Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

door
Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

Yannick Carrasco is dit seizoen opnieuw één van de beste linker wingbacks/flankspelers in de Spaanse competitie. De Rode Duivel, die in de belangstelling staat van verschillende clubs uit de Premier League, aast daarom al geruime tijd op een contractverlenging en -verbetering, maar voorlopig ondernemen de Colchoneros geen concrete actie. Volgens Fichajes wil de Spaanse topclub Leandro Trossard naar Madrid halen, die toevallig of niet op dezelfde positie speelt als Carrasco.


UNTOUCHABLE CARRASCO

Yannick Carrasco behoort tot de ‘untouchables’ van Diego Simeone. De Rode Duivel telt dit seizoen al 645 minuten bij Atlético Madrid en met dat aantal is hij samen met Marcos Llorente (697), Alvaro Morata (698), Jan Oblak (805), Koke (910), Reinildo Mandava (962) en Axel Witsel (974) één van de cruciale spelers van de Argentijnse topcoach. Carrasco is een essentiële pion in de tactiek van Simeone en hij maakt integraal deel uit de langetermijnplannen van de trainer.



Yannick Carrasco is zelfs onaantastbaar in het basiselftal van Atlético Madrid, waar hij een belangrijke rol vervult met zijn techniek, dribbels en overlappingen. Zijn profiel is daarom ook eerder uniek in de selectie van de Rojiblancos. Dat hij bovendien op meerdere posities uit de voeten kan, linker wingback, middenvelder, aanvaller en zelfs tweede spits, maakt van Carrasco een onmisbare speler voor Diego Simeone. El Cholo wil hem dan ook lang bij de club houden.

PINI ZAHAVI

Al valt het nog af te wachten hoe lang Diego Simeone wel nog zal kunnen rekenen op de diensten van Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt immers al maandenlang gelinkt aan een transfer: Chelsea, Tottenham, Newcastle en FC Barcelona werden bijvoorbeeld al genoemd in de buitenlandse media. Carrasco staat niet weigerachtig tegenover een mooie transfer naar de Premier League, maar ook niet tegenover een verlengd verblijf bij Atlético Madrid. Daar is hij namelijk een onbetwiste basisspeler, hij kan er op een hoog niveau voetballen én hij kan het goed vinden met Simeone. Maar dan moet er wel boter bij de vis komen natuurlijk.

Yannick Carrasco geldt immers als één van de beste spelers op zijn positie in de Spaanse competitie en zijn contract bij Atlético Madrid loopt nog tot eind volgend seizoen. Carrasco (29) staat dus voor een belangrijk kruispunt in zijn carrière en daarom nam hij in januari de bekende spelersmakelaar Pini Zahavi onder de arm, die ook andere toppers vertegenwoordigt zoals Robert Lewandowski (FC Barcelona), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Aleksandar Mitrovic (Fulham) en Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).



Pini Zahavi heeft een breed netwerk en toegang tot zowel elke topcompetitie en topclub. Daarmee toont Yannick Carrasco aan Atlético Madrid dat het hem menens is om ofwel een transfer te maken, ofwel om een contractverlenging met bijbehorende opslag af te dwingen. Verschillende clubs zouden ondertussen al contact opgenomen hebben met Zahavi om hun interesse in Carrasco kenbaar te maken. In het huidige contract van de Rode Duivel bij de Colchoneros staat momenteel een vastgelegde afkoopsom van 60 miljoen euro, wat op zich geen overdreven prijs is voor Carrasco.

CASHEN VOOR CARRASCO

Pini Zahavi wil Yannick Carrasco graag een nieuw contract laten ondertekenen bij Atlético Madrid en hij wil daarin een jaarlijks salaris van 7 miljoen euro netto uit de brand halen voor zijn cliënt. Met dat salaris zou Carrasco in één klap tot de grootverdieners behoren van de Rojiblancos, iets wat ook helemaal strookt met zijn sportieve belangrijkheid op het veld. Anderzijds heeft Atlético het niet al te breed op het financieel vlak. De contractuele heisa rond Antoine Griezmann, ook een sterkhouder in de ploeg van Diego Simeone, is daar een mooi voorbeeld van.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Atlético Madrid straks stevig wil cashen bij een verkoop van Yannick Carrasco. Met nog anderhalf jaar in zijn huidige contract, een actuele marktwaarde van 40 miljoen, en uitstekende sportieve prestaties, is hij namelijk gegeerd wild op de transfermarkt. En het clubbestuur van de Madrileense topclub zou er zelfs al uit zijn wat ze zullen doen met die vele miljoenen: volgens Fichajes moet niemand minder dan collega-Rode Duivel Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion) Carrasco’s gedoodverfde opvolger worden bij Atlético.

SUPERDEAL MET TROSSARD

Leandro Trossard maakt dit seizoen grote indruk in de Premier League, waar hij momenteel één van de meest beslissende spelers van de competitie is. Zijn recente glansprestatie op bezoek tegen Liverpool twee weken geleden, waarin hij een hattrick maakte, kreeg bijvoorbeeld veel weerklank over gans Europa. Atlético zou Trossard aan het eind van dit seizoen transfervrij kunnen overnemen van Brighton, en tegelijkertijd Yannick Carrasco te gelde kunnen maken voor tientallen miljoenen euro’s.



Op die manier kunnen de Rojiblancos een enorm lucratieve deal realiseren, zonder aan al te veel kwaliteit in te boeten. Diego Simeone loopt bijvoorbeeld erg hoog op met Yannick Carrasco, maar hij zou ook fan zijn van Leandro Trossard. Met deze Belgische wissel zou er alvast niet ingeboet worden op het gebied van kwaliteit. Daarnaast is Trossard óók multi-inzetbaar en kan hij op dezelfde posities uit de voeten zoals zijn collega-Rode Duivel: als linker wingback, middenvelder, aanvaller en ook als tweede spits.

LEES OOK: 'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

Is Trossard beter dan Carrasco?

Meest recent

Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

7
7
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

10
10
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

40
40
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

353
353
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

92
92
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

263
263
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

224
224
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

371
371
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

327
327
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

577
577
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

558
558
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

327
327
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

107
107
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

42
42
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

327
327
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

377
377
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

49
49
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

849
849
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

170
170
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

544
544
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

296
296
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

135
135
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

913
913
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

210
210

Meer sportnieuws