Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

133 stemmen
Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

Ook Europees heeft Anderlecht vanavond kennis gemaakt met de nederlaag, als eerste Belgische ploeg in de poulefase. Tegen een halve B-ploeg van West Ham hield Paars-Wit lange tijd stand maar in het slot pakten The Hammers toch de drie punten mee uit het Lotto Park. Zo blijft de reeks nederlagen groteske vormen aannemen bij Mazzu en co dit seizoen.


Na de zwakke resultaten in eigen competitie, kreeg Anderlecht vanavond een uitgelezen kans om zijn (Europees) blazoen wat op te poetsen. Tegenstander in het Lotto Park was West Ham United, de Hammers kampeerden in de Premier League voorlopig maar nipt boven de degradatiezone. Coach Mazzu kon niet rekenen op de zieke Vertonghen en ook die andere ancien, Refaelov, zat op de bank. Diaware begon in de basis en ook Amuzu kreeg het vertrouwen van zijn coach.

Paars-Wit houdt Hammers voorlopig in bedwang

Een fel gewijzigd West Ham had in de openingsfase het betere van het spel in het Lotto Park, zonder dat het daar grote kansen uit puurde. Anderlecht herstelde even snel het evenwicht en kreeg op het kwartier ook de eerste grote kans. Silva had in de zestien meter teveel tijd nodig en zag zijn schot nog afgeblokt worden. De bezoekers kregen even later ook een grote mogelijkheid, Benrahma viseerde de winkelhaak maar Diawara stond een Engelse voorsprong met de kop in de weg.

Paars-Wit werd stilaan de betere ploeg en halfweg de eerste periode mocht Verschaeren heel wat meters overbruggen, ook zijn schot mocht er zijn maar Aréola haalde de bal nog uit de hoek. Anderlecht voetbalde bij momenten prima maar had vlak voor de pauze wel heel veel geluk toen Benrahma voor een quasi lege goal nog over schoot. Halfweg stond het nog 0-0 na een vermakelijke eerste helft, weliswaar zonder doelpunten.

'Ket' Evenepoel werd voor de aftrap gehuldigd voor zijn wereldtitel.

Moment van defensieve zwakte breekt Anderlecht zuur op

Na de pauze mocht de jonge Duranville opdraven, Amuzu bleef achter in de kleedkamer. De bedrijvige Benrahma kwam opnieuw als eerste tot een kans, zijn geplaatst schot miste kracht en werd zo eenvoudig gepakt door Van Crombrugge. West Ham legde na de rust meer zijn wil op aan Anderlecht, dat voornamelijk aan verdedigen moest denken.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Paars-Wit nog eens tot een halve kans maar de deviatie van Silva miste kracht en precisie. Uiteindelijk was het toch West Ham dat in het slotkwartier de forcing voerde: invaller Scamacca werd uit het oog verloren en vloerde Van Crombrugge met een overhoeks schot: 0-1. Anderlecht reageerde quasi meteen via invaller Refaelov die de bal perfect op het hoofd van Silva schilderde maar Aréola ranselde hem prachtig uit zijn doelvlak. De thuisploeg verdiende een punt vanavond maar bleef finaal opnieuw met een zuur gevoel achter.

Scoreverloop:

0-1 (80') Scamacca

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Zal Anderlecht Europees overwinteren denkt u?

Meest recent

Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

13
13
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

12
12
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

292
292
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

55
55
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

79
79
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

92
92
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

98
98
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

45
45
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

353
353
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

105
105
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

140
140
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

147
147
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

171
171
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

509
509
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

146
146
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

141
141
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

384
384
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

306
306
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

89
89
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

713
713
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

245
245
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

177
177
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

529
529
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

242
242
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

412
412

Meer sportnieuws