Vanaken verrast: "Híj is de belangrijkste transfer van Club Brugge"

door
Vanaken verrast:

Club Brugge staat woensdag voor een belangrijke avond in de clubgeschiedenis. De West-Vlamingen kunnen tegen Atlético Madrid voor het eerst overwinteren in de Champions League. Hans Vanaken zal - zoals zo vaak - opnieuw de lijnen uitzetten op het Brugse middenveld.


De Limburger speelde al alle minuten in deze campagne en heeft dus een belangrijk aandeel in de Europese successen van zijn club dit seizoen. Scoren of een assist geven lukte nog niet, maar zijn ploegmaats namen met plezier het stokje over van de ex-Gouden Schoen. Vanaken zelf ging in een interview met Sporza dieper in op de gang van zaken bij Club. Hij had er het onder meer over Raphael Onyedika (21), die hij de belangrijkste zomeraanwinst noemt van de Bruggelingen.

"Misschien wel, ja", denkt Vanaken, die daarna de kwaliteiten aanduidt van de Nigeriaanse middenvelder. "Raphael is een heel moderne nummer 6. Eentje die goed kan voetballen, rust uitstraalt aan de bal en verdedigend ijzersterk is. Man-op-man zal hij heel weinig gepakt worden. Soms moet hij nog wat leren om niet te snel zijn positie voor de defensie te verlaten, maar Raphael is zonder twijfel een enorm talent", klinkt het.

10 MILJOEN

Club haalde Onyedika afgelopen zomer bij het Deense FC Midtjylland. Het betaalde 10 miljoen euro voor zijn komst, wat toen een clubrecord was. Sinds zijn komst is Onyedika uitgegroeid tot een vaste kracht in het basiselftal van Carl Hoefkens. In de Champions League mocht de rustige speler al drie keer aan een wedstrijd beginnen. Ook op het veld van Atlético wordt hij opnieuw in de basis verwacht.

LEES OOK: ‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Is Onyedika de beste transfer van Club van afgelopen zomer?

Meest recent

Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

7
7
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

16
16
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

70
70
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

14
14
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

256
256
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

36
36
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

54
54
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

145
145
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

217
217
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

76
76
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

70
70
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

219
219
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

469
469
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

128
128
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

104
104
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

468
468
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

159
159
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

246
246
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

369
369
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

89
89
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

256
256
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0

Meer sportnieuws