CEO Antwerp: "Vanaf dan zijn we niet meer afhankelijk van Gheysens"

door
CEO Antwerp:

Na tien speeldagen is Antwerp de fiere leider in de Jupiler Pro League, zelfs al moest het vorig weekend na negen zeges op rij een eerste nederlaag slikken. De Great Old maakte de voorbije jaren een stevige opmars, want in vijf jaar tijd groeide het uit van tweedeklasser tot een vaste waarde in de Belgische top. Dat was eigenlijk enkel en alleen te danken aan de zware investeringen van Paul Gheysens.


De topman van Ghelamco pompte de voorbije jaren al meer dan 70 miljoen euro in de club, waarmee Antwerp de Bosuil kon vernieuwen en een stevige ploeg kon samenstellen. Het voorbije jaar werd met Marc Overmars nog een technisch directeur met naam en faam binnengehaald, terwijl er in de zomer ook nog eens meer dan 20 miljoen euro uitgegeven werd aan nieuwe spelers.

Bij sommigen leeft de vrees echter dat de club té afhankelijk is van Gheysens en als een kaartenhuisje in elkaar zou storten als hij de club zou verlaten. CEO Sven Jaecques sust echter. "De investeringen van de voorzitter zijn een keuze. Deze club kan, met wat er nu staat, zelfbedruipend zijn", verzekert hij op de officiële kanalen van Antwerp. "De club had vanaf jaar één of twee in eerste klasse zelfbedruipend kunnen zijn. Alleen is het dankzij de voorzitter dat we dat niet moeten zijn. Waardoor we heel snel kunnen groeien en stappen kunnen overslaan waaraan je zonder die financiële middenvelder tien of vijftien jaar extra zou moeten bouwen."

VERKOPEN
Jaecques denkt dan ook dat er een punt zal komen wanneer die groei voltooid is en Antwerp de centen van Gheysens helemaal niet meer nodig zal hebben. "Uiteraard is de voorzitter een zakenman en zal hij niet z'n hele leven blijven investeren voor niks. Er moet return zijn. Maar we staan met een stadion, we hebben een verhaal en we zijn lid geworden van de G5. De club heeft waarde. Ik denk dat zodra we kunnen verkopen op het niveau waarop wij als topclub moeten verkopen, we break-even kunnen draaien."


LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Zal Antwerp snel een eerste uitgaande toptransfer kunnen doen?

Meest recent

Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

0
0
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

11
11
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

17
17
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

102
102
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

127
127
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

110
110
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

268
268
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

212
212
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

120
120
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

121
121
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

156
156
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

336
336
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

187
187
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

118
118
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

143
143
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

112
112
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

180
180
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

56
56
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

130
130
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

382
382
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

153
153
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

229
229
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

61
61
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

238
238

Meer sportnieuws