Mbenza stuurt waarschuwing naar Standard

door
Mbenza stuurt waarschuwing naar Standard

Sporting Charleroi en Standard slijpen de messen voor de Waalse derby. Die staat zondag op het programma in het Zwarte Land. Als de Carolo's winnen, dan springen ze over de Rouches in het klassement. Met Isaac Mbenza heeft Charleroi iemand met een Standard-verleden in de rangen.


De flankspeler speelde dik een half jaar voor de Luikenaars. Hij kwam daarin tot 27 optredens, waarin hij één keer scoorde. Dit weekend kijkt hij zijn ex-club in de ogen, maar Mbenza zal zich niet inhouden om te vieren als hij een goal zou maken. Dat liet hij verstaan bij RTBF. "Ik heb geen bijzondere band met de club, het is niet alsof ik er 15 jaar heb doorgebracht (sic)", vertelde Mbenza.

"Als ik scoor, zal ik vieren zoals tegen elk ander team. Het is vooral een geweldige derby, een van die geweldige wedstrijden die voetbal zo speciaal maken: we weten dat het voor de fans een beetje de wedstrijd van het jaar is", beseft de speler. Mbenza landde in maart van dit jaar bij Charleroi. De periode daarvoor zat hij zonder club nadat hij tot januari voor Qatar SC gespeeld had.

FRANKRIJK EN ENGELAND

Mbenza kwam in zijn carrière onder meer uit voor de Franse clubs Amiens SC, Valenciennes FC en Montpellier HSC. Daarnaast speelde hij ook voor het Engelse Huddersfield Town. Daar klokte hij af op 67 duels. Hij was daarin goed voor 6 goals en 9 assists. Zondag wil Mbenza scoren tegen Standard en de Zebra's zo 6 op 6 schenken na de zege op het veld van RSC Anderlecht.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Wie trekt de Waalse derby naar zich toe?

Meest recent

Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

10
10
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

63
63
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

55
55
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

158
158
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

82
82
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

35
35
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

201
201
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

33
33
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

197
197
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

368
368
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

131
131
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

379
379
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

205
205
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

84
84
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

499
499
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

620
620
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

118
118
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

200
200
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

222
222
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

376
376
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

474
474
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

218
218
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34

Meer sportnieuws