Brys jaagt eigen speler met succes op stang: "Ik wil spelen"

45 stemmen
Brys jaagt eigen speler met succes op stang:

OH Leuven blijft voorlopig één van de revelaties in de Jupiler Pro League. Het wipte zaterdag weer naar een voorlopige vierde plaats in het klassement dankzij een spectaculaire zege op het veld van Zulte Waregem. Halfweg keek OHL nochtans tegen een achterstand aan tegen de rode lantaarn, maar in de tweede helft ging het nog van 1-0 naar 2-5.


De ommekeer was in grote mate te danken aan twee gouden wissels van Brys. De trainer gooide bij de rust Mario Gonzalez en Sofian Kiyine in de strijd en zij deden de match kantelen. Kiyine was goed voor een doelpunt en een assist, Gonzalez gaf ook een assist maar liet vooral een hattrick optekenen. De Spanjaard laat zo indrukwekkende cijfers optekenen: zes goals in zes wedstrijden, goed voor gemiddeld een doelpunt om de 67 minuten.

Aan de Gaverbeek slaagde Brys er met succes in om zijn spits te prikkelen. "Ik was een beetje geënerveerd. Dat is normaal, want ik wil spelen", verklaarde Gonzalez immers aan Sporza. "De trainer had beslist om Nsingi te zetten en hij heeft in de eerste helft ook goed gespeeld. Ik was klaar om de ploeg te helpen."

BRIO
Brys kon dan weer niet anders dan met lof naar zijn invallers strooien. "De spelers die erin gekomen zijn, hebben hun rol met brio gespeeld. Dat trekt de ploeg naar omhoog", stelde de trainer vast. "Dan zie je dat er meer rust en meer controle is. Ze hebben geweldig gereageerd. Het is een mooie overwinning voor de spelers."

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Zal Gonzalez dit gemiddelde kunnen aanhouden?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

1
1
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

28
28
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

223
223
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

366
366
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

50
50
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

516
516
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

182
182
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

78
78
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

676
676
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

694
694
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

136
136
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

274
274
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

124
124
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

539
539
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

192
192
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

138
138
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

817
817
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

358
358
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

720
720
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

604
604
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

878
878
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

237
237
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

168
168
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

772
772

Meer sportnieuws