Vertonghen verrast: "Met deze spelers en staf mooie dingen mogelijk"

157 stemmen
Vertonghen verrast:

Het zijn niet de makkelijkste weken voor Anderlecht, dat vorig weekend een nieuw blauwtje liep tegen KV Kortrijk en daardoor achterblijft met amper 13 op 30 in de competitie. Het lijkt stilaan crisis in het Lotto Park, waar onder meer de positie van trainer Felice Mazzu alsmaar meer in vraag gesteld wordt. Ook het transferbeleid komt echter in het vizier.


De consensus lijkt alsmaar meer te zijn dat dit Anderlecht zeker niet sterker is dan de ploeg van vorig seizoen. Met Sergio Gomez, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee verloor Paars-Wit drie uiterst belangrijke spelers en hun vertrek lijkt tot dusver onvoldoende opgevangen. Fabio Silva is in de aanval wel een meevaller, maar Esposito kan zich niet doorzetten en voor Gomez kwam zelfs helemaal geen vervanger.

Jan Vertonghen blijft desondanks wel verrassend optimistisch. "Als je niet wint, ondanks dat je beter bent, dan is het normaal dat je wat gefrustreerd bent. Ook in de tribune verandert de sfeer dan", tekent Het Laatste Nieuws bij hem op. "Natuurlijk, zij willen resultaat zien en hun Anderlecht van een paar jaar geleden terugzien. Dat zal morgen nog niet zo ver zijn, maar we zijn goed op weg. Ik weet zeker dat ze morgen opnieuw achter ons zullen staan. Met deze combinatie van spelers en staf zijn er mooie dingen mogelijk. Dit systeem moeten wij als groep kunnen spelen, en wij staan er als spelersgroep ook achter."

KRITIEK OP TACTIEK
Er kwam de voorbije weken de nodige kritiek op de tactiek van Mazzu, die Anderlecht in dezelfde 3-5-2 laat spelen die hem bij Union successen bracht. Daarmee stapte hij af van de 4-4-2 die Vincent Kompany de voorbije jaren hanteerde, maar beterschap bracht dat voorlopig niet. Er wordt dan ook de vraag gesteld of Mazzu niet moet terugkeren naar een defensie met vier, alleen lijkt hij daarvoor geen geschikte linksachter te hebben.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Zal Anderlecht zich snel herpakken?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

2
2
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

46
46
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

25
25
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

40
40
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

104
104
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

119
119
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

317
317
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

108
108
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

80
80
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

187
187
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

182
182
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

48
48
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

197
197
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

226
226
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

96
96
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

421
421
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

460
460
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

269
269
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws