"Silva niet goed genoeg, Vertonghen overbodige transfer"

door

De zomermercato van RSC Anderlecht was tot op heden nog geen groot succes. Jan Vertonghen en Fabio Silva zijn de enigen die voorlopig konden overtuigen. Jan Mulder is echter ook niet overtuigd van hen.


Mulder was zelf een topspits en is dus uiteraard zeer kritisch. Fabio Silva scoorde 7 keer en lijkt op deze manier op weg om toch minstens 15 keer te scoren. Hij zal dus ongeveer tussen de 15 en 20 treffers gaan maken, net zoals Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee.

"Ik vind Silva niet goed genoeg. Het is allemaal net niet. Hij mocht ook al snel beschikken bij Wolverhampton, ook al kan dat aan de club liggen. Silva is een talentvolle aanvaller, begrijp me niet verkeerd. Ach, misschien ben ik wel te kritisch. Dat hij te weinig steun krijgt in de aanval? Als je een echte topspits bent, kan je ook wel wat zaken alleen forceren. Zo een Jutgla, bijvoorbeeld. Hij trekt zo een team wel mee vind ik, haalt hen uit een dood moment. Dat mis ik bij Silva. Esposito? Mjah, die vond ik al van in het begin niet echt overtuigend”, zegt Mulder bij Radio Radzinski.
 
VERTONGHEN OVERBODIG?

Mulder was ook geen voorstander van de komst van Vertonghen, mede omdat er met Wesley Hoedt en Hannes Delcroix al twee linksvoetige centrale verdedigers aanwezig waren.

"Kijk, Jan is een heel aardige jongen en het is iemand die een héél mooie carrière heeft weten af te ronden. Het is een geweldige speler. Maar hoe oud is hij? 35, 36? Ik snap die transfer ook niet zo goed. Je hebt immers al dergelijke spelers, met bijvoorbeeld Wesley Hoedt. Een linksvoetige speler die niet meer al te snel is. Of Vertonghen al spijt heeft van zijn transfer? Ik denk het wel. Maar misschien dacht hij toch nog even extra na toen de naam ‘Anderlecht’ verscheen. Misschien werkte dat toch nog een beetje (lacht)."
   

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Was Vertonghen als profiel een overbodige transfer?

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

4
4
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

10
10
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

383
383
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

153
153
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

85
85
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

90
90
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

130
130
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

43
43
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

552
552
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

252
252
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

173
173
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

153
153
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

698
698
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

175
175
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

292
292
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

220
220
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

402
402
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

388
388
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

286
286
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

664
664
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1460
1460

Meer sportnieuws