Mazzu vindt de oplossing maar heeft een nieuw probleem

250 stemmen
Mazzu vindt de oplossing maar heeft een nieuw probleem

Felice Mazzu heeft mogelijk dé oplossing gevonden om Anderlecht eindelijk op een aanvaardbaar niveau te laten spelen. Hij schakelde over naar een viermansdefensie. Maar dat heeft ook grote gevolgen.


Jan Mulder vond de transfer van Jan Vertonghen maar niets omdat Anderlecht al Wesley Hoedt en Hannes Delcroix heeft. Bovendien laat de 16-jarige Ethan Butera bij de beloften zien dat we hem volgend jaar wellicht bij de A-kern kunnen verwachten. Hij speelt daar als linker centrale verdediger in een driemansdefensie en maakt héél veel indruk.

HOEDT EN DELCROIX

Mazzu speelde met twee linkspoten in een driemansdefensie, maar als Mazzu zijn vier verdedigers blijft behouden, dreigen er nu twee naast de boot te vallen. Zeno Debast is een vaste waarde als rechter centrale verdediger, al kan Delcroix daar ook spelen. Dat bewees hij al onder Vincent Kompany. Maar naast Debast heeft Mazzu nu de keuze uit Vertonghen, Delcroix en Hoedt. Delcroix speelde sterk tegen West Ham United (in een driemansdefensie) en tegen KV Mechelen (viermansdefensie).

Hoedt was vorig jaar goed in een 4-2-2-2, maar het was duidelijk dat het systeem van Mazzu niets was voor hem. Daar kwamen zijn zwakke punten: zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid te fel tot uiting. De Nederlander lijkt het kind van de rekening te gaan worden, net als Delcroix. Vertonghen zal wellicht naast Debast gaan aantreden. De Rode Duivel speelde bij Benfica al in dit systeem en zou er goed tot zijn recht komen.

N’DIAYE

Anderlecht heeft dus een luxeprobleem achterin. Vertonghen of Delcroix op de linksachter uitspelen zou kunnen, maar is niet ideaal. Vertonghen speelde er zeer lang in zijn carrière, maar hij heeft niet meer die snelheid en explosiviteit. Delcroix speelde er even tegen KV Mechelen, maar hij is een centrale verdediger. Delcroix is ook geen explosieve speler, hij is op de lange afstand wel snel, en heeft niet de vereiste kwaliteiten als flankspeler. Hij is een centrale verdediger.

Moussa N’Diaye heeft die kwaliteiten wel en was een openbaring in Mechelen. Goede voorzet, goede voeten, goed op de korte ruimte, snel en defensief trok hij zijn streng. Voor het evenwicht in het team is het duidelijk dat N’Diaye, een zuivere linksachter, de beste keuze is als linksachter. Hoedt en Delcroix lijken dus bankzitter te gaan worden. Gelukkig volgt er een druk programma, dus ze zullen wel nog aan bod komen. Maar de oplossing voor de ploeg, lijkt dus een probleem te worden voor Delcroix en Hoedt. Al is dergelijk luxeprobleem uiteraard veel beter dan de andere problemen die Mazzu de afgelopen weken had.

CR

LEES OOK: 'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Wie moet naast Debast komen te staan?

Meest recent

Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

20
20
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

98
98
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

203
203
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

56
56
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

235
235
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

419
419
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

265
265
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

365
365
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

489
489
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

597
597
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

686
686
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

83
83
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

265
265
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

340
340
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1007
1007
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

53
53
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

819
819
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

525
525
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

383
383
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

921
921
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

180
180
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

230
230
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

717
717
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

812
812

Meer sportnieuws