CEO Antwerp: "Vanaf dan zijn we niet meer afhankelijk van Gheysens"

693 stemmen
CEO Antwerp:

Na tien speeldagen is Antwerp de fiere leider in de Jupiler Pro League, zelfs al moest het vorig weekend na negen zeges op rij een eerste nederlaag slikken. De Great Old maakte de voorbije jaren een stevige opmars, want in vijf jaar tijd groeide het uit van tweedeklasser tot een vaste waarde in de Belgische top. Dat was eigenlijk enkel en alleen te danken aan de zware investeringen van Paul Gheysens.


De topman van Ghelamco pompte de voorbije jaren al meer dan 70 miljoen euro in de club, waarmee Antwerp de Bosuil kon vernieuwen en een stevige ploeg kon samenstellen. Het voorbije jaar werd met Marc Overmars nog een technisch directeur met naam en faam binnengehaald, terwijl er in de zomer ook nog eens meer dan 20 miljoen euro uitgegeven werd aan nieuwe spelers.

Bij sommigen leeft de vrees echter dat de club té afhankelijk is van Gheysens en als een kaartenhuisje in elkaar zou storten als hij de club zou verlaten. CEO Sven Jaecques sust echter. "De investeringen van de voorzitter zijn een keuze. Deze club kan, met wat er nu staat, zelfbedruipend zijn", verzekert hij op de officiële kanalen van Antwerp. "De club had vanaf jaar één of twee in eerste klasse zelfbedruipend kunnen zijn. Alleen is het dankzij de voorzitter dat we dat niet moeten zijn. Waardoor we heel snel kunnen groeien en stappen kunnen overslaan waaraan je zonder die financiële middenvelder tien of vijftien jaar extra zou moeten bouwen."

VERKOPEN
Jaecques denkt dan ook dat er een punt zal komen wanneer die groei voltooid is en Antwerp de centen van Gheysens helemaal niet meer nodig zal hebben. "Uiteraard is de voorzitter een zakenman en zal hij niet z'n hele leven blijven investeren voor niks. Er moet return zijn. Maar we staan met een stadion, we hebben een verhaal en we zijn lid geworden van de G5. De club heeft waarde. Ik denk dat zodra we kunnen verkopen op het niveau waarop wij als topclub moeten verkopen, we break-even kunnen draaien."


LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Zal Antwerp snel een eerste uitgaande toptransfer kunnen doen?

Meest recent

Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

25
25
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

151
151
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

52
52
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

40
40
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

385
385
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

62
62
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

213
213
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

45
45
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

234
234
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

169
169
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

111
111
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

690
690
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

175
175
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1077
1077
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

690
690
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

460
460
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

852
852
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

853
853
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

140
140
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

500
500
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

820
820

Meer sportnieuws