Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

door
Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

Het was toch een grote verrassing toen Club Brugge in de zomer uitpakte met Carl Hoefkens als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder. Hoefkens, die donderdag zijn 44ste verjaardag viert, kon immers nog geen enkele ervaring als hoofdtrainer voorleggen en dus vonden velen het voor hem een vergiftigd geschenk om na drie titels op rij voor het eerst zijn kans te krijgen.


Maar Hoefkens heeft de twijfelaars snel het zwijgen weten op te leggen. In de competitie liet Club wel al een paar steken vallen, waardoor het na tien speeldagen vrede moet nemen met een derde plaats op vijf punten van leider Antwerp. Maar in de Champions League doet Blauw-Zwart alle monden openvallen. Het pakte tot ieders verbazing negen op negen tegen Bayer Leverkusen, FC Porto en Atletico Madrid en staat op een zucht van kwalificatie voor de achtste finales, wat een primeur in de clubgeschiedenis zou zijn.

Christoph Daum was één van de weinigen die meteen overtuigd was van Hoefkens en haalt nu zijn gram. "Ik zei toch al dat hij een topper in wording was", stelt de Duitser in Het Nieuwsblad. "Het wedstrijdplan tegen Atlético was schitterend. En Hoefkens zorgde ervoor dat er teamwork was en iedereen voor elkaar wilde lopen. En dat er geloof was om Atlético te kloppen."

OUDE BEKENDEN
Daum wist natuurlijk waarover hij sprak, want hij kent Hoefkens goed. Hij had de huidige Club-trainer immers nog onder zijn hoede toen hij zelf trainer was van Blauw-Zwart in het seizoen 2011/12. Hoefkens was in die periode zijn aanvoerder en dus hadden de twee ongetwijfeld een nauw contact. 

LEES OOK: Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

Zal Hoefkens nog een stap hoger kunnen zetten als trainer?

Meest recent

Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

131
131
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

57
57
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

130
130
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

78
78
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

89
89
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

73
73
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

114
114
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

34
34
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

144
144
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

60
60
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

235
235
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

83
83
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

69
69
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

332
332
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

62
62
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

57
57
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

54
54
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

304
304
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

145
145
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

195
195
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

57
57
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

155
155
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

167
167

Meer sportnieuws