'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

453 stemmen
'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

RSC Anderlecht en Felice Mazzu hebben de negatieve sfeer rond de club dit weekend de kop ingedrukt. De recordkampioen ging winnen op het veld van KV Mechelen met 1-3. Paars-Wit behoudt daardoor de voeling met de subtop in het klassement.


Het begon nochtans niet goed voor de Brusselaars in het AFAS-stadion. Hoedt veroorzaakte knullig een strafschop. Vanlerberghe liet de kans niet liggen vanop de stip. Toch rechtte RSCA de rug. Via Stroeykens (2x) en Silva werd het uiteindelijk 1-3. Anderlecht schuift zo op naar de negende plek met 16 punten uit 11 duels.

Felice Mazzu besloot om tegen KVM voor een 4-4-2 te opteren in plaats van een 3-5-2. Een zet die goed uitpakte voor de Belg met Italiaanse roots. Kris Van Der Haegen, hoofd trainersschool van de voetbalbond, ziet bij Het Laatste Nieuws enkele voordelen van een 4-4-2. "Bij een 4-4-2 blijf je het voordeel van twee spitsen behouden, en de flankmiddenvelders krijgen een extra zekerheid in hun rug. Zij voelen zich vrijer om mee aan te vallen: je moet geen schrik hebben, want de ruimte in de rug is dicht", aldus Van Der Haegen.

ACHTERIN

In de achterste linie moeten de backs wel centraal bijspringen. "Bij de 4-4-2 kunnen de backs wel offensief iets bijbrengen, maar in de eerste plaats zijn ze twee echte vleugelbacks. Als je met vier achteraan speelt en de tegenstander speelt met twee diepe spitsen, dan is het de uitdaging voor de flankverdedigers om centraal ook dekking te geven."  Afwachten voor welke opstelling Mazzu zal kiezen in de topper tegen Club Brugge komende zondag.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

Wat is de beste opstelling voor dit Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

5
5
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

15
15
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

14
14
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

65
65
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

248
248
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

43
43
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

350
350
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

76
76
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

228
228
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

429
429
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

392
392
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

490
490
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

848
848
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

188
188
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

357
357
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

115
115
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

224
224
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

478
478
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

60
60
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

483
483
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

350
350
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

235
235
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

443
443

Meer sportnieuws