Antwerp-pion duidelijk: "Anders kom je het veld niet op"

door
Antwerp-pion duidelijk:

De onvermoeibare Alhassan Yusuf (22) heeft zich in een mum van tijd ontpopt als sterkhouder op het Antwerpse middenveld. De Nigeriaan maakte vorige zomer de overstap van het Zweedse Göteborg en lijkt wel over een extra paar longen te beschikken. In een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen doet hij zijn ambities voor de toekomst uit de doeken.


Yusuf steekt het niet onder stoelen of banken dat hij zijn carrière niet wil beëindigen in België. De middenvelder wordt nu al de 'nieuwe Kanté' genoemd en hoopt snel het kanaal te kunnen oversteken. "Mijn ultieme droom is de Premier League", klinkt het duidelijk. De relatie van de Nigeriaan met zijn ploeggenoten zit goed en van coach Mark van Bommel krijgt hij bijna wekelijks heel wat lof. De ontgoocheling na de vierde plaats vorig jaar zit nog duidelijk in het geheugen van de middenvelder en hij wilt dit jaar meer. 

"Ik vind niet dat we vorig seizoen op een ­correcte plaats zijn geëindigd. We konden beter doen dan die vierde plaats. Ook ik. We hadden zelfs de titel kunnen pakken met die kern. Nu is onze ploeg nog ­sterker. Er is meer kwaliteit en de onderlinge concurrentie is ­toegenomen. Op elke positie. De mentaliteit is ook anders. We vechten voor alles. Dit seizoen ­moeten we echt beter doen. Je moet altijd voor een titel gaan, anders heeft het geen zin om het veld te betreden."

De samenwerking met Pieter Gerkens gaat volgens Yusuf ook elke week beter. "Hoe meer je samenspeelt, hoe beter je mekaar ook gaat begrijpen en hoe beter je wordt als duo. Samen ­zorgen we voor de balans in het elftal. Rukt Pieter mee op, dan blijf ik. Ga ik wat hoger pressen, dan zal hij iets dichter bij de ­verdediging blijven." Het lijkt erop dat Mark van Bommel zijn werkpaard gevonden heeft. Vanavond neemt The Great Old het op tegen STVV, dat elfde staat in de stand. 

LEES OOK: Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Waar eindigt Antwerp dit jaar?

Meest recent

Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

14
14
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

33
33
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

37
37
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

137
137
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

89
89
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

114
114
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

70
70
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

126
126
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

240
240
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

358
358
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1103
1103
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

255
255
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

150
150
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

118
118
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

123
123
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

129
129
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

211
211
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

266
266
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

227
227
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

246
246
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

201
201
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

199
199
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

526
526
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

627
627

Meer sportnieuws