Nieuwe sleutelpion Anderlecht: "Met hem veel makkelijker"

door
Nieuwe sleutelpion Anderlecht:

Anderlecht is er zondag op het nippertje toch wat in geslaagd om de crisis te bezweren met een 1-3-zege op KV Mechelen. Het begon nochtans rampzalig en stond halfweg 1-0 in het krijt, maar na enkele tactische ingrepen van Felice Mazzu kantelde de partij na rust helemaal.


De trainer bracht halfweg Stroeykens in de ploeg voor Hoedt en gaf zo eindelijk toe aan de roep van de fans om met vier achterin te gaan spelen. Dat leverde ook meteen resultaat op, want Stroeykens scoorde prompt twee keer en Anderlecht ging ook beter voetballen. De vraag is nu of Mazzu in de volgende wedstrijden ook zal vasthouden aan de viermansdefensie.

Eén speler lijkt alvast een sleutelrol te gaan spelen in dat plan: Moussa N'Diaye. De 20-jarige Senegalees kwam in Mechelen voor het eerst aan de aftrap, aanvankelijk op de linkerflank in een 3-5-2. Links in een verdediging met vier kwam hij in de tweede helft echter een pak beter uit de verf en hij gaf ook nog de assist voor de 1-3 van Silva. Ook Mazzu stelde vast dat N'Diaye een cruciale rol speelde. "Met hem was het veel makkelijker om met vier achterin te spelen", aldus de coach bij La Dernière Heure.

GEEN ALTERNATIEF
Mazzu zal in ieder geval wel moeten hopen dat N'Diaye deze lijn kan doortrekken en fit blijft als hij wil vasthouden aan een verdediging met vier, want een andere optie heeft hij op de linksachter niet. Amuzu speelde tot dusver doorgaans op links, maar is nog te zeer een aanvaller, terwijl Sadiki daar tegen zijn voet moet spelen. Mocht N'Diaye niet beschikbaar zijn, zou Mazzu al moeten teruggrijpen naar een linksvoetige centrale verdediger als Delcroix, Vertonghen of Hoedt op linksback. 

LEES OOK: Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

Moet Mazzu vasthouden aan de verdediging met vier?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

0
0
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

53
53
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

373
373
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

33
33
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

20
20
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

139
139
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

139
139
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

105
105
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

47
47
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

167
167
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

37
37
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

131
131
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

555
555
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

326
326
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

289
289
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

255
255
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

248
248
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

474
474
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

308
308
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

111
111
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

143
143

Meer sportnieuws