Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

184 stemmen
Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

Yannick Carrasco is dit seizoen opnieuw één van de beste linker wingbacks/flankspelers in de Spaanse competitie. De Rode Duivel, die in de belangstelling staat van verschillende clubs uit de Premier League, aast daarom al geruime tijd op een contractverlenging en -verbetering, maar voorlopig ondernemen de Colchoneros geen concrete actie. Volgens Fichajes wil de Spaanse topclub Leandro Trossard naar Madrid halen, die toevallig of niet op dezelfde positie speelt als Carrasco.


UNTOUCHABLE CARRASCO

Yannick Carrasco behoort tot de ‘untouchables’ van Diego Simeone. De Rode Duivel telt dit seizoen al 645 minuten bij Atlético Madrid en met dat aantal is hij samen met Marcos Llorente (697), Alvaro Morata (698), Jan Oblak (805), Koke (910), Reinildo Mandava (962) en Axel Witsel (974) één van de cruciale spelers van de Argentijnse topcoach. Carrasco is een essentiële pion in de tactiek van Simeone en hij maakt integraal deel uit de langetermijnplannen van de trainer.



Yannick Carrasco is zelfs onaantastbaar in het basiselftal van Atlético Madrid, waar hij een belangrijke rol vervult met zijn techniek, dribbels en overlappingen. Zijn profiel is daarom ook eerder uniek in de selectie van de Rojiblancos. Dat hij bovendien op meerdere posities uit de voeten kan, linker wingback, middenvelder, aanvaller en zelfs tweede spits, maakt van Carrasco een onmisbare speler voor Diego Simeone. El Cholo wil hem dan ook lang bij de club houden.

PINI ZAHAVI

Al valt het nog af te wachten hoe lang Diego Simeone wel nog zal kunnen rekenen op de diensten van Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt immers al maandenlang gelinkt aan een transfer: Chelsea, Tottenham, Newcastle en FC Barcelona werden bijvoorbeeld al genoemd in de buitenlandse media. Carrasco staat niet weigerachtig tegenover een mooie transfer naar de Premier League, maar ook niet tegenover een verlengd verblijf bij Atlético Madrid. Daar is hij namelijk een onbetwiste basisspeler, hij kan er op een hoog niveau voetballen én hij kan het goed vinden met Simeone. Maar dan moet er wel boter bij de vis komen natuurlijk.

Yannick Carrasco geldt immers als één van de beste spelers op zijn positie in de Spaanse competitie en zijn contract bij Atlético Madrid loopt nog tot eind volgend seizoen. Carrasco (29) staat dus voor een belangrijk kruispunt in zijn carrière en daarom nam hij in januari de bekende spelersmakelaar Pini Zahavi onder de arm, die ook andere toppers vertegenwoordigt zoals Robert Lewandowski (FC Barcelona), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Aleksandar Mitrovic (Fulham) en Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).



Pini Zahavi heeft een breed netwerk en toegang tot zowel elke topcompetitie en topclub. Daarmee toont Yannick Carrasco aan Atlético Madrid dat het hem menens is om ofwel een transfer te maken, ofwel om een contractverlenging met bijbehorende opslag af te dwingen. Verschillende clubs zouden ondertussen al contact opgenomen hebben met Zahavi om hun interesse in Carrasco kenbaar te maken. In het huidige contract van de Rode Duivel bij de Colchoneros staat momenteel een vastgelegde afkoopsom van 60 miljoen euro, wat op zich geen overdreven prijs is voor Carrasco.

CASHEN VOOR CARRASCO

Pini Zahavi wil Yannick Carrasco graag een nieuw contract laten ondertekenen bij Atlético Madrid en hij wil daarin een jaarlijks salaris van 7 miljoen euro netto uit de brand halen voor zijn cliënt. Met dat salaris zou Carrasco in één klap tot de grootverdieners behoren van de Rojiblancos, iets wat ook helemaal strookt met zijn sportieve belangrijkheid op het veld. Anderzijds heeft Atlético het niet al te breed op het financieel vlak. De contractuele heisa rond Antoine Griezmann, ook een sterkhouder in de ploeg van Diego Simeone, is daar een mooi voorbeeld van.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Atlético Madrid straks stevig wil cashen bij een verkoop van Yannick Carrasco. Met nog anderhalf jaar in zijn huidige contract, een actuele marktwaarde van 40 miljoen, en uitstekende sportieve prestaties, is hij namelijk gegeerd wild op de transfermarkt. En het clubbestuur van de Madrileense topclub zou er zelfs al uit zijn wat ze zullen doen met die vele miljoenen: volgens Fichajes moet niemand minder dan collega-Rode Duivel Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion) Carrasco’s gedoodverfde opvolger worden bij Atlético.

SUPERDEAL MET TROSSARD

Leandro Trossard maakt dit seizoen grote indruk in de Premier League, waar hij momenteel één van de meest beslissende spelers van de competitie is. Zijn recente glansprestatie op bezoek tegen Liverpool twee weken geleden, waarin hij een hattrick maakte, kreeg bijvoorbeeld veel weerklank over gans Europa. Atlético zou Trossard aan het eind van dit seizoen transfervrij kunnen overnemen van Brighton, en tegelijkertijd Yannick Carrasco te gelde kunnen maken voor tientallen miljoenen euro’s.



Op die manier kunnen de Rojiblancos een enorm lucratieve deal realiseren, zonder aan al te veel kwaliteit in te boeten. Diego Simeone loopt bijvoorbeeld erg hoog op met Yannick Carrasco, maar hij zou ook fan zijn van Leandro Trossard. Met deze Belgische wissel zou er alvast niet ingeboet worden op het gebied van kwaliteit. Daarnaast is Trossard óók multi-inzetbaar en kan hij op dezelfde posities uit de voeten zoals zijn collega-Rode Duivel: als linker wingback, middenvelder, aanvaller en ook als tweede spits.

LEES OOK: Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Is Trossard beter dan Carrasco?

Meest recent

'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

28
28
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

64
64
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

35
35
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

150
150
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

177
177
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

46
46
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

40
40
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

116
116
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

119
119
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

44
44
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

353
353
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

270
270
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

259
259
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

338
338
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

105
105
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

405
405
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

496
496
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

141
141
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

781
781
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

319
319

Meer sportnieuws