Vanaken verrast: "Híj is de belangrijkste transfer van Club Brugge"

door
Vanaken verrast:

Club Brugge staat woensdag voor een belangrijke avond in de clubgeschiedenis. De West-Vlamingen kunnen tegen Atlético Madrid voor het eerst overwinteren in de Champions League. Hans Vanaken zal - zoals zo vaak - opnieuw de lijnen uitzetten op het Brugse middenveld.


De Limburger speelde al alle minuten in deze campagne en heeft dus een belangrijk aandeel in de Europese successen van zijn club dit seizoen. Scoren of een assist geven lukte nog niet, maar zijn ploegmaats namen met plezier het stokje over van de ex-Gouden Schoen. Vanaken zelf ging in een interview met Sporza dieper in op de gang van zaken bij Club. Hij had er het onder meer over Raphael Onyedika (21), die hij de belangrijkste zomeraanwinst noemt van de Bruggelingen.

"Misschien wel, ja", denkt Vanaken, die daarna de kwaliteiten aanduidt van de Nigeriaanse middenvelder. "Raphael is een heel moderne nummer 6. Eentje die goed kan voetballen, rust uitstraalt aan de bal en verdedigend ijzersterk is. Man-op-man zal hij heel weinig gepakt worden. Soms moet hij nog wat leren om niet te snel zijn positie voor de defensie te verlaten, maar Raphael is zonder twijfel een enorm talent", klinkt het.

10 MILJOEN

Club haalde Onyedika afgelopen zomer bij het Deense FC Midtjylland. Het betaalde 10 miljoen euro voor zijn komst, wat toen een clubrecord was. Sinds zijn komst is Onyedika uitgegroeid tot een vaste kracht in het basiselftal van Carl Hoefkens. In de Champions League mocht de rustige speler al drie keer aan een wedstrijd beginnen. Ook op het veld van Atlético wordt hij opnieuw in de basis verwacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Is Onyedika de beste transfer van Club van afgelopen zomer?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

243
243
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

186
186
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

181
181
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

30
30
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

224
224
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

104
104
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

668
668
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

325
325
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

550
550
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

108
108
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

476
476
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

517
517
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

336
336
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

275
275
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

171
171
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

381
381
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

359
359
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

536
536
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

47
47
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

432
432
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

559
559

Meer sportnieuws