Vertonghen verrast: "Met deze spelers en staf mooie dingen mogelijk"

door
Vertonghen verrast:

Het zijn niet de makkelijkste weken voor Anderlecht, dat vorig weekend een nieuw blauwtje liep tegen KV Kortrijk en daardoor achterblijft met amper 13 op 30 in de competitie. Het lijkt stilaan crisis in het Lotto Park, waar onder meer de positie van trainer Felice Mazzu alsmaar meer in vraag gesteld wordt. Ook het transferbeleid komt echter in het vizier.


De consensus lijkt alsmaar meer te zijn dat dit Anderlecht zeker niet sterker is dan de ploeg van vorig seizoen. Met Sergio Gomez, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee verloor Paars-Wit drie uiterst belangrijke spelers en hun vertrek lijkt tot dusver onvoldoende opgevangen. Fabio Silva is in de aanval wel een meevaller, maar Esposito kan zich niet doorzetten en voor Gomez kwam zelfs helemaal geen vervanger.

Jan Vertonghen blijft desondanks wel verrassend optimistisch. "Als je niet wint, ondanks dat je beter bent, dan is het normaal dat je wat gefrustreerd bent. Ook in de tribune verandert de sfeer dan", tekent Het Laatste Nieuws bij hem op. "Natuurlijk, zij willen resultaat zien en hun Anderlecht van een paar jaar geleden terugzien. Dat zal morgen nog niet zo ver zijn, maar we zijn goed op weg. Ik weet zeker dat ze morgen opnieuw achter ons zullen staan. Met deze combinatie van spelers en staf zijn er mooie dingen mogelijk. Dit systeem moeten wij als groep kunnen spelen, en wij staan er als spelersgroep ook achter."

KRITIEK OP TACTIEK
Er kwam de voorbije weken de nodige kritiek op de tactiek van Mazzu, die Anderlecht in dezelfde 3-5-2 laat spelen die hem bij Union successen bracht. Daarmee stapte hij af van de 4-4-2 die Vincent Kompany de voorbije jaren hanteerde, maar beterschap bracht dat voorlopig niet. Er wordt dan ook de vraag gesteld of Mazzu niet moet terugkeren naar een defensie met vier, alleen lijkt hij daarvoor geen geschikte linksachter te hebben.

LEES OOK: Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Zal Anderlecht zich snel herpakken?

Meest recent

Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

7
7
Wesley Sonck en Timtation: Plotse clash zorgt voor vuurwerk

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

4
4
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

28
28
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

139
139
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

89
89
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

25
25
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

108
108
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

71
71
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

53
53
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

310
310
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

53
53
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

106
106
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

46
46
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

128
128
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

131
131
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

80
80
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

211
211
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

218
218
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

624
624
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

110
110
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

176
176
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

43
43
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

411
411
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

202
202

Meer sportnieuws