Fans Anderlecht plannen forse protestacties

566 stemmen
Fans Anderlecht plannen forse protestacties

Anderlecht heeft donderdagavond tegen West Ham alles gegeven, maar uiteindelijk bleek de B-ploeg van de nummer vijftien uit de Premier League toch nog een maatje te groot voor Paars-Wit. Dat slaagde er op die manier niet in om de crisis te verdrijven en blijft maar aanmodderen. De balans van RSCA oogt dit seizoen tot dusver bijzonder matig.


Tegen West Ham leed Anderlecht al zijn zevende nederlaag van het seizoen en dat op amper zeventien wedstrijden. Daar staat ook tegenover dat ze amper acht keer wonnen en in alle competities samen pakte amper 26 op 51. Enkel de drie zeges in de voorrondes van de Conference League redden Felice Mazzu en co van een gebuisd rapport.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de fans zich beginnen te roeren. De spelersbus werd voor de match tegen West Ham al tegengehouden door een groep supporters en Het Laatste Nieuws weet dat zij komend weekend nog een stap verder zullen gaan. Er worden namelijk protestacties gepland tijdens de verplaatsing naar Mechelen. Een deel van de harde kern zou er ook nog aan denken om nog daarvoor op Neerpede langs te gaan om zijn onvrede kenbaar te maken.

IEDEREEN GEVISEERD
De acties van het supporterslegioen zouden zich overigens richten tot zowel spelers, trainer als het bestuur. Het lijkt er dus op dat er geen zondebokken gezocht worden en dat iedereen verantwoordelijk gehouden wordt voor zijn aandeel in de huidige malaise. De voorbije weken werden de spelers her en der al een gebrek aan vechtlust verweten, terwijl niet alle tactische keuzes van Mazzu goed gesmaakt worden en er grote vragen gesteld worden bij de samenstelling van de kern door voorzitter Vandenhaute en CEO Verbeke.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Wie heeft de grootste schuld aan de malaise bij Anderlecht?

Meest recent

Punten van VN: Zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

6
6
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

15
15
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

99
99
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

22
22
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

39
39
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

19
19
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

123
123
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

122
122
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

19
19
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

122
122
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

24
24
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

269
269
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

357
357
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

168
168
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

105
105
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

799
799
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

476
476
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

834
834

Meer sportnieuws