CEO Antwerp: "Vanaf dan zijn we niet meer afhankelijk van Gheysens"

693 stemmen
CEO Antwerp:

Na tien speeldagen is Antwerp de fiere leider in de Jupiler Pro League, zelfs al moest het vorig weekend na negen zeges op rij een eerste nederlaag slikken. De Great Old maakte de voorbije jaren een stevige opmars, want in vijf jaar tijd groeide het uit van tweedeklasser tot een vaste waarde in de Belgische top. Dat was eigenlijk enkel en alleen te danken aan de zware investeringen van Paul Gheysens.


De topman van Ghelamco pompte de voorbije jaren al meer dan 70 miljoen euro in de club, waarmee Antwerp de Bosuil kon vernieuwen en een stevige ploeg kon samenstellen. Het voorbije jaar werd met Marc Overmars nog een technisch directeur met naam en faam binnengehaald, terwijl er in de zomer ook nog eens meer dan 20 miljoen euro uitgegeven werd aan nieuwe spelers.

Bij sommigen leeft de vrees echter dat de club té afhankelijk is van Gheysens en als een kaartenhuisje in elkaar zou storten als hij de club zou verlaten. CEO Sven Jaecques sust echter. "De investeringen van de voorzitter zijn een keuze. Deze club kan, met wat er nu staat, zelfbedruipend zijn", verzekert hij op de officiële kanalen van Antwerp. "De club had vanaf jaar één of twee in eerste klasse zelfbedruipend kunnen zijn. Alleen is het dankzij de voorzitter dat we dat niet moeten zijn. Waardoor we heel snel kunnen groeien en stappen kunnen overslaan waaraan je zonder die financiële middenvelder tien of vijftien jaar extra zou moeten bouwen."

VERKOPEN
Jaecques denkt dan ook dat er een punt zal komen wanneer die groei voltooid is en Antwerp de centen van Gheysens helemaal niet meer nodig zal hebben. "Uiteraard is de voorzitter een zakenman en zal hij niet z'n hele leven blijven investeren voor niks. Er moet return zijn. Maar we staan met een stadion, we hebben een verhaal en we zijn lid geworden van de G5. De club heeft waarde. Ik denk dat zodra we kunnen verkopen op het niveau waarop wij als topclub moeten verkopen, we break-even kunnen draaien."


LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Zal Antwerp snel een eerste uitgaande toptransfer kunnen doen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

0
0
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

20
20
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

19
19
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

99
99
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

19
19
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

29
29
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

162
162
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

499
499
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

154
154
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

65
65
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

425
425
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

191
191
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

517
517
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

485
485
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

475
475
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

348
348
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

184
184
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

575
575
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

264
264
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1003
1003
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

323
323
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

652
652
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

466
466
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150

Meer sportnieuws