Nieuwe sleutelpion Anderlecht: "Met hem veel makkelijker"

door
Nieuwe sleutelpion Anderlecht:

Anderlecht is er zondag op het nippertje toch wat in geslaagd om de crisis te bezweren met een 1-3-zege op KV Mechelen. Het begon nochtans rampzalig en stond halfweg 1-0 in het krijt, maar na enkele tactische ingrepen van Felice Mazzu kantelde de partij na rust helemaal.


De trainer bracht halfweg Stroeykens in de ploeg voor Hoedt en gaf zo eindelijk toe aan de roep van de fans om met vier achterin te gaan spelen. Dat leverde ook meteen resultaat op, want Stroeykens scoorde prompt twee keer en Anderlecht ging ook beter voetballen. De vraag is nu of Mazzu in de volgende wedstrijden ook zal vasthouden aan de viermansdefensie.

Eén speler lijkt alvast een sleutelrol te gaan spelen in dat plan: Moussa N'Diaye. De 20-jarige Senegalees kwam in Mechelen voor het eerst aan de aftrap, aanvankelijk op de linkerflank in een 3-5-2. Links in een verdediging met vier kwam hij in de tweede helft echter een pak beter uit de verf en hij gaf ook nog de assist voor de 1-3 van Silva. Ook Mazzu stelde vast dat N'Diaye een cruciale rol speelde. "Met hem was het veel makkelijker om met vier achterin te spelen", aldus de coach bij La Dernière Heure.

GEEN ALTERNATIEF
Mazzu zal in ieder geval wel moeten hopen dat N'Diaye deze lijn kan doortrekken en fit blijft als hij wil vasthouden aan een verdediging met vier, want een andere optie heeft hij op de linksachter niet. Amuzu speelde tot dusver doorgaans op links, maar is nog te zeer een aanvaller, terwijl Sadiki daar tegen zijn voet moet spelen. Mocht N'Diaye niet beschikbaar zijn, zou Mazzu al moeten teruggrijpen naar een linksvoetige centrale verdediger als Delcroix, Vertonghen of Hoedt op linksback. 

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Moet Mazzu vasthouden aan de verdediging met vier?

Meest recent

'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

5
5
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

17
17
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

143
143
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

29
29
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

116
116
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

140
140
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

44
44
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

18
18
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

47
47
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

160
160
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

80
80
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

57
57
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

86
86
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

339
339
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

37
37
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

157
157
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

42
42
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

47
47
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

134
134
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

264
264
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

325
325
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

222
222
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

130
130
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

57
57

Meer sportnieuws