

218
218
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

313
313
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

448
448
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

198
198

Meer sportnieuws