Fans Anderlecht plannen forse protestacties

566 stemmen
Fans Anderlecht plannen forse protestacties

Anderlecht heeft donderdagavond tegen West Ham alles gegeven, maar uiteindelijk bleek de B-ploeg van de nummer vijftien uit de Premier League toch nog een maatje te groot voor Paars-Wit. Dat slaagde er op die manier niet in om de crisis te verdrijven en blijft maar aanmodderen. De balans van RSCA oogt dit seizoen tot dusver bijzonder matig.


Tegen West Ham leed Anderlecht al zijn zevende nederlaag van het seizoen en dat op amper zeventien wedstrijden. Daar staat ook tegenover dat ze amper acht keer wonnen en in alle competities samen pakte amper 26 op 51. Enkel de drie zeges in de voorrondes van de Conference League redden Felice Mazzu en co van een gebuisd rapport.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de fans zich beginnen te roeren. De spelersbus werd voor de match tegen West Ham al tegengehouden door een groep supporters en Het Laatste Nieuws weet dat zij komend weekend nog een stap verder zullen gaan. Er worden namelijk protestacties gepland tijdens de verplaatsing naar Mechelen. Een deel van de harde kern zou er ook nog aan denken om nog daarvoor op Neerpede langs te gaan om zijn onvrede kenbaar te maken.

IEDEREEN GEVISEERD
De acties van het supporterslegioen zouden zich overigens richten tot zowel spelers, trainer als het bestuur. Het lijkt er dus op dat er geen zondebokken gezocht worden en dat iedereen verantwoordelijk gehouden wordt voor zijn aandeel in de huidige malaise. De voorbije weken werden de spelers her en der al een gebrek aan vechtlust verweten, terwijl niet alle tactische keuzes van Mazzu goed gesmaakt worden en er grote vragen gesteld worden bij de samenstelling van de kern door voorzitter Vandenhaute en CEO Verbeke.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Wie heeft de grootste schuld aan de malaise bij Anderlecht?

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

40
40
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

76
76
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

227
227
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

183
183
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

383
383
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

220
220
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

110
110
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

127
127
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

337
337
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

481
481
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

290
290
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

127
127
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

389
389
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

456
456
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

658
658
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

121
121
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

315
315
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

99
99
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

219
219
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

40
40

Meer sportnieuws