Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

door
Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

Het was toch een grote verrassing toen Club Brugge in de zomer uitpakte met Carl Hoefkens als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder. Hoefkens, die donderdag zijn 44ste verjaardag viert, kon immers nog geen enkele ervaring als hoofdtrainer voorleggen en dus vonden velen het voor hem een vergiftigd geschenk om na drie titels op rij voor het eerst zijn kans te krijgen.


Maar Hoefkens heeft de twijfelaars snel het zwijgen weten op te leggen. In de competitie liet Club wel al een paar steken vallen, waardoor het na tien speeldagen vrede moet nemen met een derde plaats op vijf punten van leider Antwerp. Maar in de Champions League doet Blauw-Zwart alle monden openvallen. Het pakte tot ieders verbazing negen op negen tegen Bayer Leverkusen, FC Porto en Atletico Madrid en staat op een zucht van kwalificatie voor de achtste finales, wat een primeur in de clubgeschiedenis zou zijn.

Christoph Daum was één van de weinigen die meteen overtuigd was van Hoefkens en haalt nu zijn gram. "Ik zei toch al dat hij een topper in wording was", stelt de Duitser in Het Nieuwsblad. "Het wedstrijdplan tegen Atlético was schitterend. En Hoefkens zorgde ervoor dat er teamwork was en iedereen voor elkaar wilde lopen. En dat er geloof was om Atlético te kloppen."

OUDE BEKENDEN
Daum wist natuurlijk waarover hij sprak, want hij kent Hoefkens goed. Hij had de huidige Club-trainer immers nog onder zijn hoede toen hij zelf trainer was van Blauw-Zwart in het seizoen 2011/12. Hoefkens was in die periode zijn aanvoerder en dus hadden de twee ongetwijfeld een nauw contact. 

LEES OOK: Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Zal Hoefkens nog een stap hoger kunnen zetten als trainer?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

30
30
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

34
34
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

91
91
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

102
102
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

57
57
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

272
272
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

131
131
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

256
256
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

204
204
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

256
256
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

169
169
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

194
194
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

129
129
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

172
172
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

152
152
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

248
248
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

282
282
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

393
393
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

231
231
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws