Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

door
Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

Yannick Carrasco is dit seizoen opnieuw één van de beste linker wingbacks/flankspelers in de Spaanse competitie. De Rode Duivel, die in de belangstelling staat van verschillende clubs uit de Premier League, aast daarom al geruime tijd op een contractverlenging en -verbetering, maar voorlopig ondernemen de Colchoneros geen concrete actie. Volgens Fichajes wil de Spaanse topclub Leandro Trossard naar Madrid halen, die toevallig of niet op dezelfde positie speelt als Carrasco.


UNTOUCHABLE CARRASCO

Yannick Carrasco behoort tot de ‘untouchables’ van Diego Simeone. De Rode Duivel telt dit seizoen al 645 minuten bij Atlético Madrid en met dat aantal is hij samen met Marcos Llorente (697), Alvaro Morata (698), Jan Oblak (805), Koke (910), Reinildo Mandava (962) en Axel Witsel (974) één van de cruciale spelers van de Argentijnse topcoach. Carrasco is een essentiële pion in de tactiek van Simeone en hij maakt integraal deel uit de langetermijnplannen van de trainer.



Yannick Carrasco is zelfs onaantastbaar in het basiselftal van Atlético Madrid, waar hij een belangrijke rol vervult met zijn techniek, dribbels en overlappingen. Zijn profiel is daarom ook eerder uniek in de selectie van de Rojiblancos. Dat hij bovendien op meerdere posities uit de voeten kan, linker wingback, middenvelder, aanvaller en zelfs tweede spits, maakt van Carrasco een onmisbare speler voor Diego Simeone. El Cholo wil hem dan ook lang bij de club houden.

PINI ZAHAVI

Al valt het nog af te wachten hoe lang Diego Simeone wel nog zal kunnen rekenen op de diensten van Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt immers al maandenlang gelinkt aan een transfer: Chelsea, Tottenham, Newcastle en FC Barcelona werden bijvoorbeeld al genoemd in de buitenlandse media. Carrasco staat niet weigerachtig tegenover een mooie transfer naar de Premier League, maar ook niet tegenover een verlengd verblijf bij Atlético Madrid. Daar is hij namelijk een onbetwiste basisspeler, hij kan er op een hoog niveau voetballen én hij kan het goed vinden met Simeone. Maar dan moet er wel boter bij de vis komen natuurlijk.

Yannick Carrasco geldt immers als één van de beste spelers op zijn positie in de Spaanse competitie en zijn contract bij Atlético Madrid loopt nog tot eind volgend seizoen. Carrasco (29) staat dus voor een belangrijk kruispunt in zijn carrière en daarom nam hij in januari de bekende spelersmakelaar Pini Zahavi onder de arm, die ook andere toppers vertegenwoordigt zoals Robert Lewandowski (FC Barcelona), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Aleksandar Mitrovic (Fulham) en Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).



Pini Zahavi heeft een breed netwerk en toegang tot zowel elke topcompetitie en topclub. Daarmee toont Yannick Carrasco aan Atlético Madrid dat het hem menens is om ofwel een transfer te maken, ofwel om een contractverlenging met bijbehorende opslag af te dwingen. Verschillende clubs zouden ondertussen al contact opgenomen hebben met Zahavi om hun interesse in Carrasco kenbaar te maken. In het huidige contract van de Rode Duivel bij de Colchoneros staat momenteel een vastgelegde afkoopsom van 60 miljoen euro, wat op zich geen overdreven prijs is voor Carrasco.

CASHEN VOOR CARRASCO

Pini Zahavi wil Yannick Carrasco graag een nieuw contract laten ondertekenen bij Atlético Madrid en hij wil daarin een jaarlijks salaris van 7 miljoen euro netto uit de brand halen voor zijn cliënt. Met dat salaris zou Carrasco in één klap tot de grootverdieners behoren van de Rojiblancos, iets wat ook helemaal strookt met zijn sportieve belangrijkheid op het veld. Anderzijds heeft Atlético het niet al te breed op het financieel vlak. De contractuele heisa rond Antoine Griezmann, ook een sterkhouder in de ploeg van Diego Simeone, is daar een mooi voorbeeld van.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Atlético Madrid straks stevig wil cashen bij een verkoop van Yannick Carrasco. Met nog anderhalf jaar in zijn huidige contract, een actuele marktwaarde van 40 miljoen, en uitstekende sportieve prestaties, is hij namelijk gegeerd wild op de transfermarkt. En het clubbestuur van de Madrileense topclub zou er zelfs al uit zijn wat ze zullen doen met die vele miljoenen: volgens Fichajes moet niemand minder dan collega-Rode Duivel Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion) Carrasco’s gedoodverfde opvolger worden bij Atlético.

SUPERDEAL MET TROSSARD

Leandro Trossard maakt dit seizoen grote indruk in de Premier League, waar hij momenteel één van de meest beslissende spelers van de competitie is. Zijn recente glansprestatie op bezoek tegen Liverpool twee weken geleden, waarin hij een hattrick maakte, kreeg bijvoorbeeld veel weerklank over gans Europa. Atlético zou Trossard aan het eind van dit seizoen transfervrij kunnen overnemen van Brighton, en tegelijkertijd Yannick Carrasco te gelde kunnen maken voor tientallen miljoenen euro’s.



Op die manier kunnen de Rojiblancos een enorm lucratieve deal realiseren, zonder aan al te veel kwaliteit in te boeten. Diego Simeone loopt bijvoorbeeld erg hoog op met Yannick Carrasco, maar hij zou ook fan zijn van Leandro Trossard. Met deze Belgische wissel zou er alvast niet ingeboet worden op het gebied van kwaliteit. Daarnaast is Trossard óók multi-inzetbaar en kan hij op dezelfde posities uit de voeten zoals zijn collega-Rode Duivel: als linker wingback, middenvelder, aanvaller en ook als tweede spits.

LEES OOK: 'De Cuyper ontploft: Brighton in alarmfase rood'

Is Trossard beter dan Carrasco?

Meest recent

Hayen haalt uit na Bayern: drie Club-spelers geviseerd

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een verwachte nederlaag geleden. Op het veld ...

65
65
Bruggeling verzuipt in München: kranten delen 4 op 10 uit

Club Brugge is woensdagavond stevig op zijn limieten gebotst in de Champions League. Op het veld van ...

67
67
UCL: Courtois cruciaal, Lavia vernedert Ajax én Liverpool leeft weer

De tweede speeldag van de League Phase van de Champions League was geen succes voor de Belgische ...

37
37
Bayern genadig: machteloos Club ontsnapt aan monsternederlaag

Club Brugge KV heeft woensdagavond de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Champions League. ...

68
68
Jackers de mist in op Bayern? Boeckx velt duidelijk verdict

Club Brugge werd woensdagavond al snel met de neus op de feiten gedrukt op het veld van Bayern ...

170
170
Onthuld: 'Deze Rode Duivels nu al zeker van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

151
151
Club ziet sterren in München: tweetal krijgt veeg uit de pan

Club Brugge maakte de voorbije seizoenen behoorlijk wat indruk in de Champions League, maar de kloof ...

240
240
Rampstart Club Brugge: Beierse pletwals slaat genadeloos toe

In de Champions League was het woensdagavond uitkijken naar hoe Club Brugge het er vanaf zou brengen ...

65
65
Keiharde reality check Union: "Grote teleurstelling"

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

93
93
Union gewaarschuwd: Osimhen slacht Noren persoonlijk af

In de Champions League stonden woensdag opnieuw twee duels in de vooravond op het programma. Daarin ...

57
57
"Oliedom" - Noa Lang ontketent relletje bij Napoli

SSC Napoli kreeg dinsdagavond een pak voor de broek van PSV en verloor in de Champions League met ...

106
106
Groot alarm bij AA Gent: "Het was dramatisch"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

288
288
'Verschaeren verlaat Anderlecht voor verrassende bestemming'

Bij Anderlecht werd de voorbije transferzomer onder meer beheerst door de onzekerheid rond ...

376
376
Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Om 20u45 staat Club Brugge voor een loodzware opdracht in de Champions League. Het moet op bezoek ...

103
103
OH Leuven moet alweer enorme domper slikken

Het zit OH Leuven dit seizoen nog niet mee. Het pakte tot dusver amper 8 op 33 en staat daardoor op ...

51
51
"Club Brugge of Union? Hun werkwijze bevalt het meest"

Net als vorig jaar lijkt het er sterk op dat de titelstrijd in de Jupiler Pro League dit seizoen ...

228
228
Fink ziet groot voordeel voor Genk in Europa

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren, met vorig weekend opnieuw puntenverlies in ...

104
104
'Anderlecht ziet opgelopen blauwtje nog pijnlijker worden'

Er was de voorbije weken al veel te doen over de zomermercato van Anderlecht, want die heeft ...

185
185
Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Hij is de stem van het Belgische voetbal — een man die spanning kan maken uit een ...

53
53
Goed voorbeeld: Club NXT maakt indruk en stunt op Bayern

Club Brugge wacht om 20u45 een loodzware opdracht in de Champions League, want het moet proberen om ...

236
236
‘Paniekdeal Kompany: dramatische waarheid komt boven’

Bayern München trok dinsdag zélf de stekker uit het ‘Exit-Kompany’-verhaal: ...

237
237
Nog verrassing bij Rode Duivels? "Ik denk aan het WK"

De Rode Duivels mogen volgende zomer zo goed als zeker naar het WK na hun zege in Wales. Ze moeten ...

60
60
'OH Leuven kiest tussen twee bekende namen als coach'

OH Leuven kent een zeer moeilijk seizoen en bengelt pas op de voorlaatste plaats in de Jupiler Pro ...

171
171
Haatstorm treft Olivier Deschacht: "Is hij het lief van...?"

Voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht ligt zwaar onder vuur. Na een opvallend loyaliteitsparcours ...

127
127
Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Club Brugge kijkt woensdagavond Bayern München in de ogen namens de Champions League. ...

133
133

Meer sportnieuws