'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

319 stemmen
'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

De zwakke 13 op 30 in de competitie en de 0-1 nederlaag tegen West Ham van donderdag zorgen ervoor dat RSC Anderlecht zich in lastig parket bevindt. Voor vele fans van Paars-Wit is de maat vol en er staan dan ook enkele protestacties gepland voor de wedstrijd tegen KV Mechelen van zondag. 


De harde kern zou zich namelijk enorm storen aan het gedrag en mentaliteit van sommige spelers. "Een deel van de harde kern zou van plan zijn om de eerste twaalf minuten van de match tegen KV Mechelen niet bij te wonen of de spelers de rug toe te keren. Het zijn niet zozeer protesten tegen de trainer of het bestuur, maar eerder naar de spelers toe", aldus Gilles De Bilde voor Het Laatste Nieuws, die een gesprek had met het bestuur van Anderlecht. Enkele fans zouden zelfs eerst naar het oefencomplex in Neerpede rijden om hun ongenoegen daar te uiten.

De Bilde kreeg van het Brusselse bestuur ook duidelijk te horen dat Mazzu nog steeds zal aanblijven als hoofdtrainer.  “Ze verzekeren mij dat de positie van Felice Mazzu niet in het gedrang komt. Ze hebben veel moeite gedaan om hem los te weken bij Union. Om hem dan na drie maanden te ontslaan, dat zou een beetje belachelijk overkomen. Maar je weet hoe het gaat in het voetbal...”

Net als de fans staan ook de spelers van Anderlecht nog steeds als één blok achter hun oefenmeester. De wedstrijd tegen KV Mechelen zal wel gespeeld worden op het scherpst van de snee, want de Belgische recordkampioen wist maar één keer te winnen in zijn laatste vijf wedstrijden en moet zich tevreden stellen met de tiende plaats in het klassement. 

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Vind jij het protest gepast?

Meest recent

Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

33
33
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

25
25
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

87
87
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

172
172
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

165
165
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

299
299
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

139
139
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

80
80
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

202
202
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

66
66
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

141
141
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

61
61
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

138
138
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

240
240
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

585
585
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

243
243
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

949
949
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

542
542
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1231
1231
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

284
284
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

213
213
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

381
381

Meer sportnieuws