Brys jaagt eigen speler met succes op stang: "Ik wil spelen"

45 stemmen
Brys jaagt eigen speler met succes op stang:

OH Leuven blijft voorlopig één van de revelaties in de Jupiler Pro League. Het wipte zaterdag weer naar een voorlopige vierde plaats in het klassement dankzij een spectaculaire zege op het veld van Zulte Waregem. Halfweg keek OHL nochtans tegen een achterstand aan tegen de rode lantaarn, maar in de tweede helft ging het nog van 1-0 naar 2-5.


De ommekeer was in grote mate te danken aan twee gouden wissels van Brys. De trainer gooide bij de rust Mario Gonzalez en Sofian Kiyine in de strijd en zij deden de match kantelen. Kiyine was goed voor een doelpunt en een assist, Gonzalez gaf ook een assist maar liet vooral een hattrick optekenen. De Spanjaard laat zo indrukwekkende cijfers optekenen: zes goals in zes wedstrijden, goed voor gemiddeld een doelpunt om de 67 minuten.

Aan de Gaverbeek slaagde Brys er met succes in om zijn spits te prikkelen. "Ik was een beetje geënerveerd. Dat is normaal, want ik wil spelen", verklaarde Gonzalez immers aan Sporza. "De trainer had beslist om Nsingi te zetten en hij heeft in de eerste helft ook goed gespeeld. Ik was klaar om de ploeg te helpen."

BRIO
Brys kon dan weer niet anders dan met lof naar zijn invallers strooien. "De spelers die erin gekomen zijn, hebben hun rol met brio gespeeld. Dat trekt de ploeg naar omhoog", stelde de trainer vast. "Dan zie je dat er meer rust en meer controle is. Ze hebben geweldig gereageerd. Het is een mooie overwinning voor de spelers."

LEES OOK: 'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

Zal Gonzalez dit gemiddelde kunnen aanhouden?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

0
0
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

69
69
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

33
33
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

133
133
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

249
249
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

335
335
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

375
375
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

426
426
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

197
197
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

493
493
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

162
162
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

216
216
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

217
217
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

103
103
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

239
239
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

544
544
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

159
159
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

406
406
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

676
676
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

67
67
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

272
272

Meer sportnieuws