'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

319 stemmen
'De Bilde onthult wat RSCA-supporters zondag van plan zijn'

De zwakke 13 op 30 in de competitie en de 0-1 nederlaag tegen West Ham van donderdag zorgen ervoor dat RSC Anderlecht zich in lastig parket bevindt. Voor vele fans van Paars-Wit is de maat vol en er staan dan ook enkele protestacties gepland voor de wedstrijd tegen KV Mechelen van zondag. 


De harde kern zou zich namelijk enorm storen aan het gedrag en mentaliteit van sommige spelers. "Een deel van de harde kern zou van plan zijn om de eerste twaalf minuten van de match tegen KV Mechelen niet bij te wonen of de spelers de rug toe te keren. Het zijn niet zozeer protesten tegen de trainer of het bestuur, maar eerder naar de spelers toe", aldus Gilles De Bilde voor Het Laatste Nieuws, die een gesprek had met het bestuur van Anderlecht. Enkele fans zouden zelfs eerst naar het oefencomplex in Neerpede rijden om hun ongenoegen daar te uiten.

De Bilde kreeg van het Brusselse bestuur ook duidelijk te horen dat Mazzu nog steeds zal aanblijven als hoofdtrainer.  “Ze verzekeren mij dat de positie van Felice Mazzu niet in het gedrang komt. Ze hebben veel moeite gedaan om hem los te weken bij Union. Om hem dan na drie maanden te ontslaan, dat zou een beetje belachelijk overkomen. Maar je weet hoe het gaat in het voetbal...”

Net als de fans staan ook de spelers van Anderlecht nog steeds als één blok achter hun oefenmeester. De wedstrijd tegen KV Mechelen zal wel gespeeld worden op het scherpst van de snee, want de Belgische recordkampioen wist maar één keer te winnen in zijn laatste vijf wedstrijden en moet zich tevreden stellen met de tiende plaats in het klassement. 

LEES OOK: De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

Vind jij het protest gepast?

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

33
33
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

17
17
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

37
37
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

107
107
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

68
68
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

155
155
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

311
311
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

230
230
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

111
111
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

138
138
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

699
699
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

403
403
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

353
353
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

862
862
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

568
568

Meer sportnieuws