Nieuwe sleutelpion Anderlecht: "Met hem veel makkelijker"

door
Nieuwe sleutelpion Anderlecht:

Anderlecht is er zondag op het nippertje toch wat in geslaagd om de crisis te bezweren met een 1-3-zege op KV Mechelen. Het begon nochtans rampzalig en stond halfweg 1-0 in het krijt, maar na enkele tactische ingrepen van Felice Mazzu kantelde de partij na rust helemaal.


De trainer bracht halfweg Stroeykens in de ploeg voor Hoedt en gaf zo eindelijk toe aan de roep van de fans om met vier achterin te gaan spelen. Dat leverde ook meteen resultaat op, want Stroeykens scoorde prompt twee keer en Anderlecht ging ook beter voetballen. De vraag is nu of Mazzu in de volgende wedstrijden ook zal vasthouden aan de viermansdefensie.

Eén speler lijkt alvast een sleutelrol te gaan spelen in dat plan: Moussa N'Diaye. De 20-jarige Senegalees kwam in Mechelen voor het eerst aan de aftrap, aanvankelijk op de linkerflank in een 3-5-2. Links in een verdediging met vier kwam hij in de tweede helft echter een pak beter uit de verf en hij gaf ook nog de assist voor de 1-3 van Silva. Ook Mazzu stelde vast dat N'Diaye een cruciale rol speelde. "Met hem was het veel makkelijker om met vier achterin te spelen", aldus de coach bij La Dernière Heure.

GEEN ALTERNATIEF
Mazzu zal in ieder geval wel moeten hopen dat N'Diaye deze lijn kan doortrekken en fit blijft als hij wil vasthouden aan een verdediging met vier, want een andere optie heeft hij op de linksachter niet. Amuzu speelde tot dusver doorgaans op links, maar is nog te zeer een aanvaller, terwijl Sadiki daar tegen zijn voet moet spelen. Mocht N'Diaye niet beschikbaar zijn, zou Mazzu al moeten teruggrijpen naar een linksvoetige centrale verdediger als Delcroix, Vertonghen of Hoedt op linksback. 

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Moet Mazzu vasthouden aan de verdediging met vier?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

44
44
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

31
31
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

29
29
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

29
29
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

443
443
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

365
365
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

129
129
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

178
178
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

138
138
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

107
107
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

308
308
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

516
516
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

378
378
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

525
525
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

461
461
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

395
395

Meer sportnieuws