Mazzu vindt de oplossing maar heeft een nieuw probleem

door
Mazzu vindt de oplossing maar heeft een nieuw probleem

Felice Mazzu heeft mogelijk dé oplossing gevonden om Anderlecht eindelijk op een aanvaardbaar niveau te laten spelen. Hij schakelde over naar een viermansdefensie. Maar dat heeft ook grote gevolgen.


Jan Mulder vond de transfer van Jan Vertonghen maar niets omdat Anderlecht al Wesley Hoedt en Hannes Delcroix heeft. Bovendien laat de 16-jarige Ethan Butera bij de beloften zien dat we hem volgend jaar wellicht bij de A-kern kunnen verwachten. Hij speelt daar als linker centrale verdediger in een driemansdefensie en maakt héél veel indruk.

HOEDT EN DELCROIX

Mazzu speelde met twee linkspoten in een driemansdefensie, maar als Mazzu zijn vier verdedigers blijft behouden, dreigen er nu twee naast de boot te vallen. Zeno Debast is een vaste waarde als rechter centrale verdediger, al kan Delcroix daar ook spelen. Dat bewees hij al onder Vincent Kompany. Maar naast Debast heeft Mazzu nu de keuze uit Vertonghen, Delcroix en Hoedt. Delcroix speelde sterk tegen West Ham United (in een driemansdefensie) en tegen KV Mechelen (viermansdefensie).

Hoedt was vorig jaar goed in een 4-2-2-2, maar het was duidelijk dat het systeem van Mazzu niets was voor hem. Daar kwamen zijn zwakke punten: zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid te fel tot uiting. De Nederlander lijkt het kind van de rekening te gaan worden, net als Delcroix. Vertonghen zal wellicht naast Debast gaan aantreden. De Rode Duivel speelde bij Benfica al in dit systeem en zou er goed tot zijn recht komen.

N’DIAYE

Anderlecht heeft dus een luxeprobleem achterin. Vertonghen of Delcroix op de linksachter uitspelen zou kunnen, maar is niet ideaal. Vertonghen speelde er zeer lang in zijn carrière, maar hij heeft niet meer die snelheid en explosiviteit. Delcroix speelde er even tegen KV Mechelen, maar hij is een centrale verdediger. Delcroix is ook geen explosieve speler, hij is op de lange afstand wel snel, en heeft niet de vereiste kwaliteiten als flankspeler. Hij is een centrale verdediger.

Moussa N’Diaye heeft die kwaliteiten wel en was een openbaring in Mechelen. Goede voorzet, goede voeten, goed op de korte ruimte, snel en defensief trok hij zijn streng. Voor het evenwicht in het team is het duidelijk dat N’Diaye, een zuivere linksachter, de beste keuze is als linksachter. Hoedt en Delcroix lijken dus bankzitter te gaan worden. Gelukkig volgt er een druk programma, dus ze zullen wel nog aan bod komen. Maar de oplossing voor de ploeg, lijkt dus een probleem te worden voor Delcroix en Hoedt. Al is dergelijk luxeprobleem uiteraard veel beter dan de andere problemen die Mazzu de afgelopen weken had.

CR

LEES OOK: Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Wie moet naast Debast komen te staan?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

37
37
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

70
70
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

98
98
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

38
38
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

132
132
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

58
58
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

130
130
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

66
66
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

115
115
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

31
31
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

148
148
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

569
569
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

175
175
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

503
503
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

91
91
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

486
486
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

135
135
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

365
365
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

141
141
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

285
285
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

316
316
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

814
814
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

99
99
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws