Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

287 stemmen
Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

Het was toch een grote verrassing toen Club Brugge in de zomer uitpakte met Carl Hoefkens als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder. Hoefkens, die donderdag zijn 44ste verjaardag viert, kon immers nog geen enkele ervaring als hoofdtrainer voorleggen en dus vonden velen het voor hem een vergiftigd geschenk om na drie titels op rij voor het eerst zijn kans te krijgen.


Maar Hoefkens heeft de twijfelaars snel het zwijgen weten op te leggen. In de competitie liet Club wel al een paar steken vallen, waardoor het na tien speeldagen vrede moet nemen met een derde plaats op vijf punten van leider Antwerp. Maar in de Champions League doet Blauw-Zwart alle monden openvallen. Het pakte tot ieders verbazing negen op negen tegen Bayer Leverkusen, FC Porto en Atletico Madrid en staat op een zucht van kwalificatie voor de achtste finales, wat een primeur in de clubgeschiedenis zou zijn.

Christoph Daum was één van de weinigen die meteen overtuigd was van Hoefkens en haalt nu zijn gram. "Ik zei toch al dat hij een topper in wording was", stelt de Duitser in Het Nieuwsblad. "Het wedstrijdplan tegen Atlético was schitterend. En Hoefkens zorgde ervoor dat er teamwork was en iedereen voor elkaar wilde lopen. En dat er geloof was om Atlético te kloppen."

OUDE BEKENDEN
Daum wist natuurlijk waarover hij sprak, want hij kent Hoefkens goed. Hij had de huidige Club-trainer immers nog onder zijn hoede toen hij zelf trainer was van Blauw-Zwart in het seizoen 2011/12. Hoefkens was in die periode zijn aanvoerder en dus hadden de twee ongetwijfeld een nauw contact. 

LEES OOK: TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

Zal Hoefkens nog een stap hoger kunnen zetten als trainer?

Meest recent

Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

29
29
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

137
137
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

152
152
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

127
127
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

44
44
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

314
314
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

17
17
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

136
136
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

72
72
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

889
889
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

726
726
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

240
240
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

38
38
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

393
393
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

375
375
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

510
510
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

375
375
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

431
431
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

186
186
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

582
582
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

260
260
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

358
358

Meer sportnieuws