Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

door
Ex-coach Club Brugge haalt zijn gelijk over Hoefkens

Het was toch een grote verrassing toen Club Brugge in de zomer uitpakte met Carl Hoefkens als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder. Hoefkens, die donderdag zijn 44ste verjaardag viert, kon immers nog geen enkele ervaring als hoofdtrainer voorleggen en dus vonden velen het voor hem een vergiftigd geschenk om na drie titels op rij voor het eerst zijn kans te krijgen.


Maar Hoefkens heeft de twijfelaars snel het zwijgen weten op te leggen. In de competitie liet Club wel al een paar steken vallen, waardoor het na tien speeldagen vrede moet nemen met een derde plaats op vijf punten van leider Antwerp. Maar in de Champions League doet Blauw-Zwart alle monden openvallen. Het pakte tot ieders verbazing negen op negen tegen Bayer Leverkusen, FC Porto en Atletico Madrid en staat op een zucht van kwalificatie voor de achtste finales, wat een primeur in de clubgeschiedenis zou zijn.

Christoph Daum was één van de weinigen die meteen overtuigd was van Hoefkens en haalt nu zijn gram. "Ik zei toch al dat hij een topper in wording was", stelt de Duitser in Het Nieuwsblad. "Het wedstrijdplan tegen Atlético was schitterend. En Hoefkens zorgde ervoor dat er teamwork was en iedereen voor elkaar wilde lopen. En dat er geloof was om Atlético te kloppen."

OUDE BEKENDEN
Daum wist natuurlijk waarover hij sprak, want hij kent Hoefkens goed. Hij had de huidige Club-trainer immers nog onder zijn hoede toen hij zelf trainer was van Blauw-Zwart in het seizoen 2011/12. Hoefkens was in die periode zijn aanvoerder en dus hadden de twee ongetwijfeld een nauw contact. 

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Zal Hoefkens nog een stap hoger kunnen zetten als trainer?

Meest recent

Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

22
22
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

5
5
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

131
131
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

157
157
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

35
35
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

109
109
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

237
237
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

101
101
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

78
78
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

55
55
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

170
170
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

132
132
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

123
123
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

316
316
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

287
287
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

117
117
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

581
581
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

81
81
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

91
91
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

224
224
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

250
250
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

99
99
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

540
540

Meer sportnieuws