'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

door
'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

De zwakke 13 op 30 in de competitie en de 0-1 nederlaag tegen West Ham van donderdag zorgen ervoor dat RSC Anderlecht zich in lastig parket bevindt. Voor vele fans van Paars-Wit is de maat vol en er staan dan ook enkele protestacties gepland voor de wedstrijd tegen KV Mechelen van zondag. 


De harde kern zou zich namelijk enorm storen aan het gedrag en mentaliteit van sommige spelers. "Een deel van de harde kern zou van plan zijn om de eerste twaalf minuten van de match tegen KV Mechelen niet bij te wonen of de spelers de rug toe te keren. Het zijn niet zozeer protesten tegen de trainer of het bestuur, maar eerder naar de spelers toe", aldus Gilles De Bilde voor Het Laatste Nieuws, die een gesprek had met het bestuur van Anderlecht. Enkele fans zouden zelfs eerst naar het oefencomplex in Neerpede rijden om hun ongenoegen daar te uiten.

De Bilde kreeg van het Brusselse bestuur ook duidelijk te horen dat Mazzu nog steeds zal aanblijven als hoofdtrainer.  “Ze verzekeren mij dat de positie van Felice Mazzu niet in het gedrang komt. Ze hebben veel moeite gedaan om hem los te weken bij Union. Om hem dan na drie maanden te ontslaan, dat zou een beetje belachelijk overkomen. Maar je weet hoe het gaat in het voetbal...”

Net als de fans staan ook de spelers van Anderlecht nog steeds als één blok achter hun oefenmeester. De wedstrijd tegen KV Mechelen zal wel gespeeld worden op het scherpst van de snee, want de Belgische recordkampioen wist maar één keer te winnen in zijn laatste vijf wedstrijden en moet zich tevreden stellen met de tiende plaats in het klassement. 

LEES OOK: Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Vind jij het protest gepast?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

12
12
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

137
137
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

43
43
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

52
52
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

66
66
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

268
268
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

26
26
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

104
104
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

80
80
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

99
99
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

57
57
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

286
286
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

260
260
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

55
55
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

205
205
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

364
364
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

456
456
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

912
912
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

132
132
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

565
565
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

827
827
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

204
204
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws