Vertonghen verrast: "Met deze spelers en staf mooie dingen mogelijk"

door
Vertonghen verrast:

Het zijn niet de makkelijkste weken voor Anderlecht, dat vorig weekend een nieuw blauwtje liep tegen KV Kortrijk en daardoor achterblijft met amper 13 op 30 in de competitie. Het lijkt stilaan crisis in het Lotto Park, waar onder meer de positie van trainer Felice Mazzu alsmaar meer in vraag gesteld wordt. Ook het transferbeleid komt echter in het vizier.


De consensus lijkt alsmaar meer te zijn dat dit Anderlecht zeker niet sterker is dan de ploeg van vorig seizoen. Met Sergio Gomez, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee verloor Paars-Wit drie uiterst belangrijke spelers en hun vertrek lijkt tot dusver onvoldoende opgevangen. Fabio Silva is in de aanval wel een meevaller, maar Esposito kan zich niet doorzetten en voor Gomez kwam zelfs helemaal geen vervanger.

Jan Vertonghen blijft desondanks wel verrassend optimistisch. "Als je niet wint, ondanks dat je beter bent, dan is het normaal dat je wat gefrustreerd bent. Ook in de tribune verandert de sfeer dan", tekent Het Laatste Nieuws bij hem op. "Natuurlijk, zij willen resultaat zien en hun Anderlecht van een paar jaar geleden terugzien. Dat zal morgen nog niet zo ver zijn, maar we zijn goed op weg. Ik weet zeker dat ze morgen opnieuw achter ons zullen staan. Met deze combinatie van spelers en staf zijn er mooie dingen mogelijk. Dit systeem moeten wij als groep kunnen spelen, en wij staan er als spelersgroep ook achter."

KRITIEK OP TACTIEK
Er kwam de voorbije weken de nodige kritiek op de tactiek van Mazzu, die Anderlecht in dezelfde 3-5-2 laat spelen die hem bij Union successen bracht. Daarmee stapte hij af van de 4-4-2 die Vincent Kompany de voorbije jaren hanteerde, maar beterschap bracht dat voorlopig niet. Er wordt dan ook de vraag gesteld of Mazzu niet moet terugkeren naar een defensie met vier, alleen lijkt hij daarvoor geen geschikte linksachter te hebben.

LEES OOK: ‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Zal Anderlecht zich snel herpakken?

Meest recent

‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

133
133
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

23
23
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

15
15
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

155
155
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

114
114
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

136
136
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

170
170
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

170
170
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

95
95
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

311
311
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

316
316
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

182
182
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

141
141
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

495
495
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

94
94
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

160
160
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

150
150
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

77
77
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

83
83
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

101
101
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

274
274
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

206
206
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

338
338
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

536
536
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221

Meer sportnieuws