Club Brugge: teller staat op 134 miljoen euro

door
Club Brugge: teller staat op 134 miljoen euro

Club Brugge is al aan zijn vijfde opeenvolgende Champions League-campagne bezig. Daardoor is de financiële kloof met de rest in België zeer groot aan het worden. Het Laatste Nieuws gaf meer cijfers prijs.


Club Brugge heeft dit seizoen al ongeveer 35 miljoen euro weten op te strijken en bij een kwalificatie voor de volgende ronde komt daar nog eens ongeveer 10 miljoen euro bij. Club Brugge lijkt zo op weg naar 45 miljoen euro aan inkomsten uit het kampioenenbal. De vorige jaren rinkelde de kassa ook al in het Jan Breydelstadion. Blauw-Zwart wist zo de afgelopen vijf jaar ongeveer 134,49 miljoen euro te verdienen met de vetpotten van de Champions League. Dat bedrag kan de komende maand dus nog stijgen richting 145 miljoen euro en zelfs nog wat meer. De andere Belgische topclubs zien het met lede ogen aan en hebben samen dat bedrag de afgelopen jaren nog niet kunnen opstrijken.

ANDERE KAMPIOEN

Club Brugge ziet zijn spelers bovendien ook nog in waarde stijgen en er zullen volgende zomer wellicht nog wat uitgaande transfers worden afgerond. De Belgische topclubs hopen daarom wellicht dat Royal Antwerp FC of KRC Genk dit seizoen de titel pakt, waardoor Club een jaar naast de vetpotten grijpt. Maar kunnen zij een Club, dat bovendien een enorm brede kern heeft, van een titel houden? Kan iemand de hegemonie doorbreken? Voorlopig lijkt dat moeilijk te worden, ondanks de leidersplaats van Antwerp.

LEES OOK: Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Gaat Club dit jaar weer de titel winnen?

Meest recent

'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

13
13
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

66
66
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

137
137
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

31
31
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

43
43
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

78
78
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

144
144
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

50
50
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

170
170
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

334
334
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

277
277
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

151
151
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

85
85
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

663
663
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

111
111
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

119
119
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

183
183
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

287
287
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

156
156
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

143
143
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

482
482
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

138
138
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

303
303
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

510
510
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

418
418

Meer sportnieuws