Vandenbempt onder de indruk: "Een meerwaarde voor de JPL"

217 stemmen
Vandenbempt onder de indruk:

Voor het seizoen bestempelden we STVV en KVC Westerlo als mogelijke revelaties voor dit seizoen. STVV is nog wat wisselvallig, terwijl Westerlo de verwachtingen inlost. Peter Vandenbempt is onder de indruk.


De Kemphanen boekten een 12 op 12 en wonnen al van Standard, RSC Anderlecht en Club Brugge. Een 'giant killer'. Westerlo heeft een steengoede ploeg en Jonas De Roeck maakt indruk. Vandenbempt is dan ook terecht lovend over de promovendus.

DE ROECK MAAKT INDRUK

"Zodra het kon, liet Westerlo zien dat het echt goed kan voetballen. Het is een elftal met veel snelheid en techniek. Nadat Club zijn greep had gelost, viel ook het knappe positiespel op. Westerlo is een mooie, frisse ploeg en heeft met Jonas De Roeck een coach die weinig lawaai maakt, bescheiden is en door specialisten in het voetbal terecht heel hoog wordt ingeschat. Het is natuurlijk een minder opvallend verhaal dan dat van Union vorig jaar. Ik denk ook niet dat Westerlo vicekampioen zal worden, toch is het een mooie aanwinst voor de Jupiler Pro League", vertelt hij aan Sporza.

Westerlo staat op een knappe zesde plaats en top acht lijkt de ambitie te mogen worden. Het eerste doel is het behoud, maar deze ploeg is te sterk om dit seizoen nog in degradatiezorgen te komen. Westerlo heeft met spelers als Sinan Bolat, Nacer Chadli en Kyle Foster jongens in de rangen die menig topclub graag zou willen hebben. Daarnaast is er ook nog heel wat talent aanwezig, zoals onder meer Maxim De Cuyper.

LEES OOK: Westerlo neemt afscheid van verdediger

Gaat Westerlo de top acht halen?

Meest recent

Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

18
18
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

8
8
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

67
67
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

105
105
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

382
382
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

117
117
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

77
77
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

48
48
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

301
301
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

278
278
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

700
700
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

140
140
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

461
461
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

134
134
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

154
154
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

685
685
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

802
802
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

355
355
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

414
414
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

249
249
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

179
179

Meer sportnieuws