Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

door
Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

Yannick Carrasco is dit seizoen opnieuw één van de beste linker wingbacks/flankspelers in de Spaanse competitie. De Rode Duivel, die in de belangstelling staat van verschillende clubs uit de Premier League, aast daarom al geruime tijd op een contractverlenging en -verbetering, maar voorlopig ondernemen de Colchoneros geen concrete actie. Volgens Fichajes wil de Spaanse topclub Leandro Trossard naar Madrid halen, die toevallig of niet op dezelfde positie speelt als Carrasco.


UNTOUCHABLE CARRASCO

Yannick Carrasco behoort tot de ‘untouchables’ van Diego Simeone. De Rode Duivel telt dit seizoen al 645 minuten bij Atlético Madrid en met dat aantal is hij samen met Marcos Llorente (697), Alvaro Morata (698), Jan Oblak (805), Koke (910), Reinildo Mandava (962) en Axel Witsel (974) één van de cruciale spelers van de Argentijnse topcoach. Carrasco is een essentiële pion in de tactiek van Simeone en hij maakt integraal deel uit de langetermijnplannen van de trainer.



Yannick Carrasco is zelfs onaantastbaar in het basiselftal van Atlético Madrid, waar hij een belangrijke rol vervult met zijn techniek, dribbels en overlappingen. Zijn profiel is daarom ook eerder uniek in de selectie van de Rojiblancos. Dat hij bovendien op meerdere posities uit de voeten kan, linker wingback, middenvelder, aanvaller en zelfs tweede spits, maakt van Carrasco een onmisbare speler voor Diego Simeone. El Cholo wil hem dan ook lang bij de club houden.

PINI ZAHAVI

Al valt het nog af te wachten hoe lang Diego Simeone wel nog zal kunnen rekenen op de diensten van Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt immers al maandenlang gelinkt aan een transfer: Chelsea, Tottenham, Newcastle en FC Barcelona werden bijvoorbeeld al genoemd in de buitenlandse media. Carrasco staat niet weigerachtig tegenover een mooie transfer naar de Premier League, maar ook niet tegenover een verlengd verblijf bij Atlético Madrid. Daar is hij namelijk een onbetwiste basisspeler, hij kan er op een hoog niveau voetballen én hij kan het goed vinden met Simeone. Maar dan moet er wel boter bij de vis komen natuurlijk.

Yannick Carrasco geldt immers als één van de beste spelers op zijn positie in de Spaanse competitie en zijn contract bij Atlético Madrid loopt nog tot eind volgend seizoen. Carrasco (29) staat dus voor een belangrijk kruispunt in zijn carrière en daarom nam hij in januari de bekende spelersmakelaar Pini Zahavi onder de arm, die ook andere toppers vertegenwoordigt zoals Robert Lewandowski (FC Barcelona), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Aleksandar Mitrovic (Fulham) en Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).



Pini Zahavi heeft een breed netwerk en toegang tot zowel elke topcompetitie en topclub. Daarmee toont Yannick Carrasco aan Atlético Madrid dat het hem menens is om ofwel een transfer te maken, ofwel om een contractverlenging met bijbehorende opslag af te dwingen. Verschillende clubs zouden ondertussen al contact opgenomen hebben met Zahavi om hun interesse in Carrasco kenbaar te maken. In het huidige contract van de Rode Duivel bij de Colchoneros staat momenteel een vastgelegde afkoopsom van 60 miljoen euro, wat op zich geen overdreven prijs is voor Carrasco.

CASHEN VOOR CARRASCO

Pini Zahavi wil Yannick Carrasco graag een nieuw contract laten ondertekenen bij Atlético Madrid en hij wil daarin een jaarlijks salaris van 7 miljoen euro netto uit de brand halen voor zijn cliënt. Met dat salaris zou Carrasco in één klap tot de grootverdieners behoren van de Rojiblancos, iets wat ook helemaal strookt met zijn sportieve belangrijkheid op het veld. Anderzijds heeft Atlético het niet al te breed op het financieel vlak. De contractuele heisa rond Antoine Griezmann, ook een sterkhouder in de ploeg van Diego Simeone, is daar een mooi voorbeeld van.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Atlético Madrid straks stevig wil cashen bij een verkoop van Yannick Carrasco. Met nog anderhalf jaar in zijn huidige contract, een actuele marktwaarde van 40 miljoen, en uitstekende sportieve prestaties, is hij namelijk gegeerd wild op de transfermarkt. En het clubbestuur van de Madrileense topclub zou er zelfs al uit zijn wat ze zullen doen met die vele miljoenen: volgens Fichajes moet niemand minder dan collega-Rode Duivel Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion) Carrasco’s gedoodverfde opvolger worden bij Atlético.

SUPERDEAL MET TROSSARD

Leandro Trossard maakt dit seizoen grote indruk in de Premier League, waar hij momenteel één van de meest beslissende spelers van de competitie is. Zijn recente glansprestatie op bezoek tegen Liverpool twee weken geleden, waarin hij een hattrick maakte, kreeg bijvoorbeeld veel weerklank over gans Europa. Atlético zou Trossard aan het eind van dit seizoen transfervrij kunnen overnemen van Brighton, en tegelijkertijd Yannick Carrasco te gelde kunnen maken voor tientallen miljoenen euro’s.



Op die manier kunnen de Rojiblancos een enorm lucratieve deal realiseren, zonder aan al te veel kwaliteit in te boeten. Diego Simeone loopt bijvoorbeeld erg hoog op met Yannick Carrasco, maar hij zou ook fan zijn van Leandro Trossard. Met deze Belgische wissel zou er alvast niet ingeboet worden op het gebied van kwaliteit. Daarnaast is Trossard óók multi-inzetbaar en kan hij op dezelfde posities uit de voeten zoals zijn collega-Rode Duivel: als linker wingback, middenvelder, aanvaller en ook als tweede spits.

LEES OOK: Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Is Trossard beter dan Carrasco?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

17
17
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

47
47
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

86
86
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

150
150
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

218
218
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

82
82
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

63
63
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

154
154
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

481
481
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

191
191
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

724
724
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

179
179
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

156
156
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

228
228
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

652
652
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

365
365
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

304
304
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

319
319

Meer sportnieuws