'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

door
'Mazzu trekt Anderlecht uit dal met meesterzet'

RSC Anderlecht en Felice Mazzu hebben de negatieve sfeer rond de club dit weekend de kop ingedrukt. De recordkampioen ging winnen op het veld van KV Mechelen met 1-3. Paars-Wit behoudt daardoor de voeling met de subtop in het klassement.


Het begon nochtans niet goed voor de Brusselaars in het AFAS-stadion. Hoedt veroorzaakte knullig een strafschop. Vanlerberghe liet de kans niet liggen vanop de stip. Toch rechtte RSCA de rug. Via Stroeykens (2x) en Silva werd het uiteindelijk 1-3. Anderlecht schuift zo op naar de negende plek met 16 punten uit 11 duels.

Felice Mazzu besloot om tegen KVM voor een 4-4-2 te opteren in plaats van een 3-5-2. Een zet die goed uitpakte voor de Belg met Italiaanse roots. Kris Van Der Haegen, hoofd trainersschool van de voetbalbond, ziet bij Het Laatste Nieuws enkele voordelen van een 4-4-2. "Bij een 4-4-2 blijf je het voordeel van twee spitsen behouden, en de flankmiddenvelders krijgen een extra zekerheid in hun rug. Zij voelen zich vrijer om mee aan te vallen: je moet geen schrik hebben, want de ruimte in de rug is dicht", aldus Van Der Haegen.

ACHTERIN

In de achterste linie moeten de backs wel centraal bijspringen. "Bij de 4-4-2 kunnen de backs wel offensief iets bijbrengen, maar in de eerste plaats zijn ze twee echte vleugelbacks. Als je met vier achteraan speelt en de tegenstander speelt met twee diepe spitsen, dan is het de uitdaging voor de flankverdedigers om centraal ook dekking te geven."  Afwachten voor welke opstelling Mazzu zal kiezen in de topper tegen Club Brugge komende zondag.

LEES OOK: Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

Wat is de beste opstelling voor dit Anderlecht?

Meest recent

Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

0
0
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

24
24
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

83
83
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

34
34
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

206
206
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

169
169
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

96
96
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

329
329
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

78
78
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

726
726
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

245
245
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

186
186
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

305
305
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

118
118
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

117
117
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

77
77
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

387
387
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

82
82
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

273
273
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

105
105
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

83
83
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

214
214
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

88
88

Meer sportnieuws