Vertonghen verrast: "Met deze spelers en staf mooie dingen mogelijk"

door
Vertonghen verrast:

Het zijn niet de makkelijkste weken voor Anderlecht, dat vorig weekend een nieuw blauwtje liep tegen KV Kortrijk en daardoor achterblijft met amper 13 op 30 in de competitie. Het lijkt stilaan crisis in het Lotto Park, waar onder meer de positie van trainer Felice Mazzu alsmaar meer in vraag gesteld wordt. Ook het transferbeleid komt echter in het vizier.


De consensus lijkt alsmaar meer te zijn dat dit Anderlecht zeker niet sterker is dan de ploeg van vorig seizoen. Met Sergio Gomez, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee verloor Paars-Wit drie uiterst belangrijke spelers en hun vertrek lijkt tot dusver onvoldoende opgevangen. Fabio Silva is in de aanval wel een meevaller, maar Esposito kan zich niet doorzetten en voor Gomez kwam zelfs helemaal geen vervanger.

Jan Vertonghen blijft desondanks wel verrassend optimistisch. "Als je niet wint, ondanks dat je beter bent, dan is het normaal dat je wat gefrustreerd bent. Ook in de tribune verandert de sfeer dan", tekent Het Laatste Nieuws bij hem op. "Natuurlijk, zij willen resultaat zien en hun Anderlecht van een paar jaar geleden terugzien. Dat zal morgen nog niet zo ver zijn, maar we zijn goed op weg. Ik weet zeker dat ze morgen opnieuw achter ons zullen staan. Met deze combinatie van spelers en staf zijn er mooie dingen mogelijk. Dit systeem moeten wij als groep kunnen spelen, en wij staan er als spelersgroep ook achter."

KRITIEK OP TACTIEK
Er kwam de voorbije weken de nodige kritiek op de tactiek van Mazzu, die Anderlecht in dezelfde 3-5-2 laat spelen die hem bij Union successen bracht. Daarmee stapte hij af van de 4-4-2 die Vincent Kompany de voorbije jaren hanteerde, maar beterschap bracht dat voorlopig niet. Er wordt dan ook de vraag gesteld of Mazzu niet moet terugkeren naar een defensie met vier, alleen lijkt hij daarvoor geen geschikte linksachter te hebben.

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Zal Anderlecht zich snel herpakken?

Meest recent

‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

54
54
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

30
30
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

88
88
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

121
121
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

114
114
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

316
316
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

45
45
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

815
815
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

55
55
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

394
394
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

269
269
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

146
146
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

330
330
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

195
195
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

568
568
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

58
58
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

189
189
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

156
156
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

58
58
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

174
174
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

184
184
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

135
135
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

213
213
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

106
106
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43

Meer sportnieuws