Antwerp-pion duidelijk: "Anders kom je het veld niet op"

177
Antwerp-pion duidelijk:

De onvermoeibare Alhassan Yusuf (22) heeft zich in een mum van tijd ontpopt als sterkhouder op het Antwerpse middenveld. De Nigeriaan maakte vorige zomer de overstap van het Zweedse Göteborg en lijkt wel over een extra paar longen te beschikken. In een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen doet hij zijn ambities voor de toekomst uit de doeken.


Yusuf steekt het niet onder stoelen of banken dat hij zijn carrière niet wil beëindigen in België. De middenvelder wordt nu al de 'nieuwe Kanté' genoemd en hoopt snel het kanaal te kunnen oversteken. "Mijn ultieme droom is de Premier League", klinkt het duidelijk. De relatie van de Nigeriaan met zijn ploeggenoten zit goed en van coach Mark van Bommel krijgt hij bijna wekelijks heel wat lof. De ontgoocheling na de vierde plaats vorig jaar zit nog duidelijk in het geheugen van de middenvelder en hij wilt dit jaar meer. 

"Ik vind niet dat we vorig seizoen op een ­correcte plaats zijn geëindigd. We konden beter doen dan die vierde plaats. Ook ik. We hadden zelfs de titel kunnen pakken met die kern. Nu is onze ploeg nog ­sterker. Er is meer kwaliteit en de onderlinge concurrentie is ­toegenomen. Op elke positie. De mentaliteit is ook anders. We vechten voor alles. Dit seizoen ­moeten we echt beter doen. Je moet altijd voor een titel gaan, anders heeft het geen zin om het veld te betreden."

De samenwerking met Pieter Gerkens gaat volgens Yusuf ook elke week beter. "Hoe meer je samenspeelt, hoe beter je mekaar ook gaat begrijpen en hoe beter je wordt als duo. Samen ­zorgen we voor de balans in het elftal. Rukt Pieter mee op, dan blijf ik. Ga ik wat hoger pressen, dan zal hij iets dichter bij de ­verdediging blijven." Het lijkt erop dat Mark van Bommel zijn werkpaard gevonden heeft. Vanavond neemt The Great Old het op tegen STVV, dat elfde staat in de stand. 

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Waar eindigt Antwerp dit jaar?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

4
4
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

84
84
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

18
18
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

18
18
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

57
57
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

158
158
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

61
61
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

96
96
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

14
14
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

53
53
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

338
338
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

168
168
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

182
182
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

84
84
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

128
128
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

138
138
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

221
221

Meer sportnieuws