Verrassing: Club Brugge plukt Caluwé weg bij KV Mechelen

door
Verrassing: Club Brugge plukt Caluwé weg bij KV Mechelen

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een quasi onoverbrugbare voorsprong op zijn concurrentie op. Het werd in de laatste zeven seizoenen maar liefst vijf keer kampioen en plakt daar dit seizoen ook nog eens straffe prestaties in de Champions League aan vast, met een ongeziene negen op negen tegen Bayer Leverkusen, FC Porto en Atletico Madrid. Maar dat betekent allerminst dat ze in Brugge op hun lauweren gaan rusten.


Integendeel, want Club bouwt zijn structuur nog verder uit. Het kondigt donderdag een opmerkelijke aanwinst aan, want het plukt Tom Caluwé weg bij KV Mechelen. De 44-jarige ex-Rode Duivel (één doelpunt in één interland) was bij Malinwa sinds 2019 aan de slag als technisch directeur en bouwde de ploeg uit tot een stabiele subtopper. Bij Club wordt hij nu Sports Manager. "Hij zal de dagelijkse leiding van het sportieve departement op zich nemen samen met Sports Coördinator Maarten Dedobbeleer", legt Blauw-Zwart uit.

Bij Malinwa zijn ze ontgoocheld over het vertrek van Caluwé, al gunnen ze hem de stap. "Tom heeft de afgelopen jaren een geweldig parcours afgelegd en zorgde voor een kwaliteitsvolle spelersgroep met mooie resultaten. Hij werd niet voor niets verkozen tot sportief directeur van het jaar", aldus CEO Frank Lagast. "We zien hem met pijn in het hart vertrekken, ook al is het naar een club met mogelijkheden die geen enkele ander team in België heeft. We respecteren zijn keuze, wensen hem veel succes en weten dat hij KV Mechelen in zijn hart blijft dragen."

GEEN OPVOLGER
KV Mechelen laat weten dat het nog geen opvolger heeft voor Caluwé en dat het zijn tijd zal nemen om een nieuwe sportieve baas te vinden. Caluwé zelf kijkt intussen vooral uit naar zijn nieuwe uitdaging. "Ik heb hier een geweldige tijd beleefd. Er was eerder interesse van enkele clubs, maar die heb ik steeds afgehouden omdat ik hier goed zat. Bovendien had ik nooit het gevoel dat ik me kon verbeteren", stelt hij. "Club Brugge is een topploeg van een ander kaliber. Er wacht me daar een bijzonder mooie uitdaging."


LEES OOK: KAA Gent slaat grote slag: 'Leidersfiguur blijft Buffalo!'

Is hij een aanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

29
29
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

7
7
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

102
102
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

111
111
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

99
99
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

102
102
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

399
399
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

232
232
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

199
199
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

39
39
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

75
75
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

108
108
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

48
48
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

224
224
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

214
214
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

92
92
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

138
138
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

72
72
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

247
247
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

231
231
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

195
195
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

210
210
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

269
269
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

300
300

Meer sportnieuws