Portugezen bibberen voor komst van Union

door
Portugezen bibberen voor komst van Union

Union doet dit seizoen zijn reputatie van stuntploeg ook in Europa alle eer aan. Zich plaatsen voor de groepsfase van de Champions League bleek nog net iets te hoog gegrepen, maar de vice-kampioen is nu wel bezig aan een straf parcours in de Europa League. Het legde de voorbije weken al Union Berlin en Malmö over de knie en prijkt met zes op zes knap mee aan de leiding in zijn poule.


Donderdag wacht de Brusselaars een nieuwe uitdaging, want dan trekken ze naar Portugal voor een clash met Sporting Braga. Dat won net als Union zijn eerste twee wedstrijden en heeft zelfs nog een iets beter doelsaldo. In eigen land presteert Braga bovendien ook uitstekend, want het staat na acht speeldagen knap tweede, op drie punten van leider Benfica.

Desondanks zijn ze wel zeer op hun hoede voor Union. "De Belgische competitie is sterk, net als de onze. Club Brugge ging winnen in het Estadio do Dragão, hopelijk haalt Union niet zo'n grap uit", verwees sterkhouder Ricardo Horta op zijn persconferentie naar de 0-4 van Club in Porto. "We weten dat Union in een 5-3-2 speelt, vergelijkbaar met hoe wij vorig seizoen speelden. Maar we zijn vooral gefocust op wat wij kunnen doen en hoe wij kunnen reageren op ons laatste resultaat."

EERSTE NEDERLAAG
Afgelopen weekend liep Braga immers tegen zijn eerste nederlaag aan in de eigen competitie, want het kreeg een 4-1 om de oren van FC Porto. Met Pierre Dwomoh is er ook een Belg actief bij Braga, maar hij zal niet in actie komen. De 18-jarige middenvelder, die gehuurd wordt van Antwerp, werd immers niet ingeschreven voor de Europa League. Hij wacht na een dikke maand nog steeds op zijn eerste speelminuten bij de club.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Zal Union in Braga opnieuw stunten?

Meest recent

Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

13
13
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

62
62
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

49
49
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

167
167
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

57
57
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

246
246
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

32
32
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

229
229
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

39
39
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

487
487
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

176
176
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

176
176
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

192
192
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

168
168
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

84
84
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

231
231
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

333
333
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

255
255
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

240
240
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

40
40
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

419
419
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

142
142

Meer sportnieuws