'Club Brugge gaat 45 miljoen spenderen'

door
'Club Brugge gaat 45 miljoen spenderen'

De bankrekening van Club Brugge puilt stilaan uit. De Belgische landskampioen incasseerde al ruim 21 miljoen euro (startgeld en UEFA-coëfficiënt), enkel en alleen om nog maar deel te nemen aan de Champions League. Mits kwalificatie voor de volgende ronde in het Kampioenenbal, lonkt in totaal zelfs een recordbedrag van meer dan 45 miljoen euro. Maar wat kan Club allemaal doen met al die miljoenen?


SLIM INVESTEREN

Trudo Dejonghe, sporteconoom aan de KU Leuven, geeft Club Brugge een gouden raad. “De grote uitdaging wordt het geld dat ze aan deze campagne overhouden terug investeren”, stelde hij eerder deze week in Het Nieuwsblad. De vele Europese miljoenen geven Club Brugge de unieke kans om de huidige en geplande investeringen naar een hoger niveau te tillen, en daarom moet er verstandig omgesprongen worden met dat extra kapitaal. De blik moet gericht staan op de lange termijn. Een positieve groeicirkel creëeren, stelde collega Wim Lagae (KU Leuven) voor in dezelfde krant.



BRANDING

In juli vorig jaar sloot Club Brugge een deal af met Orkila Capital, een investeringsfonds met 15 jaar ervaring in de sport-, media en entertainmentmarkten. Orkila kocht 23,26% van de aandelen van Club Brugge - voor de som van 20 miljoen euro - én het voorzag tegelijkertijd een kapitaalinjectie van 20 miljoen euro. De bedoeling van deze investering is om Club Brugge verder te laten groeien in digitalisering, intellectuele eigendom en contentontwikkeling, alsook in direct-to-consumer business-strategieën. De extra vergaarde miljoenen via de Champions League hoeven dus niet meteen besteed te worden in de branding van Club Brugge, daar is en wordt al duidelijk stevig in geïnvesteerd.

STADION

“Ik hoop zo snel mogelijk in het nieuwe stadion te spelen”, glimlachte Vincent Mannaert enkele weken geleden bij de podcast MidMid. De algemeen directeur liet weten dat Club Brugge reeds een vergunning kreeg hiervoor, maar die vergunning moet weliswaar nog een definitief karakter krijgen. Mannaert hoopt dat er voor de jaarwisseling duidelijkheid komt over het aanslepende stadiondossier. “En dan is het zaak om het plan, zoals het nu op tafel ligt, te gaan uitrollen. Ook dat brengt een pak uitdagingen met zich mee.” En met die 45 miljoen extra onder de arm zal het uitrollen van die grote plannen ongetwijfeld vergemakkelijken.



Het nieuwe stadion prijkt helemaal bovenaan de lijst van geplande investeringen. De huidige site van Jan Breydel is helemaal verouderd en verloederd, waardoor een gloednieuwe voetbaltempel een absolute must is. Een nieuw stadion kan ook een extra hefboom betekenen voor nog meer inkomsten, zoals catering, loges, verkochte tickets, etc. “Als we écht in de voetsporen van Ajax willen treden, hebben we een nieuw stadion nodig”, zei Bart Verhaeghe vorig jaar in Krant van West-Vlaanderen. Het is dezelfde redenering die Francky Dury volgt in KW. “Alleen een voetbaltempel van 50 à 60.000 toeschouwers ontbreekt nog. Als je dat kan verwezenlijken, dan zal je net als Ajax spelers kunnen verpatsen voor 60 tot misschien zelfs 90 miljoen.”

TRANSFERS

“Voor hoe meer geld Club Brugge verkoopt, voor hoe meer het daarna weer kan kopen om dan nog eens voor meer geld te verkopen.” Wim Lagae wijst naar de economische wetten op de transfermarkt, waarin Club Brugge de afgelopen jaren meerdere lucratieve deals realiseerde. Het recente aantrekken van recordtransfer Roman Yaremchuk (16 miljoen euro) is daar een goed voorbeeld van, en door de extra geïncasseerde miljoenen van de Champions League kan Club Brugge zich straks op de transfermarkt nóg veel meer permitteren dan in de vorige zomermercato.



Club Brugge wilde in de vorige zomer 15 miljoen euro plus bonussen betalen aan Sheffield United voor Sander Berge. De West-Vlamingen waren ook nog eens bereid om de Noorse middenvelder een salaris van 115 duizend euro per week voor te schotelen, waarmee Berge de duurste speler in de Jupiler Pro League zou worden. Ook voor Rasmus Hojlund wilde Club Brugge stevig dokken, maar de voorgestelde 9 miljoen euro was ver ontoereikend voor Sturm Graz. Dat blijkt uit het feit dat Atalanta Bergamo uiteindelijk 17 miljoen euro betaalde voor de jonge Deense spits. Wie weet worden dergelijke targets straks dus wél financieel haalbaar voor Club Brugge?

CLUB NXT

Een goede jeugdopleiding is natuurlijk de beste investering voor élke Belgische club. Club Brugge werkt al jarenlang aan de eigen jeugdacademie en de uitstekende prestaties van Club NXT in de Challenger Pro League en de Youth League bewijzen dat. Club NXT vaart een volledig autonome koers, uiteraard onder het goedkeurend oog van Club Brugge, en er staat momenteel een indrukwekkende structuur. Guilian Preud’homme is CEO, Koen Persoons is hoofd jeugdopleiding, er is een eigen scoutingcel, perschef, team manager, dokter, medische staf, branding, social media-kanalen, en met The Nest zelfs een eigen stadion. Toch is het aangeraden om te blijven investeren in Club NXT, want de jeugdwerking ís de toekomst van de club.


LEES OOK: Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Is het nieuwe stadion de laatste stap richting het totaal overstijgen van de JPL?

Meest recent

Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

20
20
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

18
18
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

43
43
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

209
209
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

217
217
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

302
302
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

251
251
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

132
132
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

46
46
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

232
232
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

60
60
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

505
505
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

422
422
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

160
160
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

247
247
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

900
900
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

144
144
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

552
552
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

284
284
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

642
642
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

490
490

Meer sportnieuws