Portugezen bibberen voor komst van Union

door
Portugezen bibberen voor komst van Union

Union doet dit seizoen zijn reputatie van stuntploeg ook in Europa alle eer aan. Zich plaatsen voor de groepsfase van de Champions League bleek nog net iets te hoog gegrepen, maar de vice-kampioen is nu wel bezig aan een straf parcours in de Europa League. Het legde de voorbije weken al Union Berlin en Malmö over de knie en prijkt met zes op zes knap mee aan de leiding in zijn poule.


Donderdag wacht de Brusselaars een nieuwe uitdaging, want dan trekken ze naar Portugal voor een clash met Sporting Braga. Dat won net als Union zijn eerste twee wedstrijden en heeft zelfs nog een iets beter doelsaldo. In eigen land presteert Braga bovendien ook uitstekend, want het staat na acht speeldagen knap tweede, op drie punten van leider Benfica.

Desondanks zijn ze wel zeer op hun hoede voor Union. "De Belgische competitie is sterk, net als de onze. Club Brugge ging winnen in het Estadio do Dragão, hopelijk haalt Union niet zo'n grap uit", verwees sterkhouder Ricardo Horta op zijn persconferentie naar de 0-4 van Club in Porto. "We weten dat Union in een 5-3-2 speelt, vergelijkbaar met hoe wij vorig seizoen speelden. Maar we zijn vooral gefocust op wat wij kunnen doen en hoe wij kunnen reageren op ons laatste resultaat."

EERSTE NEDERLAAG
Afgelopen weekend liep Braga immers tegen zijn eerste nederlaag aan in de eigen competitie, want het kreeg een 4-1 om de oren van FC Porto. Met Pierre Dwomoh is er ook een Belg actief bij Braga, maar hij zal niet in actie komen. De 18-jarige middenvelder, die gehuurd wordt van Antwerp, werd immers niet ingeschreven voor de Europa League. Hij wacht na een dikke maand nog steeds op zijn eerste speelminuten bij de club.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Zal Union in Braga opnieuw stunten?

Meest recent

Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

1
1
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

110
110
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

81
81
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

128
128
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

216
216
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

182
182
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

36
36
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

141
141
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

77
77
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

465
465
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

149
149
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

85
85
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

160
160
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

53
53
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

365
365
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

459
459
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

213
213
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

89
89
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

89
89
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

195
195
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

101
101
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

283
283
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

24
24
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

120
120

Meer sportnieuws