Portugezen bibberen voor komst van Union

door
Portugezen bibberen voor komst van Union

Union doet dit seizoen zijn reputatie van stuntploeg ook in Europa alle eer aan. Zich plaatsen voor de groepsfase van de Champions League bleek nog net iets te hoog gegrepen, maar de vice-kampioen is nu wel bezig aan een straf parcours in de Europa League. Het legde de voorbije weken al Union Berlin en Malmö over de knie en prijkt met zes op zes knap mee aan de leiding in zijn poule.


Donderdag wacht de Brusselaars een nieuwe uitdaging, want dan trekken ze naar Portugal voor een clash met Sporting Braga. Dat won net als Union zijn eerste twee wedstrijden en heeft zelfs nog een iets beter doelsaldo. In eigen land presteert Braga bovendien ook uitstekend, want het staat na acht speeldagen knap tweede, op drie punten van leider Benfica.

Desondanks zijn ze wel zeer op hun hoede voor Union. "De Belgische competitie is sterk, net als de onze. Club Brugge ging winnen in het Estadio do Dragão, hopelijk haalt Union niet zo'n grap uit", verwees sterkhouder Ricardo Horta op zijn persconferentie naar de 0-4 van Club in Porto. "We weten dat Union in een 5-3-2 speelt, vergelijkbaar met hoe wij vorig seizoen speelden. Maar we zijn vooral gefocust op wat wij kunnen doen en hoe wij kunnen reageren op ons laatste resultaat."

EERSTE NEDERLAAG
Afgelopen weekend liep Braga immers tegen zijn eerste nederlaag aan in de eigen competitie, want het kreeg een 4-1 om de oren van FC Porto. Met Pierre Dwomoh is er ook een Belg actief bij Braga, maar hij zal niet in actie komen. De 18-jarige middenvelder, die gehuurd wordt van Antwerp, werd immers niet ingeschreven voor de Europa League. Hij wacht na een dikke maand nog steeds op zijn eerste speelminuten bij de club.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Zal Union in Braga opnieuw stunten?

Meest recent

'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

35
35
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

41
41
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

18
18
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

352
352
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

168
168
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

461
461
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

220
220
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

130
130
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

212
212
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

195
195
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

588
588
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

120
120
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

133
133
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

310
310
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

375
375
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

525
525
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

441
441
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

134
134
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

119
119
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

118
118
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

72
72
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

73
73

Meer sportnieuws