Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

133 stemmen
Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

Ook Europees heeft Anderlecht vanavond kennis gemaakt met de nederlaag, als eerste Belgische ploeg in de poulefase. Tegen een halve B-ploeg van West Ham hield Paars-Wit lange tijd stand maar in het slot pakten The Hammers toch de drie punten mee uit het Lotto Park. Zo blijft de reeks nederlagen groteske vormen aannemen bij Mazzu en co dit seizoen.


Na de zwakke resultaten in eigen competitie, kreeg Anderlecht vanavond een uitgelezen kans om zijn (Europees) blazoen wat op te poetsen. Tegenstander in het Lotto Park was West Ham United, de Hammers kampeerden in de Premier League voorlopig maar nipt boven de degradatiezone. Coach Mazzu kon niet rekenen op de zieke Vertonghen en ook die andere ancien, Refaelov, zat op de bank. Diaware begon in de basis en ook Amuzu kreeg het vertrouwen van zijn coach.

Paars-Wit houdt Hammers voorlopig in bedwang

Een fel gewijzigd West Ham had in de openingsfase het betere van het spel in het Lotto Park, zonder dat het daar grote kansen uit puurde. Anderlecht herstelde even snel het evenwicht en kreeg op het kwartier ook de eerste grote kans. Silva had in de zestien meter teveel tijd nodig en zag zijn schot nog afgeblokt worden. De bezoekers kregen even later ook een grote mogelijkheid, Benrahma viseerde de winkelhaak maar Diawara stond een Engelse voorsprong met de kop in de weg.

Paars-Wit werd stilaan de betere ploeg en halfweg de eerste periode mocht Verschaeren heel wat meters overbruggen, ook zijn schot mocht er zijn maar Aréola haalde de bal nog uit de hoek. Anderlecht voetbalde bij momenten prima maar had vlak voor de pauze wel heel veel geluk toen Benrahma voor een quasi lege goal nog over schoot. Halfweg stond het nog 0-0 na een vermakelijke eerste helft, weliswaar zonder doelpunten.

'Ket' Evenepoel werd voor de aftrap gehuldigd voor zijn wereldtitel.

Moment van defensieve zwakte breekt Anderlecht zuur op

Na de pauze mocht de jonge Duranville opdraven, Amuzu bleef achter in de kleedkamer. De bedrijvige Benrahma kwam opnieuw als eerste tot een kans, zijn geplaatst schot miste kracht en werd zo eenvoudig gepakt door Van Crombrugge. West Ham legde na de rust meer zijn wil op aan Anderlecht, dat voornamelijk aan verdedigen moest denken.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Paars-Wit nog eens tot een halve kans maar de deviatie van Silva miste kracht en precisie. Uiteindelijk was het toch West Ham dat in het slotkwartier de forcing voerde: invaller Scamacca werd uit het oog verloren en vloerde Van Crombrugge met een overhoeks schot: 0-1. Anderlecht reageerde quasi meteen via invaller Refaelov die de bal perfect op het hoofd van Silva schilderde maar Aréola ranselde hem prachtig uit zijn doelvlak. De thuisploeg verdiende een punt vanavond maar bleef finaal opnieuw met een zuur gevoel achter.

Scoreverloop:

0-1 (80') Scamacca

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Zal Anderlecht Europees overwinteren denkt u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

7
7
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

94
94
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

105
105
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

214
214
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

205
205
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

251
251
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

126
126
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

140
140
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

67
67
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

331
331
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

387
387
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

30
30
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

86
86
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

192
192
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

77
77
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

124
124
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

95
95
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

583
583
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

273
273
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

386
386
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

218
218
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

273
273
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

74
74
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

303
303
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

188
188

Meer sportnieuws