CEO Antwerp: "Vanaf dan zijn we niet meer afhankelijk van Gheysens"

door
CEO Antwerp:

Na tien speeldagen is Antwerp de fiere leider in de Jupiler Pro League, zelfs al moest het vorig weekend na negen zeges op rij een eerste nederlaag slikken. De Great Old maakte de voorbije jaren een stevige opmars, want in vijf jaar tijd groeide het uit van tweedeklasser tot een vaste waarde in de Belgische top. Dat was eigenlijk enkel en alleen te danken aan de zware investeringen van Paul Gheysens.


De topman van Ghelamco pompte de voorbije jaren al meer dan 70 miljoen euro in de club, waarmee Antwerp de Bosuil kon vernieuwen en een stevige ploeg kon samenstellen. Het voorbije jaar werd met Marc Overmars nog een technisch directeur met naam en faam binnengehaald, terwijl er in de zomer ook nog eens meer dan 20 miljoen euro uitgegeven werd aan nieuwe spelers.

Bij sommigen leeft de vrees echter dat de club té afhankelijk is van Gheysens en als een kaartenhuisje in elkaar zou storten als hij de club zou verlaten. CEO Sven Jaecques sust echter. "De investeringen van de voorzitter zijn een keuze. Deze club kan, met wat er nu staat, zelfbedruipend zijn", verzekert hij op de officiële kanalen van Antwerp. "De club had vanaf jaar één of twee in eerste klasse zelfbedruipend kunnen zijn. Alleen is het dankzij de voorzitter dat we dat niet moeten zijn. Waardoor we heel snel kunnen groeien en stappen kunnen overslaan waaraan je zonder die financiële middenvelder tien of vijftien jaar extra zou moeten bouwen."

VERKOPEN
Jaecques denkt dan ook dat er een punt zal komen wanneer die groei voltooid is en Antwerp de centen van Gheysens helemaal niet meer nodig zal hebben. "Uiteraard is de voorzitter een zakenman en zal hij niet z'n hele leven blijven investeren voor niks. Er moet return zijn. Maar we staan met een stadion, we hebben een verhaal en we zijn lid geworden van de G5. De club heeft waarde. Ik denk dat zodra we kunnen verkopen op het niveau waarop wij als topclub moeten verkopen, we break-even kunnen draaien."


LEES OOK: Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Zal Antwerp snel een eerste uitgaande toptransfer kunnen doen?

Meest recent

Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

25
25
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

88
88
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

62
62
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

28
28
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

155
155
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

242
242
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

164
164
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

60
60
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

45
45
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

312
312
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

324
324
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

181
181
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

119
119
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

101
101
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

441
441
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

222
222
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

123
123
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

105
105
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

110
110
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

49
49
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

190
190
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

113
113
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

75
75
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

337
337
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

456
456

Meer sportnieuws