'Tweestrijd bij selectie Spanje door Jutgla'

186 stemmen
'Tweestrijd bij selectie Spanje door Jutgla'

Ferran Jutgla speelde een denderende partij tegen Altético Madrid in de groepsfase van de Champions League. De Spanjaard lag aan de basis van het eerste doelpunt van Sowah en krulde de 2-0 prachtig voor doelman Oblak. Er wordt nu geopperd of de spits geen plaatsje verdient bij de Spaanse nationale selectie. 


De 23-jarige Jutgla kon het niet waarmaken bij FC Barcelona en na er beland te zijn bij de B-ploeg besloot hij te vertrekken uit Spanje. De spits was dit seizoen al goed voor zes doelpunten en drie assists in tien competitiewedstrijden in België. In de Champions League deed hij de netten al twee keer trillen en leverde twee assists af in drie wedstrijden. De vraag is nu of dat genoeg is voor een plaatsje bij de Spaanse nationale selectie. 

Volgens Manu Ferrera, scout voor KAA Gent die de Spaanse ploeg op de voet opgevolgd, niet. Jutgla zou er moeten vechten voor zijn plaats tegen zwaargewichten als Alvaro Morata en Pablo Sarabia. "Die jongens spelen iedere week op hoog niveau. Als Jutgla in Madrid opnieuw zo’n wedstrijd speelt, wil ik het nog wel zien. Maar voor een nationale ploeg als Spanje moet je nog net iets meer bewezen hebben”, klinkt het in De Morgen. 

Volgens Ferrera zal bondscoach Louis Enrique ook maar 24 spelers oproepen voor het WK in plaats van 26. “Onder Enrique is alles mogelijk. Hij selecteert ook spelers van Villareal, die toch niet veel beter zijn dan Club Brugge op dit moment", klinkt het ietwat hoopvol. 

LEES OOK: Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Zou jij Jutgla oproepen voor de Spaanse nationale ploeg?

Meest recent

Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

1
1
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

64
64
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

77
77
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

144
144
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

226
226
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

102
102
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

480
480
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

158
158
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

426
426
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

138
138
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

689
689
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

217
217
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

678
678
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

516
516
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

189
189
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

355
355
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1163
1163
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

452
452
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

323
323
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

467
467
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

401
401
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

278
278
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

217
217
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

472
472
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

389
389

Meer sportnieuws