Vanhaezebrouck nu ook snoeihard voor UEFA: "Amateuristisch!"

204 stemmen
Vanhaezebrouck nu ook snoeihard voor UEFA:

AA Gent heeft zich donderdagavond laten verrassen in de Conference League. Het had tegen Djurgardens de koppositie in zijn groep voor het grijpen, maar ging in plaats daarvan met 0-1 onderuit. Daardoor moeten ze de Zweden voorlopig laten lopen en heeft het al voor de derde keer op rij een officiële wedstrijd verloren, na eerdere nederlagen tegen Genk en Cercle.


De nieuwe verliespartij kwam bijzonder hard binnen bij Hein Vanhaezebrouck. De Gentse coach baalde vooral hard van het feit dat zijn ploeg tot twee keer toe geen strafschop kreeg. In de eerste helft ging Hong wel vrij makkelijk neer in de zestien, maar na rust leek Cuypers wel aanspraak te maken op een penalty. De spits ging over het been van Danielson, maar opnieuw gaf de ref geen krimp.

"Het had altijd een penalty moeten zijn. Zelfs die eerste penaltyfase met Hong... Als ik zie wat ze in België, tegen Cercle, terugroepen... Dan hadden we misschien zelfs twee penalty's gehad", sakkerde Vanhaezebrouck bij Sporza. De coach is verbolgen over het feit dat er in de Conference League geen VAR is, in tegenstelling tot de Champions League en Europa League. "Ik vind het onaanvaardbaar dat de UEFA een derde competitie wil invoeren en die dan eigenlijk op een amateuristisch niveau aanpakt."

AANVALLERS
Vanhaezebrouck besefte wel dat de nederlaag niet alleen aan de arbitrage te wijten was. Zijn elftal toonde zich ook offensief onmondig. "Wij missen aanvallers pur sang", legt hij de vinger op de wonde. "We weten allemaal dat Tissoudali er niet is. We missen ook jongens die kunnen scoren. Soms heb je middenvelders die heel makkelijk scoren, maar die hebben wij ook niet. Odjidja, Kums en Hong zijn allemaal goede voetballers, maar niet de mannen die elk jaar 8 tot 10 goals maken."

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Zou er een VAR moeten zijn in de Conference League?

Meest recent

Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

10
10
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

106
106
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

421
421
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

37
37
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

179
179
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

235
235
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

152
152
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

161
161
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

177
177
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

562
562
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

116
116
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

254
254
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

332
332
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

330
330
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

591
591
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

397
397
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

152
152
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

440
440
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

562
562
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

384
384
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

181
181
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

421
421
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

67
67

Meer sportnieuws