'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

453
'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

RSC Anderlecht en Felice Mazzu hebben de negatieve sfeer rond de club dit weekend de kop ingedrukt. De recordkampioen ging winnen op het veld van KV Mechelen met 1-3. Paars-Wit behoudt daardoor de voeling met de subtop in het klassement.


Het begon nochtans niet goed voor de Brusselaars in het AFAS-stadion. Hoedt veroorzaakte knullig een strafschop. Vanlerberghe liet de kans niet liggen vanop de stip. Toch rechtte RSCA de rug. Via Stroeykens (2x) en Silva werd het uiteindelijk 1-3. Anderlecht schuift zo op naar de negende plek met 16 punten uit 11 duels.

Felice Mazzu besloot om tegen KVM voor een 4-4-2 te opteren in plaats van een 3-5-2. Een zet die goed uitpakte voor de Belg met Italiaanse roots. Kris Van Der Haegen, hoofd trainersschool van de voetbalbond, ziet bij Het Laatste Nieuws enkele voordelen van een 4-4-2. "Bij een 4-4-2 blijf je het voordeel van twee spitsen behouden, en de flankmiddenvelders krijgen een extra zekerheid in hun rug. Zij voelen zich vrijer om mee aan te vallen: je moet geen schrik hebben, want de ruimte in de rug is dicht", aldus Van Der Haegen.

ACHTERIN

In de achterste linie moeten de backs wel centraal bijspringen. "Bij de 4-4-2 kunnen de backs wel offensief iets bijbrengen, maar in de eerste plaats zijn ze twee echte vleugelbacks. Als je met vier achteraan speelt en de tegenstander speelt met twee diepe spitsen, dan is het de uitdaging voor de flankverdedigers om centraal ook dekking te geven."  Afwachten voor welke opstelling Mazzu zal kiezen in de topper tegen Club Brugge komende zondag.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Wat is de beste opstelling voor dit Anderlecht?

Meest recent

Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

3
3
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

34
34
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

6
6
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

106
106
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

55
55
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

137
137
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

54
54
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

193
193
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

88
88
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

234
234
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

140
140
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

224
224
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

209
209
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

273
273
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

159
159
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

340
340

Meer sportnieuws