Antwerp krijgt concurrentie: "Van PSV en Engelse topclubs"

316 stemmen
Antwerp krijgt concurrentie:

Royal Antwerp FC zette de afgelopen jaren enorme stappen voorwaarts. De club is uitgegroeid tot een Belgische topclub. Maar er is nog werk.


Antwerpen heeft heel veel potentieel en inzake jeugdwerking kan de club gerust concurreren met Anderlecht, dat het voordeel van de stad Brussel heeft. Algemeen directeur Sven Jacques sprak over de jeugdwerking van de club. Met de komst van Marc Overmars ligt daar wellicht nog meer de nadruk op.

"Marc komt hier niet toe om een copy-paste te doen van Ajax. Wij zijn Antwerp. We staan voor wat we staan, we hebben een eigen traditie. We moeten onszelf zijn. De evolutie die de laatste zes of zeven jaar is gebeurd op jeugdvlak is enorm. De stappen die we in vijf jaar tijd hebben gezet met tal van investeringen, is fantastisch. En nu, daar kan Marc uiteraard enorm bij helpen, is het aan ons om ons product jeugdwerking meer te verkopen”, zei Jacques.

A-KERN

Al is dit een werk van vele jaren. "Ik denk dat we daar de laatste jaren te bescheiden in geweest zijn. Te weinig naar buiten hebben gebracht. We staan nu hier al en met zijn ervaring en uitstraling kan het helpen om spelers aan te trekken en bij ons te houden. In Antwerpen is er talent genoeg. Het is wel moeilijker om de concurrentie aan te gaan met buitenlandse topclubs. We zitten met PSV en de Engelse ploegen. En we hebben de traditie in België om elkaar te beconcurreren als topclubs en jaar na jaar de betere spelers bij elkaar weg te halen. Marc kan ook belangrijk zijn om rekening te houden met de jeugdwerking in de samenstelling van de A-kern."

LEES OOK: Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Gaat Antwerp de goede richting uit met de jeugdwerking?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

28
28
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

34
34
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

216
216
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

223
223
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

272
272
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

572
572
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

494
494
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

725
725
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

237
237
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

768
768
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

201
201
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1263
1263
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

411
411
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws