CEO Antwerp: "Vanaf dan zijn we niet meer afhankelijk van Gheysens"

door
CEO Antwerp:

Na tien speeldagen is Antwerp de fiere leider in de Jupiler Pro League, zelfs al moest het vorig weekend na negen zeges op rij een eerste nederlaag slikken. De Great Old maakte de voorbije jaren een stevige opmars, want in vijf jaar tijd groeide het uit van tweedeklasser tot een vaste waarde in de Belgische top. Dat was eigenlijk enkel en alleen te danken aan de zware investeringen van Paul Gheysens.


De topman van Ghelamco pompte de voorbije jaren al meer dan 70 miljoen euro in de club, waarmee Antwerp de Bosuil kon vernieuwen en een stevige ploeg kon samenstellen. Het voorbije jaar werd met Marc Overmars nog een technisch directeur met naam en faam binnengehaald, terwijl er in de zomer ook nog eens meer dan 20 miljoen euro uitgegeven werd aan nieuwe spelers.

Bij sommigen leeft de vrees echter dat de club té afhankelijk is van Gheysens en als een kaartenhuisje in elkaar zou storten als hij de club zou verlaten. CEO Sven Jaecques sust echter. "De investeringen van de voorzitter zijn een keuze. Deze club kan, met wat er nu staat, zelfbedruipend zijn", verzekert hij op de officiële kanalen van Antwerp. "De club had vanaf jaar één of twee in eerste klasse zelfbedruipend kunnen zijn. Alleen is het dankzij de voorzitter dat we dat niet moeten zijn. Waardoor we heel snel kunnen groeien en stappen kunnen overslaan waaraan je zonder die financiële middenvelder tien of vijftien jaar extra zou moeten bouwen."

VERKOPEN
Jaecques denkt dan ook dat er een punt zal komen wanneer die groei voltooid is en Antwerp de centen van Gheysens helemaal niet meer nodig zal hebben. "Uiteraard is de voorzitter een zakenman en zal hij niet z'n hele leven blijven investeren voor niks. Er moet return zijn. Maar we staan met een stadion, we hebben een verhaal en we zijn lid geworden van de G5. De club heeft waarde. Ik denk dat zodra we kunnen verkopen op het niveau waarop wij als topclub moeten verkopen, we break-even kunnen draaien."


LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Zal Antwerp snel een eerste uitgaande toptransfer kunnen doen?

Meest recent

'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

15
15
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

40
40
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

15
15
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

23
23
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

28
28
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

148
148
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

246
246
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

108
108
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

73
73
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

186
186
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

427
427
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

320
320
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

108
108
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

345
345
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

397
397
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

115
115
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

89
89
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

189
189
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

183
183
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

200
200
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

98
98

Meer sportnieuws