Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

door
Anderlecht laat weinig imponerend West Ham ontsnappen

Ook Europees heeft Anderlecht vanavond kennis gemaakt met de nederlaag, als eerste Belgische ploeg in de poulefase. Tegen een halve B-ploeg van West Ham hield Paars-Wit lange tijd stand maar in het slot pakten The Hammers toch de drie punten mee uit het Lotto Park. Zo blijft de reeks nederlagen groteske vormen aannemen bij Mazzu en co dit seizoen.


Na de zwakke resultaten in eigen competitie, kreeg Anderlecht vanavond een uitgelezen kans om zijn (Europees) blazoen wat op te poetsen. Tegenstander in het Lotto Park was West Ham United, de Hammers kampeerden in de Premier League voorlopig maar nipt boven de degradatiezone. Coach Mazzu kon niet rekenen op de zieke Vertonghen en ook die andere ancien, Refaelov, zat op de bank. Diaware begon in de basis en ook Amuzu kreeg het vertrouwen van zijn coach.

Paars-Wit houdt Hammers voorlopig in bedwang

Een fel gewijzigd West Ham had in de openingsfase het betere van het spel in het Lotto Park, zonder dat het daar grote kansen uit puurde. Anderlecht herstelde even snel het evenwicht en kreeg op het kwartier ook de eerste grote kans. Silva had in de zestien meter teveel tijd nodig en zag zijn schot nog afgeblokt worden. De bezoekers kregen even later ook een grote mogelijkheid, Benrahma viseerde de winkelhaak maar Diawara stond een Engelse voorsprong met de kop in de weg.

Paars-Wit werd stilaan de betere ploeg en halfweg de eerste periode mocht Verschaeren heel wat meters overbruggen, ook zijn schot mocht er zijn maar Aréola haalde de bal nog uit de hoek. Anderlecht voetbalde bij momenten prima maar had vlak voor de pauze wel heel veel geluk toen Benrahma voor een quasi lege goal nog over schoot. Halfweg stond het nog 0-0 na een vermakelijke eerste helft, weliswaar zonder doelpunten.

'Ket' Evenepoel werd voor de aftrap gehuldigd voor zijn wereldtitel.

Moment van defensieve zwakte breekt Anderlecht zuur op

Na de pauze mocht de jonge Duranville opdraven, Amuzu bleef achter in de kleedkamer. De bedrijvige Benrahma kwam opnieuw als eerste tot een kans, zijn geplaatst schot miste kracht en werd zo eenvoudig gepakt door Van Crombrugge. West Ham legde na de rust meer zijn wil op aan Anderlecht, dat voornamelijk aan verdedigen moest denken.

Op twintig minuten van het einde kwam ook Paars-Wit nog eens tot een halve kans maar de deviatie van Silva miste kracht en precisie. Uiteindelijk was het toch West Ham dat in het slotkwartier de forcing voerde: invaller Scamacca werd uit het oog verloren en vloerde Van Crombrugge met een overhoeks schot: 0-1. Anderlecht reageerde quasi meteen via invaller Refaelov die de bal perfect op het hoofd van Silva schilderde maar Aréola ranselde hem prachtig uit zijn doelvlak. De thuisploeg verdiende een punt vanavond maar bleef finaal opnieuw met een zuur gevoel achter.

Scoreverloop:

0-1 (80') Scamacca

LEES OOK: 'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Zal Anderlecht Europees overwinteren denkt u?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

0
0
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

42
42
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

136
136
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

214
214
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

122
122
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

245
245
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

325
325
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

314
314
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

299
299
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

376
376
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

487
487
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

321
321
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

649
649
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

236
236
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

654
654
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

313
313
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1418
1418
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

482
482
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

461
461
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

439
439
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

321
321
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

551
551
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

393
393

Meer sportnieuws