Vertonghen verrast: "Met deze spelers en staf mooie dingen mogelijk"

door
Vertonghen verrast:

Het zijn niet de makkelijkste weken voor Anderlecht, dat vorig weekend een nieuw blauwtje liep tegen KV Kortrijk en daardoor achterblijft met amper 13 op 30 in de competitie. Het lijkt stilaan crisis in het Lotto Park, waar onder meer de positie van trainer Felice Mazzu alsmaar meer in vraag gesteld wordt. Ook het transferbeleid komt echter in het vizier.


De consensus lijkt alsmaar meer te zijn dat dit Anderlecht zeker niet sterker is dan de ploeg van vorig seizoen. Met Sergio Gomez, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee verloor Paars-Wit drie uiterst belangrijke spelers en hun vertrek lijkt tot dusver onvoldoende opgevangen. Fabio Silva is in de aanval wel een meevaller, maar Esposito kan zich niet doorzetten en voor Gomez kwam zelfs helemaal geen vervanger.

Jan Vertonghen blijft desondanks wel verrassend optimistisch. "Als je niet wint, ondanks dat je beter bent, dan is het normaal dat je wat gefrustreerd bent. Ook in de tribune verandert de sfeer dan", tekent Het Laatste Nieuws bij hem op. "Natuurlijk, zij willen resultaat zien en hun Anderlecht van een paar jaar geleden terugzien. Dat zal morgen nog niet zo ver zijn, maar we zijn goed op weg. Ik weet zeker dat ze morgen opnieuw achter ons zullen staan. Met deze combinatie van spelers en staf zijn er mooie dingen mogelijk. Dit systeem moeten wij als groep kunnen spelen, en wij staan er als spelersgroep ook achter."

KRITIEK OP TACTIEK
Er kwam de voorbije weken de nodige kritiek op de tactiek van Mazzu, die Anderlecht in dezelfde 3-5-2 laat spelen die hem bij Union successen bracht. Daarmee stapte hij af van de 4-4-2 die Vincent Kompany de voorbije jaren hanteerde, maar beterschap bracht dat voorlopig niet. Er wordt dan ook de vraag gesteld of Mazzu niet moet terugkeren naar een defensie met vier, alleen lijkt hij daarvoor geen geschikte linksachter te hebben.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Zal Anderlecht zich snel herpakken?

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

12
12
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

72
72
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

77
77
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

277
277
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

228
228
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

67
67
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

511
511
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

178
178
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

219
219
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

209
209
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

92
92
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

48
48
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

471
471
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

200
200
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

93
93
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

401
401
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

499
499
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

202
202
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

713
713
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

198
198
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

36
36

Meer sportnieuws