Nieuwe sleutelpion Anderlecht: "Met hem veel makkelijker"

door
Nieuwe sleutelpion Anderlecht:

Anderlecht is er zondag op het nippertje toch wat in geslaagd om de crisis te bezweren met een 1-3-zege op KV Mechelen. Het begon nochtans rampzalig en stond halfweg 1-0 in het krijt, maar na enkele tactische ingrepen van Felice Mazzu kantelde de partij na rust helemaal.


De trainer bracht halfweg Stroeykens in de ploeg voor Hoedt en gaf zo eindelijk toe aan de roep van de fans om met vier achterin te gaan spelen. Dat leverde ook meteen resultaat op, want Stroeykens scoorde prompt twee keer en Anderlecht ging ook beter voetballen. De vraag is nu of Mazzu in de volgende wedstrijden ook zal vasthouden aan de viermansdefensie.

Eén speler lijkt alvast een sleutelrol te gaan spelen in dat plan: Moussa N'Diaye. De 20-jarige Senegalees kwam in Mechelen voor het eerst aan de aftrap, aanvankelijk op de linkerflank in een 3-5-2. Links in een verdediging met vier kwam hij in de tweede helft echter een pak beter uit de verf en hij gaf ook nog de assist voor de 1-3 van Silva. Ook Mazzu stelde vast dat N'Diaye een cruciale rol speelde. "Met hem was het veel makkelijker om met vier achterin te spelen", aldus de coach bij La Dernière Heure.

GEEN ALTERNATIEF
Mazzu zal in ieder geval wel moeten hopen dat N'Diaye deze lijn kan doortrekken en fit blijft als hij wil vasthouden aan een verdediging met vier, want een andere optie heeft hij op de linksachter niet. Amuzu speelde tot dusver doorgaans op links, maar is nog te zeer een aanvaller, terwijl Sadiki daar tegen zijn voet moet spelen. Mocht N'Diaye niet beschikbaar zijn, zou Mazzu al moeten teruggrijpen naar een linksvoetige centrale verdediger als Delcroix, Vertonghen of Hoedt op linksback. 

LEES OOK: Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

Moet Mazzu vasthouden aan de verdediging met vier?

Meest recent

Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

63
63
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

29
29
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

195
195
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

123
123
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

155
155
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

315
315
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

84
84
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

275
275
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

233
233
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

459
459
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

141
141
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

444
444
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

102
102
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

67
67
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

235
235
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

60
60
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

163
163
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

193
193
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

95
95
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

341
341
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

577
577
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

108
108
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

540
540
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

139
139

Meer sportnieuws