Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

door
Duivelse transfercarrousel bij Atlético Madrid

Yannick Carrasco is dit seizoen opnieuw één van de beste linker wingbacks/flankspelers in de Spaanse competitie. De Rode Duivel, die in de belangstelling staat van verschillende clubs uit de Premier League, aast daarom al geruime tijd op een contractverlenging en -verbetering, maar voorlopig ondernemen de Colchoneros geen concrete actie. Volgens Fichajes wil de Spaanse topclub Leandro Trossard naar Madrid halen, die toevallig of niet op dezelfde positie speelt als Carrasco.


UNTOUCHABLE CARRASCO

Yannick Carrasco behoort tot de ‘untouchables’ van Diego Simeone. De Rode Duivel telt dit seizoen al 645 minuten bij Atlético Madrid en met dat aantal is hij samen met Marcos Llorente (697), Alvaro Morata (698), Jan Oblak (805), Koke (910), Reinildo Mandava (962) en Axel Witsel (974) één van de cruciale spelers van de Argentijnse topcoach. Carrasco is een essentiële pion in de tactiek van Simeone en hij maakt integraal deel uit de langetermijnplannen van de trainer.



Yannick Carrasco is zelfs onaantastbaar in het basiselftal van Atlético Madrid, waar hij een belangrijke rol vervult met zijn techniek, dribbels en overlappingen. Zijn profiel is daarom ook eerder uniek in de selectie van de Rojiblancos. Dat hij bovendien op meerdere posities uit de voeten kan, linker wingback, middenvelder, aanvaller en zelfs tweede spits, maakt van Carrasco een onmisbare speler voor Diego Simeone. El Cholo wil hem dan ook lang bij de club houden.

PINI ZAHAVI

Al valt het nog af te wachten hoe lang Diego Simeone wel nog zal kunnen rekenen op de diensten van Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt immers al maandenlang gelinkt aan een transfer: Chelsea, Tottenham, Newcastle en FC Barcelona werden bijvoorbeeld al genoemd in de buitenlandse media. Carrasco staat niet weigerachtig tegenover een mooie transfer naar de Premier League, maar ook niet tegenover een verlengd verblijf bij Atlético Madrid. Daar is hij namelijk een onbetwiste basisspeler, hij kan er op een hoog niveau voetballen én hij kan het goed vinden met Simeone. Maar dan moet er wel boter bij de vis komen natuurlijk.

Yannick Carrasco geldt immers als één van de beste spelers op zijn positie in de Spaanse competitie en zijn contract bij Atlético Madrid loopt nog tot eind volgend seizoen. Carrasco (29) staat dus voor een belangrijk kruispunt in zijn carrière en daarom nam hij in januari de bekende spelersmakelaar Pini Zahavi onder de arm, die ook andere toppers vertegenwoordigt zoals Robert Lewandowski (FC Barcelona), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Aleksandar Mitrovic (Fulham) en Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham).



Pini Zahavi heeft een breed netwerk en toegang tot zowel elke topcompetitie en topclub. Daarmee toont Yannick Carrasco aan Atlético Madrid dat het hem menens is om ofwel een transfer te maken, ofwel om een contractverlenging met bijbehorende opslag af te dwingen. Verschillende clubs zouden ondertussen al contact opgenomen hebben met Zahavi om hun interesse in Carrasco kenbaar te maken. In het huidige contract van de Rode Duivel bij de Colchoneros staat momenteel een vastgelegde afkoopsom van 60 miljoen euro, wat op zich geen overdreven prijs is voor Carrasco.

CASHEN VOOR CARRASCO

Pini Zahavi wil Yannick Carrasco graag een nieuw contract laten ondertekenen bij Atlético Madrid en hij wil daarin een jaarlijks salaris van 7 miljoen euro netto uit de brand halen voor zijn cliënt. Met dat salaris zou Carrasco in één klap tot de grootverdieners behoren van de Rojiblancos, iets wat ook helemaal strookt met zijn sportieve belangrijkheid op het veld. Anderzijds heeft Atlético het niet al te breed op het financieel vlak. De contractuele heisa rond Antoine Griezmann, ook een sterkhouder in de ploeg van Diego Simeone, is daar een mooi voorbeeld van.



Het zou dus zomaar eens kunnen dat Atlético Madrid straks stevig wil cashen bij een verkoop van Yannick Carrasco. Met nog anderhalf jaar in zijn huidige contract, een actuele marktwaarde van 40 miljoen, en uitstekende sportieve prestaties, is hij namelijk gegeerd wild op de transfermarkt. En het clubbestuur van de Madrileense topclub zou er zelfs al uit zijn wat ze zullen doen met die vele miljoenen: volgens Fichajes moet niemand minder dan collega-Rode Duivel Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion) Carrasco’s gedoodverfde opvolger worden bij Atlético.

SUPERDEAL MET TROSSARD

Leandro Trossard maakt dit seizoen grote indruk in de Premier League, waar hij momenteel één van de meest beslissende spelers van de competitie is. Zijn recente glansprestatie op bezoek tegen Liverpool twee weken geleden, waarin hij een hattrick maakte, kreeg bijvoorbeeld veel weerklank over gans Europa. Atlético zou Trossard aan het eind van dit seizoen transfervrij kunnen overnemen van Brighton, en tegelijkertijd Yannick Carrasco te gelde kunnen maken voor tientallen miljoenen euro’s.



Op die manier kunnen de Rojiblancos een enorm lucratieve deal realiseren, zonder aan al te veel kwaliteit in te boeten. Diego Simeone loopt bijvoorbeeld erg hoog op met Yannick Carrasco, maar hij zou ook fan zijn van Leandro Trossard. Met deze Belgische wissel zou er alvast niet ingeboet worden op het gebied van kwaliteit. Daarnaast is Trossard óók multi-inzetbaar en kan hij op dezelfde posities uit de voeten zoals zijn collega-Rode Duivel: als linker wingback, middenvelder, aanvaller en ook als tweede spits.

LEES OOK: ‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

Is Trossard beter dan Carrasco?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

90
90
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

231
231
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

203
203
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

314
314
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

564
564
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

174
174
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1310
1310
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

593
593
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

162
162
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws